Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 3 044 541 lekė.
2)Tė ardhura nga dieta nga OECD, vizitė nė Ankara, 238 euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse e Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, 1 168 289 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 2 821 184 lekė.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare pakėsuar me 125 848 lekė.
3) Porositur njė ambient parkimi dhe depo me sip. 80 m2, sipas kontratės sė datės 27.04.2016 pėr tė cilėn janė paguar 27 000 euro.
4) Kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė shumėn 300 000 lekė, afat vlefshmėrie deri nė 2020.
5) Bashkėshortja, kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumė 50 000 lekė, afat vlefshmėrie deri nė 2020.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Bashkėshortėt, shlyer nė vitin 2016 -854 554 lekė pėr kredi bankare pėr blerje shtėpie marrė mė 03.03.2016 me principal 14 080 000 lekė, kėst mujor 94 950 lekė dhe afat shlyerje 15 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 13 432 124 lekė.