Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,152 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,679,192,920.00 3,152 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 245,438 2018-12-21 2019-01-04 73310260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 98,578 2018-12-04 2019-01-04 56510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Ndryshimet klimatike Marrveshje date 21.10.1988, Ligji 10020 date 24.11.2018, Shkrese projekti GIZ nr 9279 dt 16.11.2018,shk drejt projek.dt 21.11.2018, Permbledhese e faturave tatimore Gusht-Tetor 20181.
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 245,438 2018-12-21 2019-01-04 72810260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-12-26 2019-01-04 748110260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit medias,kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018,fat nr 145 dt 30.11.2018 seri 67396845,konfirmim sherbimi dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 149,000 2018-12-26 2019-01-04 74210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Projekti Plastik Paster , nr prot 5823 date 09.07.2018, Situacion shpenzimesh date 26. 12.2018, Lista e llogarive 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 981,752 2018-12-21 2019-01-04 73110260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,000 2018-12-26 2019-01-04 74310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Projekti Plastik Paster , nr prot 5823 date 09.07.2018, Situacion shpenzimesh date 26. 12.2018, Lista e llogarive 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INVICTUS Tirane 209,520 2018-12-26 2019-01-04 75010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 11.12.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 18.12.2018, Faturave tatimore fd nr 123 dt 03.12.2018 Seria 53891773
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-12-26 2019-01-04 749110260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit medias,kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018,fat nr 148 dt 17.12.2018 seri 67396848,konfirmim sherbimi dt 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 294,000 2018-12-26 2019-01-04 73910260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Projekti Plastik Paster , nr prot 5823 date 09.07.2018, Situacion shpenzimesh date 26. 12.2018, Lista e llogarive 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 572,688 2018-12-21 2019-01-04 73010260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 490,876 2018-12-21 2019-01-04 73210260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 258,000 2018-12-26 2019-01-04 74010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Projekti Plastik Paster , nr prot 5823 date 09.07.2018, Situacion shpenzimesh date 26. 12.2018, Lista e llogarive 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 245,438 2018-12-21 2019-01-04 72910260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 957,312 2018-12-21 2019-01-04 73410260012018 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit, Urdher Ministri Nr 247 dt 27.06.2018, Marrveshje date 25.07.2018, situacion shpenzimesh 21.12.2018, Lista e llogarive, Kontrate Nr 5461/1 dt 17.12.2018 40% vleres
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,000 2018-12-26 2019-01-04 74110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Projekti Plastik Paster , nr prot 5823 date 09.07.2018, Situacion shpenzimesh date 26. 12.2018, Lista e llogarive 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 51,000 2018-12-18 2019-01-04 70610260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 9406 date 21.11.2018, Urdher prokurimi nr 448 dt 23.11.2018 , ftese per oferte 23.11.2018 , , Deklarim on line ,P-V dt 23.11.2018 , fd 70 dt 26.11.2018 S 67396624
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 413,280 2018-12-26 2019-01-04 671110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Lizandėr Barjamaj Nr: 4525 (1246) Dt: 15,12,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 80, Dt: 18/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 662 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 22,680 2018-12-26 2019-01-03 74510260012018 Uje MTM Uje Kontrate 159326-1 Fatura nentor 2018 Seria 263945072
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-12-28 2019-01-03 553110260012018 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Nėntor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 30,000 2018-12-26 2019-01-03 77710260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim rast fatkeqsie, VKM 929 date 17.11.2018, Urdher Ministri Nr 466 dt 14.12.2018.Lista e llogarise 26.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000,000 2018-12-26 2018-12-27 75310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Suzana Ēoniku nr 79, dt 21/09/2010, Vendim KSHC nr.87 dt 11/05/2010, Urdher Ministri nr 418, dt26/12/2018, Shkrese Min. Turizmi nr 113 dt 26/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 413,280 2018-12-26 2018-12-27 671110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Lizandėr Barjamaj Nr: 4525 (1246) Dt: 15,12,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 80, Dt: 18/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 662 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 828,595 2018-12-19 2018-12-27 69410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjyqesor Selman Totraku Nr: 4345 Dt: 07/12/2016, Shkrese Min Turizmi Nr: 98 Dt: 18,12,2018 Fat Tvsh Nr: 120 Dt: 06,12,2018 Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PAVLIN DODA Tirane 1,666,865 2018-12-19 2018-12-27 68110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Pashuk Lulashi Nr: 4160 Dt: 25/11/2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 89, Dt: 18,12,2018, likujdim total, Fat TVSH nr.102 dt 05,12,2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 380,760 2018-12-19 2018-12-27 67510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendi Gjykate Alma Xeba Nr.764, Dt: 17,05,2016 Shkrese Nr 84 Dt: 18/12/2018, Fat TVSH Nr: 608 Dt: 06/12/2018, Likujdim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 898,764 2018-12-20 2018-12-24 69610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Edvin Tuci Nr.4522 Dt: 15/12/2016 ,Shkrese min turizmi Nr 99 Dt 18/12/2018, likujdim Total, fat Tvsh Nr: 1507 Dt: 10/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BRAHIM MUĒA Tirane 943,443 2018-12-20 2018-12-24 71610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Fran Zymaj Nr: 3266 Dt: 13,10,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 109, Dt:18.12.2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 68, Dt 17/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 420,894 2018-12-20 2018-12-24 71410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Alfred Shtinja Nr. 3987 Dt: 22/11/2016 ,Shkrese Nr 107 Dt 18/12/2018, Fat TVSH Nr: 28 Dt; 14/12/2016 Likujdim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 55,000 2018-12-20 2018-12-24 72610260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2018-12-20 2018-12-24 72710260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PAVLIN DODA Tirane 870,967 2018-12-19 2018-12-24 67610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Kamber Dodgjini Nr: 4479 Dt: 14/12/2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 85, Dt: 18,12,2018, likujdim total, Fat TVSH nr.101 dt 05,12,2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 990,495 2018-12-19 2018-12-24 67310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Veli Vata Nr. 4569 dt: 15/12/2016, Shkrese Min. Turizmi Nr, 82, dt:: 17/12/2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,312,022 2018-12-20 2018-12-24 68310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Rake Kola nr. 4704 dt. 22,12,2016 Shkrese min. turizmi nr.101 dt 18.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 355,686 2018-12-20 2018-12-24 69710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Xhovalin Fufi Nr: 3574 Dt: 31,10,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 100, Dt: 18/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 667 Dt 14/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 658,683 2018-12-19 2018-12-24 69310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Halit Cenalia Nr 3073 dt 06/10/2016,shkrese nr 97 dt 18/12/2018, Fat TVSH Nr 32 Dt: 14/12/2018, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 904,906 2018-12-20 2018-12-24 71510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Maksim Rexhepi Nr:4488 Dt: 14,12,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 108, Dt:18.12.2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 35, Dt 14/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 215,500 2018-12-20 2018-12-24 72310260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARTAN SIMA Tirane 798,025 2018-12-19 2018-12-24 67710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Tomor Palluēi Nr. 3935 Dt: 17/11/2016 ,Shkrese Nr 86 Dt 18/12/2018, Fat TVSH Nr 954 Dt: 06/12/2018, Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 921,413 2018-12-19 2018-12-24 68210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Ardian Lleshi Nr: 4480 Dt: 14,12,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 90, Dt: 18/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 665 Dt 11/12/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave