Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,112,194,195.00 3,542 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2019-05-06 2019-05-10 20910260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 05.05.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 05.05.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2019-05-08 2019-05-10 21110260012019 Sherbime telefonike MTM Rimbursim celulari VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 40,000 2019-05-08 2019-05-10 18010260012019 Posta dhe sherbimi korrier MTM Pagese AKEP,Shkrese AKEP Nr 768 dt 04.03.2019 VKM 599 dt 23.07.2010 i ndryshuar per 2 numra jeshil per vitin 2019, fat S 222583016 dt 04.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 51,500 2019-05-06 2019-05-10 19610260012019 Udhetim i brendshem MTM Sponsorizim Dieta Brenda vendit, Program miratuar nga SP, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, Lista Llogarive 06.05.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2019-05-08 2019-05-10 20010260012019 Te tjera transferta tek individet MTM hperblim rast fatkeqsie, VKM Nr 929 date 17.11.2010, Urdher Ministri nr 135 dt 02.05.2019,Lista e llogarise 07.05.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S.E.J PER SLU & SFA Tirane 2,095,261 2019-05-06 2019-05-10 17110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti pyjeve urdher nr 3542 dt 11.04.2019 kont ESP-CS--QCBS-1 DT 27/09/2016 FAT 5 DT 01.04.2019 SERIA 49513505
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 717,985 2019-05-03 2019-05-06 161110260012019 Shpenzime per honorare MTM Sponsorizim Konventa e Biodiversitetit Kontrate Nr 5461/1 date 17.12.2018 Kesti i fundit 30% e kontrates Lista e llogarise raport final 03.04.2019 miratim dt 08.04.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,964 2019-05-02 2019-05-03 18710260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,184,608 2019-05-02 2019-05-03 18110260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2019-05-02 2019-05-03 18810260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 412,455 2019-05-02 2019-05-03 18210260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,706,501 2019-05-02 2019-05-03 18610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 24
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2019-05-02 2019-05-03 18510260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BLEK-K Tirane 12,843 2019-04-23 2019-05-03 16310260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Shpenzime gjykate per vendimin nr.416 dt:18/06/2014 ,ka lidhje me U. Sh nr 309 dt 11/07/2017
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,185 2019-05-02 2019-05-03 19210260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Prill 2019, bordero Prill 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,704,294 2019-05-02 2019-05-03 18410260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 27
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,088,786 2019-05-02 2019-05-03 18310260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 35
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,107 2019-05-02 2019-05-03 19410260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Prill 2019, bordero Prill 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,316 2019-05-02 2019-05-03 18910260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM punonjes me kontrate paga bordero Prill 2019, Listepagesa Plan 4, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 27,467 2019-05-02 2019-05-03 19110260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Prill 2019, bordero Prill 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 315,074 2019-05-02 2019-05-03 19310260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Prill 2019, bordero Prill 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2019-05-02 2019-05-03 19510260012019 Te tjera transferta tek individet MTM Bonusi i karburantit zvMinister Prill 2019 ligj nr. 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,663 2019-05-02 2019-05-03 19010260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga Prill 2019 punonjes me kontrate plan 4 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2019-04-25 2019-05-02 17510260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike mars 2019, Kontrate nr H112233, fat. Seria 292736331 date 30.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Z.V.R.P.P VLORE Tirane 21,000 2019-04-25 2019-05-02 17610260012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MTM ZVRPP Vlore tarife rregjist pasurish per arketim Nr 8334 dt 16.04.2019 , Kodi institucionit 1014093
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 22,270 2019-04-25 2019-05-02 17410260012019 Uje MTM Pagese Uji MTM ,Kontrate 159726-1 Fatura Mars 2019 Seria 264891853
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2019-04-25 2019-05-02 17710260012019 Sherbime telefonike MTM Rimbursim cel VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 30,000 2019-04-25 2019-05-02 17910260012019 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim rast fatkeqsie Nr 929 date 17.11.2010, Urdher Ministri nr 128 dt 19.04.2019,Lista e llogarise 25.04.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2019-04-25 2019-05-02 17810260012019 Sherbime telefonike MTM Rimbursim cel VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 118,000 2019-04-15 2019-04-23 17210260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 3220, date 02.04.2019, Urdher Prokurimi nr 103 dt 03.04.2019, Ftese per oferte dt 03.04.2019, Deklarim on line , P-V date 03.04.2019 , fd 118 dt 03.04.2019 S 67396673
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,510 2019-04-15 2019-04-19 16510260012019 Posta dhe sherbimi korrier MTM shpenzime postare Mars 2019 fature nr 1317 dt 26.03.2019 S67986117
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,781,536 2019-04-18 2019-04-19 17310260012019 Sherbimet bankare - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Pagese arbitrazhi VKM Nr 25 dt 16.01.2019,Shkrese Min Fin Nr 5030/1 dt 02.04.2019 ,Avokatura e shtetit shkrese nr 186/2 dt 21.02.2019 ,shkrese ICSID date 04.01.2019 likujdim 60.000 usd me kursin 112.80 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 118,560 2019-04-15 2019-04-19 16810260012019 Kancelari MTM Certifikata, dokument identifikues, mbajtese dok, U-P nr 77 dt 19.03.2019, P-v date 19.03.2019, fat nr 109 dt 19.03.2019 Seria 73446502 fh 5 dt 19.03.2019, p-v marrjes ne dorezim dt 19.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 125,092 2019-04-15 2019-04-19 16710260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike shkurt 2019 kontrate nr H112233 fat seria 291452224 date 27.02.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,155 2019-04-15 2019-04-19 16410260012019 Posta dhe sherbimi korrier MTM shpenzime postare shkurt 2019 fature nr 830 dt 26.02.2019 S67984630
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INVICTUS Tirane 7,230 2019-04-05 2019-04-16 15110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 11.12.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 18.12.2018, Faturave tatimore fd nr 123 dt 03.12.2018 Seria 53891773 diference nga viti 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 3,679,361 2019-04-05 2019-04-16 15510260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH GIZ menaxhimi mbetjeve Marrveshje date 21.10.1988,Ligji 10020 date 24.11.2008,Shk projekti GIZ Nr 1958 date 22.02.2019 dhe 2682 dt 18.03.2019,Drejt. projekt. shk dt 25.03.2019 Permbledhese e Faturave tatimore Tetor 2018-shkurt 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) E.S.FINANCIAL ADVISORY Tirane 77,749 2019-04-05 2019-04-16 14910260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019 fat 5 dt 08.03.2019 S60960648
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 108,500 2019-04-10 2019-04-16 16010260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 2857, date 21.03.2019, Urdher Prokurimi nr 78 dt 21.03.2019, Ftese per oferte dt 21.03.2019, Deklarim on line , P-V date 21.03.2019 , fd 117 dt 01.04.2019 S 67396672
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FRIENDS TRAVEL AGENCY Tirane 263,340 2019-04-12 2019-04-16 15810260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Bileta udhetimi Autoriz. Nr 2127 dt 28.02.2019, U-P nr 49 dt 01.03.2019,Ftese per oferte 01.03.2019, deklarim on line, p-v dt 01.03.2019, fat nr 100 dt 04.03.2019 S 68136826
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave