Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga neto si kryetar i Gjykatės sė Lartė si edhe pagesat pėr shkak tė funksionit si anėtar i KLD-sė, Bordit Drejtues tė Magjistraturės nė ZABGJ, 2 017 000 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqje nė master dhe doktoraturė nė Fakultetin e Drejtėsisė, Shkollėn e Magjistraturės dhe Insitutin e Studimeve Europiane, 1 191 000 lekė.
3) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqja shkencore nė Universitetin 'Luarasi', 263 540 lekė.
4) Tė ardhura nga bashkėpunimi me fondacionin Hanns Seidel dhe Institutin e Studimeve Politike, Tiranė, 298 euro + 155 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Bashkėshortja, zonja Neriman Zaganjori, tė ardhura nga interesat e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 104 972 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat vjetore tė shumės sė investuar nė obligacione, 243 695 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja (kati i parė + bodrum), 1 764 000 lekė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
1) Tė ardhura nga shitja e librit, 191 100 lekė.
2) Tė ardhura nga botimi i librit ' Menschenrechte in Ost und Mittel Europa' si dhe tryeza e organizuar pėr gjykimin administrativ nga IRZ, 380 euro.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, tė ardhura nga puna si notere, 1 543 000 lekė.
2) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga paga vjetore neto nė Agjencinė e Sigurimit tė Depozitave, 1 439 482 lekė.
3) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Tiranės, 34 608 lekė.
4) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin 'Luarasi', 556 144 lekė.
5) Djali, z. Renis Zaganjori, tė ardhura nga dhėnia me qira e apartamentit nė Durrės pėrmes AIRBNB, 1 281 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar, 10 210 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė bankare tė djalit, z. Merlind Zaganjori nė Deutsche Bank, kaluar nga prindėrit pėr studime nė Gjermani, 13 700 euro.
3) Gjendja e kartės sė kreditit Premium nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 291 000 lekė.
4) Gjendja e kartės sė kreditit normale nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 169 607 lekė.
5) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 7 924 lekė.
6) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 27 000 lekė.
7) Bashkėshortja, znj. Neriman Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 800 lekė.
8) Djali, z. Renis Zaganjori, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tėrhequr nga llogaria nė lekė dhe konvertim nė euro i tė ardhurave nga mėsimdhėnia e paga, shtuar me + 7291 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka