Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga dhe pėrfitime tė tjera si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 370 268 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Albana Gjetani, tė ardhura neto nė vlerėn 649 620 Lekė nga paga si Drejtoreshė e Shkollės 9-Vjeēare “28 Nėntori”, Milot.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersKredi bankare dhe hipotekimi tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 30.06.2016 nė vlerėn 2 000 000 Lekė. Detyrimi i shlyer nė vitin 2018 ėshtė 450 000 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė pashlyer ėshtė 1 052 940 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shuma 450 000 Lekė ėshtė shpenzuar nė vitin 2018 si shlyerje e kėsteve tė kredisė bankare tė marrė nė 30.06.2016 nė shumėn 2 000 000 Lekė.