Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nė vlerėn 3 340 043 Lekė nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė pėr vitin 2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nė vlerėn 43 373 Lekė nga interesat bankare tė depozitave pėr vitin 2018 pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
2) Tė ardhurat nga interesat e Obligacioneve pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 396 500 Lekė.
3) Tė ardhurat nga interesat e Obligacioneve pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 53 000 Lekė.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Bushaj, tė ardhura nė vlerėn 491 659 Lekė nga paga si Kryeinfermiere pranė Qendrės Shėndetėsore Nr.12 nė Fier pėr vitin 2018.
2) Djali, Z. Amarildo Bushaj, tė ardhura nga Pensioni i Invaliditetit pėr vitin 2018, shuma 254 500 Lekė.
3) Djali, Z. Amarildo Bushaj, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip Mercedes Benz sipas kontratės sė shitblerjes datė 19.12.2017, shuma 220 000 Lekė.
4) Djali. Z. Ardit Bushaj, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė Albpetrol Sh.a pėr periudhėn Janar 2018-Dhjetor 2018, shuma 1 475 910 Lekė.
5) Bashkėshortja e Z. Ardit Bushaj, Znj. Edra Bushaj, tė ardhura nga paga si mėsuese pranė Shkollės sė Mesme tė Pėrgjithshme “Janaq Kilica”, Fier pėr vitin 2018, shuma 570 900 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersTė ardhura nga shitja e prodhimeve bujqėsore dhe fruti-kulturė nė Qarkun Fier, 650 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka