Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,093 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,622,535,578.00 3,093 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 90,312 2019-02-01 2019-02-04 3910260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa janar 2019, bordero janar 2019 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,241 2019-02-01 2019-02-04 3810260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Janar 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 38
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,952 2019-02-01 2019-02-04 4110260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Janar 2019, bordero Janar 2019 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2019-01-18 2019-01-25 1710260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Dhjetor 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15 2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 27.12.2018, fd 0001 2 dt 03.01.2019 S 71791836
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2019-01-18 2019-01-25 1610260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Nentor 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15. 2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 05.12.2018, fd 2006 dt 04.12.2018 S 70533955
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 12,680 2019-01-18 2019-01-24 2510260012019 Uje MTM pagese uji dhjetor 2018 kontrate 159326-1-1 fatura 31.12.2018 seria 264016185
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,500 2019-01-17 2019-01-24 2110260012019 Sherbime telefonike MTM shpenz tel VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " fat,18 dt 07.01.2019 seria 229109657, P-V emergjence dt 23.10.2018 fd 87 dt 23.10.2018 S 1111187
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 176,500 2019-01-18 2019-01-24 2410260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike dhjetor 2018 kontrate H112233 fature 31.12.2018 seria 304580765
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,170 2019-01-17 2019-01-24 1910260012019 Posta dhe sherbimi korrier mtm SHPENZIME POSTARE FATURA NR 5694 DT 26.12.2018 S 61420294
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000,000 2019-01-22 2019-01-23 758110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale AQUANEX Marrveshje INTERREG IPA CBC Greqi Shqiperi Memo Drejtoria e Projekteve date 27.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,647,000 2019-01-22 2019-01-23 759110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Shkrese Nr 1390 date 15.11.2018 preventiv shpenzimesh 15.11.2018, konvertim me kursin e dites 126.20 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,803,813 2019-01-22 2019-01-23 757110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale S.W.A.N Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014 2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 27.12.2018 kontributi i qeverise shqiptare per vitin 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GFA Consulting Group GmbH-Dega Shqiptare Tirane 4,330,574 2019-01-22 2019-01-23 760110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Parku Biosferik i Prespės,shkrese nr 1390 date 15.11.2018, Permbledhese faturave tatimore
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 610,172 2019-01-18 2019-01-22 78110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Filip Kondi Nr: 3366 Dt: 20/10/2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 103 1, Dt: 31 12 2018, likujdim perfundimtar, Fat TVSH nr.23 dt 31,12,2018, ka lidhje me ush nr 699 dt 20 12 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2019-01-17 2019-01-21 77510260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Larje makine Kontrate ne vazhdim nr 2073 1 dt 03.04.2018 p-v kryerjes se larje dhjetor 2018 dt 31.12.2018 fat nr 12 dt 31.12.2018 s 12193962
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "AUDITING PARTNERS" SH.P.K. Tirane 461,824 2018-12-21 2019-01-18 52710260012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Sponsorizim Projekti POPSEVE ,Kontrate Sherbimi per auditim projekti fat 27/18 dt 10.04.2018 Seria 18053922
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Giorgio Frigerio Tirane 452,196 2019-01-16 2019-01-18 702110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM P-CS-IC-14.2 dt 27.04.2018 Fat 3 dt 23.10.2018 s 65937003 Urdher Sek Pergj nr 9665 dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 3,907,000 2018-12-26 2019-01-18 76810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe Komisj Europian Kontrata Nr 2014/355-174 date 20.05.2015,shkr drejt Proj dt 24.12.2018 shk AKZM Nr 1498 dt 18.12.2018, shk proje Nr 9699 dt 0412.2018, Permble.e fat. tatim Maj-Nentor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 119,880 2019-01-16 2019-01-18 775110260012018 Kancelari MTM blerje kartolinash emergjence dt 21 12 2018 argumentimi procedures fd 298 date 21 12 2018 seria 69334922 fh nr 32 dt 22 12 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 413,280 2019-01-15 2019-01-16 6711110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna vendim gjykate Lizander Bajramaj nr 4525 1246 dt 15 12 2016 shkrese min turizmi nr 80 dt 18 12 2018 likujdim total fat tvsh nr 662 dt 06 12 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2019-01-10 2019-01-14 1510260012019 Te tjera transferta tek individet MTM Bonusi i karburantit zvMinister Dhjetor 2018 ligj nr. 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 185,666 2019-01-10 2019-01-11 13110260012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa dhjetor 2018, bordero 2018 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2019-01-10 2019-01-11 10260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga dhjetor punonjes me kontrate plan 4 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2019-01-10 2019-01-11 0810260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga dhjetor 2018, Listepagesa plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 315,400 2019-01-10 2019-01-11 14110260012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa dhjetor 2018, bordero 2018 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,185 2019-01-10 2019-01-11 12110260012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa dhjetor 2018, bordero 2018 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,316 2019-01-10 2019-01-11 0910260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga dhjetor punonjes me kontrate plan 4 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2019-01-10 2019-01-11 11260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa dhjetor 2018, bordero 2018 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KADIU Tirane 1,120,800 2018-12-28 2019-01-09 77210260012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MTM Mirembajtja e mjeteve kont ne vazhdim nr 4329/9 dt 05.07.2018 Autoriz nr 9329/13 dt 20.11.2018 fat Seria 226136653, 226136654, 226136655, 226136656, 226136657, 226136658, 226136659 dt 28.12.2018 fh nr 17,18,19,20,21,22,23, d 28.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,187,426 2019-01-04 2019-01-08 110260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 412,334 2019-01-04 2019-01-08 210260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,574 2019-01-04 2019-01-08 710260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 64,216,420 2018-12-28 2019-01-08 77010260012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM permiresi i kapacitev +466 5 per qind up nr 336 dt 24.09.2018,njfoti fi nr 7697/10 dt 23.11.2018,kontare nr 7697/12 dt 27/11.2018,sit perf 24.12.2018,fat 52017048/52017107nr 24.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,642,103 2019-01-04 2019-01-08 610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2019-01-04 2019-01-08 510260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,577,554 2019-01-04 2019-01-08 410260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 25
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,037,035 2019-01-04 2019-01-08 310260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Dhjetor 2018, Bordero Dhjetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 34
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 27,494,949 2018-12-28 2019-01-08 77310260012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM vendosje sinjalistike 100 fshatra +5 per qind,up nr 336 dt 24.09.2018,njofti fi nr 7697/11 dt 23.11.2018,kontra nr 7697/13 dt 27.11.2018,sit nr 24.12.2018,fat nr 338,339 dt 24.12.2018 seri 52017049/050
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 355,600 2018-12-28 2019-01-08 76910260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA- 2013, Ndryshimet klimaterike bashkefinancim , Shkr drejt Proj 26.12.2018,shkrese projekti date nr 10248 date 26.121.2018, pagese tvsh fat 837 dt 21.12.2018 S 70561349
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) D& C PARTNERS Tirane 391,800 2018-12-28 2019-01-08 77410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM supervizor,up nr 429 dt 12.11.2018,njoftim fit nr 9133/9 dt 11.12.2018,kontrate nr 9133/10 dt 12.12.2018,fat nr 23 dt 24.12.2018,seri 58157023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave