Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga neto si deputet, 1 408 825 lekė.
2) Tė ardhura nga rimbursimi i shpenzimeve tė karburantit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 314 494 lekė.
3) Tė ardhura nga rimbursimi i shpenzimeve tė telefonit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 204 000 lekė.
4) Tė ardhura neto nga honoraret e mbledhjeve tė komisioneve, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 117 300 lekė.
5) Tė ardhura nga dieta brenda vendit, pėrfitime nga 'Statusi i Deputetit', 627 084 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareDjali, Z. Gerti Bitri tė ardhura nga paga neto, 911 820 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e apartamenteve, 48 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Ka pėrfunduar procedura e shitjes sė apartamenteve me sip. 120 m2 ku deklaruesi zotėron 33 % tė vlerės totale. Gjatė vitit 2017 janė arkėtuar kėsti i tretė dhe i katėrt pėrkatėsisht vlerat 35 000 euro dhe 5 000 euro.
2) Ka pėrfunduar procedura e shitjes sė apartamentit me sip. 119.63 m2 ku deklaruesi zotėron 6 % tė vlerės totale. Gjatė vitit 2017 ėshtė arkėtuar kėsti i fundit nė vlerėn 8 000 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka