Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,195 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,704,873,053.00 3,195 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BISLIM SINAJ Tirane 127,000 2018-12-18 2018-12-20 68710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Hasan Buci Nr. 14 dt 07/11/2016 ,Shkrese Nr 92 Dt 18/12/2018, Fat TVSH Nr: 194, Dt:12/12/2018, likujdim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,042,225 2018-12-17 2018-12-20 64810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Arben Kacorri Nr: 3942 Dt: 26.10.2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 60, Dt: 17/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 656 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,400,224 2018-12-17 2018-12-20 65610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Rruzhdi Venari Nr: 3154 Dt: 10,10,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 67, Dt: 17/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 659 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HALIT CANI Tirane 1,234,484 2018-12-17 2018-12-20 65810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Hatixhe Xhika Nr: 3313 Dt: 18/10/2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 69, Dt: 17/12/2018, likujdim total, fat tvsh nr.91, dt 12,12,2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 497,779 2018-12-17 2018-12-20 66010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjyqesor Eduart Zotkaj Nr: 2892 Dt: 29,09/2016, Shkrese Min Mjedisi Nr: 71 Dt: 17/12/2018 Fat Tvsh Nr: 2874 Dt: 13,12,2018 ,Likujdim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,314,538 2018-12-17 2018-12-20 65110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Preni Bardhi Nr: 3869 Dt: 16,11,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 63, Dt: 17/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 660 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 937,547 2018-12-18 2018-12-20 68510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Haki Tufa Nr. 3150, Dt: 10/10/2016 Shkrese Nr 91 Dt: 18/12/2018,Fat TVSH Nr: 32 Dt:17/12/2018, Likujdim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Tirana Bailiff's Tirane 987,205 2018-12-17 2018-12-20 601110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Ndoc Pjetri nr 3482 dt 26.10.2016, shkrese min. turizmi nr 16, dt 11.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 19, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Tirana Bailiff's Tirane 791,765 2018-12-18 2018-12-20 6001110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Zef Marleka Nr: 2731 Dt: 21.09.2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 15, Dt: 11.12.2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 20, Dt 05/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 210,178 2018-12-18 2018-12-20 636110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Ermal Ēela Nr.2556 Dt: 14/09/2016, Shkrese Nr. 51 Dt: 13/12/2018, Likujdim Total fat tvsh nr :172 Dt: 06 /12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,128,148 2018-12-17 2018-12-20 65310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim GjykateTefik Buci Nr: 3899 (936) Dt: 17,11,2016, Shkrese Min. Turizmi Nr: 65, Dt: 17/12/2018, likujdim total, Fat TVSH Nr. 663 Dt 06/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Expo City Tirane 476,160 2018-12-17 2018-12-20 64610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 Urdher MinistriI 452 dt 26.11.2018,Kontrate nr 9519/1 dt 27.11.2018, shkrese drejt 12.12.2018 fat nr 939 dt 06.12.2018 S64301103 40% e kontrates
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,119,625 2018-12-17 2018-12-20 66810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Gaspėr Gjoci nr. 4202 dt. 01,12,2016, Shkrese min. turizmi nr. 78 dt 17/12/2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 774,440 2018-12-17 2018-12-20 66410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Paqesor Cane Nr. 3377 Dt: 20/10/2016 ,Shkrese min turizmi Nr 74 Dt 17/12/2018, likujdim Total, fat Tvsh Nr: 1503 Dt: 10/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 216,973 2018-12-18 2018-12-20 70510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA- 2013, Ndryshimet klimaterike bashkefinancim , Shkr drejt Proj 14.12.2018,shkrese projekti date nr 9398 date 21.11.2018, Permbledhese e TVSH sipas faturave tatimore Maj-Tetor2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,156,441 2018-12-18 2018-12-20 68910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Ajet Skarra Nr.3930 Dt: 17/11/2016 ,Shkrese min turizmi Nr 94 Dt 18/12/2018, likujdim Total, fat Tvsh Nr: 1509 Dt: 10/12/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2018-12-18 2018-12-20 70810260012018 Shpenzime per honorare MTM Honora Komiteti Auditimit ,Memo 17.12.2018, VKM Nr 160 dt 02.03.2016, VKM 437 dt 08.06.2016, Urdher Ministri Nr 361 dt 08.10.2018, Lista e llogarive 18.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EPTISA Servicios de Inginieria S.L. Tirane 670,334 2018-12-11 2018-12-19 577210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Mbetjet e Ngurta Ligji 9840 dt 10.12.2007 neni 63 Udhezimi nr 6 dt 30.01.2015 kont 2017/383-743 Shkrese drejt projektit 08.11.2018, shkrese projekti nr 7391 dt 13.09.2018 Permbl. fat tatimore Qershor gusht 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,780 2018-12-18 2018-12-19 508110260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar perkthyesi perseritje ush 508 date 05.11.2018 sa kredituar dt 26.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 213,210 2018-12-12 2018-12-19 51110260012018 Uje MTM Uje Kontrate 159326-1 Fatura nentor 2018 Seria 263426619
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2018-12-12 2018-12-19 58110260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Kontrate ne vazhdim nr 2073/1 dt 03/04/2018 , P-V kryerjes larjes per muajin nentor dt 30.11.2018, fature nr 10 date 30.11.2018 Seria 12193961
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2018-12-12 2018-12-19 58010260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Kontrate ne vazhdim nr 2073/1 dt 03/04/2018 , P-V kryerjes larjes per muajin tetor dt 30.10.2018, fature nr 9 date 30.10.2018 Seria 12193960
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 636,435 2018-12-12 2018-12-19 58210260012018 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuota Antaresimi IMPEL te Bashkimit Evropian per vitin 2019 , 5.000 Euro me kursi e dites 126.70 shkrese ISHMPUT nr 9698 dt 05.12.2018, fat. nr 2018-057 ,dt 27.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,500 2018-12-07 2018-12-19 57910260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 32,260 2018-12-05 2018-12-19 57010260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare Fatura nr 5194 S61419594,Nr 5346 S61419746 date 26.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2018-12-06 2018-12-19 576110260012018 Sherbime telefonike MTM pagese shpenz celul VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " fat, nr 16191 date 06.12.2018 seria 229107772
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,785,254 2018-12-07 2018-12-18 59610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Piro Meshini, nr. 3116, dt. 10.10.2016, shkresemin. turizmi nr.11, dt. 07.12.2018, likujdim total, fat. tvsh nr.654, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 50,500 2018-12-07 2018-12-17 57810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 529,648 2018-12-13 2018-12-17 64010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Servet Hamata nr 2760 dt 22,09,2016, shkrese min. turizmi nr 55, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 03, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 5,700,000 2018-12-13 2018-12-17 58310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese AKZM Nr 1473 dt 11.12.2018 konfirmin i realizimit kontrates , shkrese projekti 9648 dt 04.12.2018,Kontrate ne vazhdim dt 31.10.2018 fat nr 2 date 04.12.2018 Seria 13175902, Kesti 2 -40% e kontrates
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 2,045,811 2018-12-13 2018-12-17 63810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Isa Sefolli nr 3446 dt 26,10,2016, shkrese min. turizmi nr 53, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 338, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,105,031 2018-12-13 2018-12-17 64210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Jonuz Osmani nr 2819 dt 22,09,2016, shkrese min. turizmi nr 57, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 678, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 845,546 2018-12-13 2018-12-17 63710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Hysen Leskaj nr 2184 dt 13,07,2016, shkrese min. turizmi nr 52, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 01, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 449,067 2018-12-11 2018-12-17 61110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Johan Marko nr 3559, dt 27.10.2016, shkrese min turizmi nr 26, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 27, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARTAN SIMA Tirane 1,132,155 2018-12-13 2018-12-17 64110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Sabri Pira nr 3663 dt 07,11,2016, shkrese min. turizmi nr 56, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 953, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 915,655 2018-12-13 2018-12-17 63910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Piro Bane nr 2982 dt 30,09,2016, shkrese min. turizmi nr 54, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 02, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 1,824,740 2018-12-12 2018-12-17 58410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH GIZ Ndryshimet Klimatike, Marrveshje date 21.10.1988,Ligji 10020 date 24.11.2008, Shk projekti GIZ Nr 9390, dt 21.11.2018 Shk drejt projek dt 06.12.2018,Permb faturave tatimore Gusht Tetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,555,926 2018-12-13 2018-12-17 64310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Kujtim Dishi nr 3581 dt 01,11,2016, shkrese min. turizmi nr 58, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 677, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BRAHIM MUĒA Tirane 1,034,537 2018-12-12 2018-12-14 62210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Petrit Kolaj nr 2625 dt 15.09.2016, shkrese min. turizmi nr 37, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 61, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 808,460 2018-12-12 2018-12-14 62010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Aida Cena nr 3189 dt 12,10,.2016, shkrese min. turizmi nr 35, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 30, dt 05.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave