Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 188,280 2017-03-16 2017-03-31 9510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 3 dt.24.02.2017 (9361153)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 12,000 2017-03-16 2017-03-31 9710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 197 dt.12.01.2017 (9222627)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 20,190 2017-03-16 2017-03-31 10010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 19 dt.22.02.2017 (11435639)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 22,490 2017-03-16 2017-03-31 9410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 01 dt.02.03.2017 (11990851)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 4,290 2017-03-16 2017-03-31 9910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 59 dt.22.02.2017 (7902965)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 71,253 2017-03-27 2017-03-29 11010140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni fikse muaji shkurt 2017. Fature 723316845 dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,255 2017-03-27 2017-03-29 10810140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise fature muaji shkurt 2017, nr.2077732770 dt.01.03.2017. Kontrate sherbimi dt.21.12.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2017-03-27 2017-03-29 11110140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher nr.1436 dt.28.02.2017, shkresa MF nr.3106/1 dt.17.03.2017, Listpagesa dt.27.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 101,280 2017-03-27 2017-03-29 10610140012017 Uje Min Drejtesise fature shkurt 2017 nr.1702-159080-1-1 dt.27.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 387,249 2017-03-27 2017-03-29 10710140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise energji shkurt 2017. Fature 651454289 dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,220 2017-03-27 2017-03-29 10910140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise fature shkurt 2017, nr regj abonenti 211344549320. Fatura nr.208245826 dt.01.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 137,280 2017-03-27 2017-03-29 10510140012017 Uje Min Drejtesise fature janar 2017 nr.1701-159080-1-1 dt.27.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 207,600 2017-03-17 2017-03-21 8810140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise sherbim riparim makina. UP dt.09.02.2017; Vleresim APP dt. 10.02.2017; Fature 513,514,515,516 dt.23.02.2017; Akt kolaudimi dt.23.02.2017 Nr.serial fature 45082748;45082749;45082750;45082751
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 864,066 2017-03-16 2017-03-21 7710140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik Min drejtesise kontrate permiresim zhvillim dhe mirembajtje e Regjistrit Noterial. Kontrate ne vazhdim nr.6492/7 dt.01.12.2016, Raport dt.02.02.2017, fature 13,14 dt.01.02.2017 (28124594, 28124595), Proces verbal pranim sherbimi dt.09.02.2
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 110,315 2017-03-17 2017-03-21 8510140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise sigurim kasko.UP 21.02.2017; Vleresim APP dt.22.02.2017; Kontrate dt.23.02.2017; Fature 18606 dt.23.02.2017 (200673603)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2017-03-15 2017-03-17 8710140012017 Sherbime te tjera Min Drejtesise terheqje per pagesa me leke ne dore (printim fot dhe kornize, brave dere ) UP dt.22.02.2017, PV form5 dt.22.02.2017, fature 82 dt.22.02.2017; UP 16.02.2017, PV dt.16.02.2017, Kupon tatimor dt.16.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 286,392 2017-03-15 2017-03-17 8010140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar janar 2017. Fature nr.1203 dt.26.01.2017 (34519503)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2017-03-15 2017-03-17 8610140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher nr.403/1 dt.10.02.2017, shkresa MF nr.1821/1 dt.08.03.2017, listpagesa dt.10.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 95,600 2017-03-15 2017-03-17 8310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. UP 20.02.2017, PV nr.1 KBV dt.21.02.2017, njoftim fituesi dt.21.02.2017, Fature 56 27.02.2017 (39300756)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 94,800 2017-03-15 2017-03-17 10310140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise sherbim riparim automjeti. UP dt.09.03.2017, PV form.5 KBV dt.09.03.2017, Fature 200610925 dt.09.03.2017, akt kolaudimi dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2017-03-15 2017-03-17 10210140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Autorizim nr.1223 dt.17.02.2017; nr.1223/1 dt.24.02.2017. Bordero dt.13.03.2017, listpagese e bankes dt.13.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 361,512 2017-03-15 2017-03-17 8110140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar shkurt 2017. Fature nr.1653 dt.26.02.2017 (44123953)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 135,616 2017-03-15 2017-03-17 10410140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher nr.1816/1 dt.15.03.2017, bordero dt.15.03.2017, shuma 1040 USD, kursi dt.15.03.2017 1USD = 130.4 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 299,000 2017-03-15 2017-03-17 8210140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise shpenzime pritje percjellje- kafe, qumesht. UP dt.14.02.2017, PV nr.1 KBV dt.15.02.2017, fature 1478 dt.17.02.2017 (4522078), FH 10 dt.17.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 28,000 2017-03-15 2017-03-17 8410140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje - dreke zyrtare. UP dt.14.02.2017, PV form.5 dt.14.02.2017, Fature 2172 dt.15.02.2017 (45392172)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 20,400 2017-03-08 2017-03-10 7510140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Dretesise riparim automjeti. UP dt.30.01.2017; Proces verbal form.5 dt.30.01.2017; Fature 480 dt.30.01.2017; Akt kolaudimi dt.30.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,888 2017-03-08 2017-03-10 7010140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat e punonjesve me kontrate shkurt 2017. Nr i punonjesve plan 22/ fakt 21.Bordero dt.07.03.2017, listpagesa e bankes dt.07.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,162 2017-03-08 2017-03-10 7110140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat e punonjesve me kontrate shkurt 2017. Nr i punonjesve plan 22/ fakt 21.Bordero dt.07.03.2017, listpagesa e bankes dt.07.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 30,386 2017-03-08 2017-03-10 7210140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime janar 2017. Kontrate dt.05.01.2017, fature 84,85 dt.13.02.2017 (44113301;44113302)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,472 2017-03-08 2017-03-10 7410140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete. Fature nr 301s dt.27.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 339,646 2017-03-08 2017-03-10 6910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat e punonjesve me kontrate shkurt 2017. Nr i punonjesve plan 22/ fakt 21.Bordero dt.07.03.2017, listpagesa e bankes dt.07.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,280 2017-03-08 2017-03-10 7310140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime shkurt 2017. Kontrate dt.05.01.2017, fature 125,126 dt.01.03.2017 (44113343;44113344)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 42,058 2017-03-08 2017-03-10 6810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat e punonjesve me kontrate shkurt 2017. Nr i punonjesve plan 22/ fakt 21.Bordero dt.07.03.2017, listpagesa e bankes dt.07.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 27,734 2017-03-08 2017-03-10 7610140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim hoteli. Urdher 3172 dt.20.01.2017; UP dt.20.01.2017; PV form.5 dt.20.01.2017; fature 812 dt.23.01.2017 (43463134)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 445,638 2017-03-03 2017-03-07 6610140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem. Shkresa MF nr.2068/1 dt.23.02.2017. Bordero dt.01.03.2017. Listpagese e bankes dt.01.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,000 2017-03-03 2017-03-07 6710140012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Min Drejtesise pagese pjesemarrje ne mbledhjen e KKT. Shkresa AZHT nr.329 dt.13.02.2017, bordero dt.01.03.2017, listpagese e bankes dt.01.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 207,060 2017-03-01 2017-03-07 4710140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem. Urdher nr.7522 dt.15.11.2016. Shkresa MF nr.16324/1 dt.02.02.2017. Bordero dt.13.02.2017. Listpagese e bankes dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 525,682 2017-03-01 2017-03-02 6310140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat shkurt 2017. Bordero dt.28.02.2017, listpagesa e bankes dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,709,165 2017-03-01 2017-03-02 6410140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat shkurt 2017. Bordero dt.28.02.2017, listpagesa e bankes dt.28.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 234,238 2017-03-01 2017-03-02 6510140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat shkurt 2017. Bordero dt.28.02.2017, listpagesa e bankes dt.28.02.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave