Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 3 044 541 lekė.
2)Tė ardhura nga dieta nga OECD, vizitė nė Ankara, 238 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse e Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, 1 168 289 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 2 821 184 lekė.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare pakėsuar me 125 848 lekė.
3) Porositur njė ambient parkimi dhe depo me sip. 80 m2, sipas kontratės sė datės 27.04.2016 pėr tė cilėn janė paguar 27 000 euro.
4) Kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė shumėn 300 000 lekė, afat vlefshmėrie deri nė 2020.
5) Bashkėshortja, kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumė 50 000 lekė, afat vlefshmėrie deri nė 2020.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Bashkėshortėt, shlyer nė vitin 2016 -854 554 lekė pėr kredi bankare pėr blerje shtėpie marrė mė 03.03.2016 me principal 14 080 000 lekė, kėst mujor 94 950 lekė dhe afat shlyerje 15 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 13 432 124 lekė.