Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga neto si kryetar i Gjykatės sė Lartė si edhe pagesat pėr shkak tė funksionit si anėtar i KLD-sė, Bordit Drejtues tė Magjistraturės nė ZABGJ, 2 017 000 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqje nė master dhe doktoraturė nė Fakultetin e Drejtėsisė, Shkollėn e Magjistraturės dhe Insitutin e Studimeve Europiane, 1 191 000 lekė.
3) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqja shkencore nė Universitetin 'Luarasi', 263 540 lekė.
4) Tė ardhura nga bashkėpunimi me fondacionin Hanns Seidel dhe Institutin e Studimeve Politike, Tiranė, 298 euro + 155 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Bashkėshortja, zonja Neriman Zaganjori, tė ardhura nga interesat e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 104 972 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat vjetore tė shumės sė investuar nė obligacione, 243 695 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja (kati i parė + bodrum), 1 764 000 lekė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and Copyright
1) Tė ardhura nga shitja e librit, 191 100 lekė.
2) Tė ardhura nga botimi i librit ' Menschenrechte in Ost und Mittel Europa' si dhe tryeza e organizuar pėr gjykimin administrativ nga IRZ, 380 euro.
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, tė ardhura nga puna si notere, 1 543 000 lekė.
2) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga paga vjetore neto nė Agjencinė e Sigurimit tė Depozitave, 1 439 482 lekė.
3) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Tiranės, 34 608 lekė.
4) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin 'Luarasi', 556 144 lekė.
5) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga dhėnia me qira e apartamentit nė Durrės pėrmes AIRBNB, 1 281 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar, 10 210 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė bankare tė djalit, z. Merlind Zaganjori nė Deutsche Bank, kaluar nga prindėrit pėr studime nė Gjermani, 13 700 euro.
3) Gjendja e kartės sė kreditit Premium nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 291 000 lekė.
4) Gjendja e kartės sė kreditit normale nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 169 607 lekė.
5) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 7 924 lekė.
6) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 27 000 lekė.
7) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 800 lekė.
8) Djali, z. Renis Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tėrhequr nga llogaria nė lekė dhe konvertim nė euro i tė ardhurave nga mėsimdhėnia e paga, shtuar me + 7291 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka