Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Nuk u gjetėn tė dhėna pėr kėtė Subjekt

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga neto si Kryetar i Gjykatės sė Lartė dhe pagesa pėr shkak tė funksioneve nė KLD, Shkolla e Magjistraturės dhe Zyra e Administrimit Gjyqėsor nė vlerėn 2 063 000 (dymilion e gjashtėdhjetė e tre mijė) lekė.
2) tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqja e temave master nė Fakultetin e Drejtėsisė dhe Shkollėn e Magjistraturės dhe nė Institutin e Studimeve Evropiane 718 000 (shtatėqind e tetėmbėdhjetė mijė) lekė.
3) mėsimdhėnie dhe udhėheqje tema shkencore nė Universitetin Europian 170 euro dhe Universitetin Luarasi 232 000 lekė.
4) Bashkėpunime me fondacionin Hanns Seidel 390 (treqind e nėntėdhjetė) euro dhe Institutin e Studimeve Politke nė Tiranė 232 000 (dyqind e tridhjetė e dy mijė) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Bashkėshortja tė ardhura nga interesa bankare 133 280 (njėqind e tridhjetė e tre mijė e dyqind e tetėdhjetė) lekė.
2) bashkėshortja interesa depozitė bankare 100 euro.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira prone (bodrum dhe kati i parė) 1 764 000 (njė milio e shtėqind e gjashtėdhjetė e katėr mijė) lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura shitja e librit, e drejtė autori 190 000 (njėqind e nėntėdhjetė mijė) lekė.
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
4) Bashkėshortja zonja Meriman Zaganjori tė ardhura nga puna si notere 1 430 000 (njė milion e katėrqind e tridhjetė mijė) lekė.
2) Djali zoti Renis Zaganjori 5 000 euro shtesė llogarie e pėrfituar nga dhurime tė afėrm dhe njė skemė kursimi e llojit Hap pas Hapi 415 000 (katėrqind e pesėmbėdhjetė mijė) lekė plus llorasi 376 000 lekė.
3) Djali zoti Renis Zaganjori paga neto nė Axhensinė e Sigurimit tė Depozitave 1 302 000 (njė milion e treqind e dy mijė
) lekė.
4) Djali zoti Renis Zaganjori tė ardhur anga mėsimdhėnia nė Universitetin e Tiranės 50 000 lekė.
5) Djali zoti Renis Zaganjori tė ardhura nga mėsimdhėnia nė universitetin Luarasi 323 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraBashkuar dy depozita tė mėparshme nė euro shtesa plus 300 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerė me shumė totale tė depozitave tė mėparshme vlera prej 6 100 000 (gjashtė milion e njėqind mijė) lekė Obligacione me afat maturimi nė 2017.
2) Kalim nė llogarinė e djalit i cili studion nė Gjermani shuma 9 000 euro dhe 1 500 euro tė tjera janė transferuar nė llogarinė e djalit nga tė afėrm tė familjes.