Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 25,667 2017-07-13 2017-07-17 26210140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - karburant. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.T328 dt.30.05.2017(47609278)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 6,027 2017-07-13 2017-07-17 26810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - servis makine. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.121543193 dt. 13.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 31,340 2017-07-13 2017-07-17 26310140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - mirembajtje faqe Web. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.01, 10.03.2017,nr.03 10.05.2017 nr.04 dt.30.05.2017(46714401 46714403 46714404)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ABISSNET Tirane 2,900 2017-07-13 2017-07-17 26910140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - sherbim interneti. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.1749 dt. 11.04.2017(112322056)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 18,564 2017-07-13 2017-07-17 26610140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - pajisje, videoprojektor. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.D1843 dt. 31.05.2017 (49455993)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 47,623 2017-07-13 2017-07-17 27210140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - shpenzime pritje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.98 dt.30.05.201, nr.50 dt.22.04.2017, nr.32 dt. 05.04.2017, nr.27 dt.30.03.2017(28188249 28188400 28188382 28188377)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 105,996 2017-07-13 2017-07-17 26710140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - shpenzim celulari. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.2078207616 dt. 01.05.2017 , nr.2077513659 dt.01.02.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 509,941 2017-07-13 2017-07-17 26110140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - pajisje komputerike. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.463 dt.30.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 2,000 2017-07-13 2017-07-17 27610140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - Materiale elektronike,riparime. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.159 dt.28.02.2017,nr. 46,50 dt.25.01.2017 (46427459 44486300 44486296)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 80,514 2017-07-13 2017-07-17 26510140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - printime,pershtatje,lidhje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.154 dt. 31.05.2017 (42217230)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 4,211 2017-07-13 2017-07-17 27010140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - sherbim interneti. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.201691850 dt. 25.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SAZAN HYSENLLARI Tirane 438,709 2017-07-13 2017-07-17 27810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - pajisje e mobilje zyre. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.165 dt.27.03.2017, nr.151 dt.20.03.2017(4259712 4259698)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 198,080 2017-07-13 2017-07-17 26410140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - printime,pershtatje,lidhje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.80, 10.05.2017,nr.66 31.05.2017 (31661882 31661863)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,667 2017-07-13 2017-07-17 27110140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - kartvizita. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.71 dt. 11.04.2017(45589301)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MAGRIP BANA Tirane 39,884 2017-07-13 2017-07-17 27510140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS -kancelari. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.289 dt.24.04.2017,nr. 166 dt.24.02.2017, nr.95 dt.06.02.2017 (47058189 44645866 44645795)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,956,913 2017-07-11 2017-07-13 24210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji shkurt 2017. Urdher 3093 dt.09.05.2017; Bordero dt.15.05.2017; listpagesa e bankes 10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 36,100 2017-07-11 2017-07-13 24410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.522 dt.16.05.2017 (004379)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA MYFTARAJ Tirane 31,460 2017-07-11 2017-07-13 24610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.62 dt.11.05.2017 (9284965)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 59,140 2017-07-11 2017-07-13 25010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.003 dt.12.05.2017 (13669253)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 36,700 2017-07-11 2017-07-13 24910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.208 dt.11.05.2017 (9222638)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 33,230 2017-07-11 2017-07-13 25310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.59 dt.11.05.2017 (11435679)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,553 2017-07-11 2017-07-13 25610140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise pagese leje vjetore. Urdher nr.3374/1 dt.22.05.2017, listpagesa e bankes dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,600 2017-07-11 2017-07-13 25510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3373 dt.22.05.2017, nr.4404 dt.07.07.2017, Bordero dt.122.05.2017,10.07.2017. Listpagesa e bankes dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 52,100 2017-07-11 2017-07-13 24310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr3 dt.16.05.2017 (11352053)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 23,500 2017-07-11 2017-07-13 25910140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 3958,3959,3960 dt.14.06.2017, nr.2958/1 dt.04.05.2017 Bordero dt.11.07.2017, listpagese e bankes 11.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 107,240 2017-07-11 2017-07-13 24810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.25 dt.11.05.2017 (9842227)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2017-07-11 2017-07-13 26010140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 4113/1 dt.23.06.2017, nr.2958/1 dt.04.05.2017 Bordero dt.11.07.2017, listpagese e bankes 11.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,000 2017-07-11 2017-07-13 25810140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 3627 dt.31.05.2017, nr.3202 dt.12.05.2017, nr.3949,3950,3951 dt.14.06.2017 Bordero dt.11.07.2017, listpagese e bankes 11.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,920 2017-07-11 2017-07-13 25710140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 3958,3960,3951,3949,3950 dt.14.06.2017. Bordero dt.11.07.2017, listpagese e bankes 11.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAJMONDA GJENCAJ Tirane 60,900 2017-07-11 2017-07-13 25110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.41dt.12.05.2017 (8943246)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 16,290 2017-07-11 2017-07-13 24710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.7 dt.06.05.2017 (9361157)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 208,350 2017-07-11 2017-07-13 24510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.15 dt.10.05.2017 (10835813)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 20,100 2017-07-11 2017-07-13 25210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.13 dt.12.05.2017 (11777764)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 42,500 2017-07-11 2017-07-13 25410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese anetar e komisionit te licensimit te ndermjetesve.. VKM 414 dt.08.06.2011,Listpagesa dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 925,469 2017-07-07 2017-07-10 23910140012017 Sherbimet bankare Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per e Drejta Nderkombetare Private (HCCH) shuma 6835.16 Euro. Shkresa MPJ nr.9963 dt.30.06.2017. Kursi 1 euro = 134.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,052 2017-07-07 2017-07-10 23710140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime maj 2017. Kontrate sherbimi 8007/2 dt.05.01.2017, fature 306,307 dt.13.06.2017 (44118875,44118876)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,248 2017-07-07 2017-07-10 23510140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete qershor 2017. Fature 135/s dt. 23.06.2017 (44113640)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,500 2017-07-07 2017-07-10 23810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kontroll fizik dhe nderrim targe per automjetet. Autorizim dt.08.05.2017, 30.05.2017, Fatura nr.215729825,21572824,215731876 dt.02.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,494 2017-07-07 2017-07-10 23210140012017 Paga baze 1014001 Ministria e Drejtesise fature maj 2017. Fature 2078424872 dt.01.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 305,814 2017-07-07 2017-07-10 23610140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar qershor 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 3355 dt. 26.06.2017 (50294055)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave