Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura tė vitit me vlerė 876 720 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Mirditė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesShitje e autoveturės tip Pasat sipas kontratės me datė 18.09.2017, me vlerė 7 000 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersGjendje e pashlyer e detyrimit tė Z. Preng Dedaj ndaj deklaruesit pėr autoveturėn, vlera 1 010 Euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shlyer shuma prej 2 017 Euro (1 462 Euro principal dhe 555 Euro interes) pėr kredinė bankare pėr blerje dyqani plus garazhd tė marrė pranė Raiffeisen Bank, me vlerė 29 000 Euro, me afat 20 vjeēar, kėst mujor me vlerė 168,45 Euro pėr periudhėn Janar-Mars 2017 dhe 168 Euro pėr periudhėn Prill-Dhjetor 2017. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 17 818 Euro.
2) Shlyer shuma prej 2 500 Euro pėr borxhin e marrė nė mirėbesim dhe pa interes, me vlerė 10 000 Euro nė datė 06.04.2013 dhe afat deri nė 06.04.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.
3) Shlyer shuma prej 1 690 Euro pėr borxhin e marrė ndaj personave tė tretė me qėllim likuidimin e kėsteve tė kredisė, arkėtuar nė bankė sipas mandateve tė arkėtimit nė datat 04.04.2016, 03.09.2016 dhe 10.10.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.