Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura tė vitit me vlerė 876 720 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Mirditė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėShitje e autoveturės tip Pasat sipas kontratės me datė 18.09.2017, me vlerė 7 000 Euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraGjendje e pashlyer e detyrimit tė Z. Preng Dedaj ndaj deklaruesit pėr autoveturėn, vlera 1 010 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer shuma prej 2 017 Euro (1 462 Euro principal dhe 555 Euro interes) pėr kredinė bankare pėr blerje dyqani plus garazhd tė marrė pranė Raiffeisen Bank, me vlerė 29 000 Euro, me afat 20 vjeēar, kėst mujor me vlerė 168,45 Euro pėr periudhėn Janar-Mars 2017 dhe 168 Euro pėr periudhėn Prill-Dhjetor 2017. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 17 818 Euro.
2) Shlyer shuma prej 2 500 Euro pėr borxhin e marrė nė mirėbesim dhe pa interes, me vlerė 10 000 Euro nė datė 06.04.2013 dhe afat deri nė 06.04.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.
3) Shlyer shuma prej 1 690 Euro pėr borxhin e marrė ndaj personave tė tretė me qėllim likuidimin e kėsteve tė kredisė, arkėtuar nė bankė sipas mandateve tė arkėtimit nė datat 04.04.2016, 03.09.2016 dhe 10.10.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.