Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga neto si deputet, 1 408 825 lekė.
2) Tė ardhura nga rimbursimi i shpenzimeve tė karburantit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 314 494 lekė.
3) Tė ardhura nga rimbursimi i shpenzimeve tė telefonit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 204 000 lekė.
4) Tė ardhura neto nga honoraret e mbledhjeve tė komisioneve, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 117 300 lekė.
5) Tė ardhura nga dieta brenda vendit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 627 084 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateDjali, Z. Gerti Bitri tė ardhura nga paga neto, 911 820 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e apartamenteve, 48 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Ka pėrfunduar procedura e shitjes sė apartamenteve me sip. 120 m2 ku deklaruesi zotėron 33 % tė vlerės totale. Gjatė vitit 2017 janė arkėtuar kėsti i tretė dhe i katėrt pėrkatėsisht vlerat 35 000 euro dhe 5 000 euro.
2) Ka pėrfunduar procedura e shitjes sė apartamentit me sip. 119.63 m2 ku deklaruesi zotėron 6 % tė vlerės totale. Gjatė vitit 2017 ėshtė arkėtuar kėsti i fundit nė vlerėn 8 000 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka