Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,093 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,622,535,578.00 3,093 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,001,393 2018-12-12 2018-12-14 62310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Ali Xhoni nr. 3222, dt 13.10.2016, shkrese min turizmi nr. 38, dt 12.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 671,550 2018-12-07 2018-12-12 58910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Gazmend Sinamati nr. 3477, dt 26.10.2016, shkrese min turiymi nr.4, dt07/12/2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 2,595,033 2018-12-05 2018-12-12 57410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 22.11.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 03.12.2018, Faturave tatimore fd nr 580 date 19.09.2018 seria 34813181 likujdim pjesor leke 2.595.033
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANASTAS KOTE Tirane 178,428 2018-12-07 2018-12-12 59710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Fatjon Kapaj nr. 1847, Dt.23.06.2016, shkrese min,. Turizmi nr. 12dt. 07.12.2018, likujdim tota, fat tvsh nr.58, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,212,030 2018-12-07 2018-12-12 59110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Mehill Dukagjini nr. 3138 86-2016-660 dt. 10.10.2016, shkrese min. turizmi nr.6, dt. 07.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INVICTUS Tirane 1,072,382 2018-12-05 2018-12-12 57510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 22.11.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 03.12.2018, Faturave tatimore fd nr 119 dt 08.10.2018 Seria 53891769
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENC MYFTIU Tirane 215,737 2018-12-05 2018-12-12 57110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH SANEX Kapitulli 27 - SIDA,Marrveshj. nr 10796 SIDA-MTM Shkrese drejtoria date 26.11.2018, Rimbursim TVSH fat 9 date 02.11.2018 seria 23276532
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 466,337 2018-12-11 2018-12-12 60310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Kole Tataj nr 587, dt 08.10.2014, shkrese min. turizmi nr 18, dt 11.12.2018, listepagesa , likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,176,822 2018-12-11 2018-12-12 60610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Diana Kanina nr. 4089, dt 21.11.2018, shkrese min.turizmi nr 21, dt 11.12.2018, likujdim total fat tvsh nr. 171, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 5,700,000 2018-12-06 2018-12-12 56810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese Nr 9340 dt 20.11.2018, shkrese projekti dt 19.11.2018,Kontrate dt 31.10.2018 fat nr 1 date 19.11.2018 Seria 13175901,40% parafinancim.
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HOTELI I GJUETISE Tirane 50,417 2018-12-05 2018-12-12 57210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 22.11.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 03.12.2018, Fatura tatimore fd nr 13 dt 22.11.2018 Seria 66322813
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 589,312 2018-12-11 2018-12-12 60510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate nr 3445, dt 26.10.2018, shkrese min. turizmi nr 20, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 172, dt 03.12.2018 Juljan Hoxha
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 138,200 2018-12-07 2018-12-12 566260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 9234 date 15.11.2018, Urdher prokurimi nr 431 dt 13.11.2018 , ftese per oferte 13.11.2018 , , Deklarim on line ,P-V dt 13.11.2018 , fd 64 dt 14.11.2018 S 67396618
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PAVLIN DODA Tirane 792,435 2018-12-07 2018-12-12 59810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Arben Prendi
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 574,810 2018-12-11 2018-12-12 60710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Ornela Pocii nr. 3590 dt 01.11.2016, shkrese min. trizmi nr 22, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 174, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 557,601 2018-12-03 2018-12-12 58710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Elian Arifaj nr.2781, dt. 22.09.2016, shkrese min. turizmi nr.2 dt 07.12.2018,listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 776,000 2018-12-03 2018-12-12 58610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Gani Deliu Nr.2516 dt. 14.08.2016, shkrese min. turizmi nr 1. dt 07.12.2018, listepagesa, likujdim perfundimtar
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,239,030 2018-12-07 2018-12-12 59210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Fabiola Bufli nr. 2959, dt 30.09.2016, shkrese min. turizmi nr. 7, dt07.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 529,787 2018-12-07 2018-12-12 58810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Lindita Kokonozi nr. 3209, dt. 12.10.2016shkrese min.turizmi nr.3 dt 07.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 923,552 2018-12-07 2018-12-12 59510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Behar Rexhmati nr. 2604, dt 22.05.2014, shkrese min. turizminr.10, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr. 183, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 95,445 2018-12-11 2018-12-12 61010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjzkate Pellumb Hoxha nr 3318, dt. 18.10.2016, shkrese min. turizmi nr 25, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 176, dty 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Veritas Baliff`s Service Tirane 311,912 2018-12-11 2018-12-12 60810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Mitiol Papadhami nr 2545, dt 14.09.2016, shkrese min turizmi nr 23, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 37, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 612,482 2018-12-11 2018-12-12 60910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjzkate Serxhi Koci nr.3758 dt 09.11.2016, shkrese min.turiymi nr. 24, dt 11.12.2018, likujdim total fat tvsh nr. 176, dt 03/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 631,500 2018-12-03 2018-12-12 56910260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Dieta me jashte Terheqje valute 5.000 Euro me kursin e dites 126.30 leke per pagesa dieta me jashte dhe shpenzime te tjera me arke, Kerkese per konvertim dt 03.12.2018 , Autorizim dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 414,493 2018-12-07 2018-12-12 59410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Fjoralba Sorra nr. 2326, dt 19.07.2016, shkrese min. turizmi nr. 9, dt 07.12.2018, likujdim total, fat. tvsh nr. 127, dt 06.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Q. RAJ. E MJEDIS. PER EVROP. QEND.E LIN. Tirane 218,980 2018-12-05 2018-12-12 57310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 22.11.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 03.12.2018, Fatura tatimore fd nr 12 date 23.11.2018 seria 52384516
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,221,584 2018-12-07 2018-12-12 59010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Gezim Tarja nr. 2942, dt 30.09.2016, shkrese min turizmi nr. 5, dt 07.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,702,021 2018-12-11 2018-12-12 60410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Abdyl Bahiti nr.33488, dt, 26.10.2018, shkrese min. turizmi nr. 19, dt 11.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 170, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,162,125 2018-12-07 2018-12-12 59310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Liman Musta nr. 3852, dt. 16.11.2016, shkrese min. turizmi nr. 8, dat; 07.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 250,677 2018-11-27 2018-12-07 54110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 19/2018 date 06.09.2018 s 46210524
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 438,413 2018-11-27 2018-12-07 54210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 20/2018 date 06.09.2018 s 46210525
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 130,554 2018-11-27 2018-12-07 54310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 21/2018 date 06.09.2018 s 46210526
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 58,528 2018-11-27 2018-12-07 54610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 17/2018 date 06.09.2018 s 46210522
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FORT Tirane 453,600 2018-12-05 2018-12-07 56710260012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri MTM Blerje Goma bateri U-P 380 dt 15.10.2018 Ft. per Of.er,P-V dt 17.10.2018 P-V perfund 13.11.2018 Urdh 432 dt14.11.2018,p-v dt 19.11.2018 fd 2765 dt 19.11.2018 S67565065 fh 15 dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-12-05 2018-12-07 53410260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Tetor 2018 ,Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018, Konfirmim sherbimi dt 02.11.2018, fd 1804 dt 03.11.2018 S 70533603
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 346,620 2018-12-05 2018-12-07 53210260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 8509 date 23.10.2018, Urdher prokurimi nr 411 dt 01.11.2018 , ftese per oferte 01.11.2018 , , Deklarim on line ,P-V dt 01.10.2018 , fd 59 dt 06.11.2018 S 67396613
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 1,647,494 2018-11-27 2018-12-07 54410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 16/2018 date 06.09.2018 s 46210521
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 936,096 2018-11-27 2018-12-07 54510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8885 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 15/2018 date 06.09.2018 s 46210520
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 1,270,250 2018-12-05 2018-12-07 53310260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Shtator 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 08.10.2018, fd 1609 dt 03.10.2018 S 69242577
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO PARTNERS DEVELOPMENT Tirane 1,484,901 2018-11-27 2018-12-07 54710260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 8886 dt 01.11.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt 24.02.2017 fat 4 date 08.10.2018 s 86828744
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave