Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsE ardhura nga paga si Ministėr pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, 1 556 412 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 28 Euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga dietat e projekteve tė Kėshillit tė Europės, brenda dhe jashtė Shqipėrisė nė vlerėn 2 384.28 Euro.
2) Znj. Bushati, tė ardhura si konsulente (Person fizik) nė projektet e Kėshillit tė Europės, 46 540 Euro.
3) Znj. Bushati tė ardhura si konsulente (Person Fizik), nga projektet Euro Partners Developement EPD dhe nga Bashkimi Europian, 1 750 Euro.
4) Bashkėshortja, tė ardhura si konsulente me EPD dhe GIZ nė vlerėn 525 000 Lekė.
5) Bashkėshortja, tė ardhura si konsulente nė OJF-nė IPL, 290 748 Lekė.
6) Znj. Bushati, tė ardhura nga shėrbimi i konsulencės sė ofruar si person fizik me GIZ, 930 000 Lekė.
7) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si trajnere dhe eksperte nė Shkollėn e Magjistratureės dhe Shkollėn e Administratės Publike, shuma 231 786 Lekė.
8) Bashkėshortja tė ardhura si konsulente juridike (si PF) pėr studion Legale Corongiu, Itali, 1 200 Euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė 842 000 Lekė gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhura nga paga si Ministėr.
2) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 28 Euro nga interesat bankare.
3) Bashkėshortja, shtuar me 797 981 Lekė gjendjen e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga punėsimi si konsulente.
4) Znj. Bushati, shtesė 49 430 Euro tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Burimi i tė ardhurave nga punėsimi si konsulente.
5) Znj. Bushati, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė tė pakėsuar me 3 653 Euro pėr shpenzime personale dhe familjare.
6) Bashkėshortja, gjendje tė llogarisė “Futura” pėr tė bijėn tė shtuar me 32 Euro nga interesi bankar.
7) Bashkėshortja, gjendje tė llogarisė “Futura” pėr tė birin tė shtuar me 4 Euro nga interesi bankar.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka