Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe honorare si Ministėr i Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural pėr vitin 2018, shuma 1 556 414 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura neto nga pjesmarrja nė mbledhjet e KKRT-sė, nė vlerėn 85 000 Lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga si Senior Associate BD nė shoqėrinė Ernst & Young Albania, shuma 2 396 767 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga interesat bankare tė depozitave tė bashkėshortes dhe tė fėmijėve, nė shumėn 37 875 Lekė, nga tė cilat tė ardhurat neto tė Znj. Peleshi nga interesat bankare janė 29 230 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar me 66 554 Lekė pėr pagesa tė ndryshme, gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Shtesė me 107.45 Euro, gjendja e llogarisė rrjedhėse tė bashkėshortėve, me pjesė takuese 50% me destinacion shlyerjen e kėsteve tė kredisė.
3) Shtesė me 35.75 Dollarė, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė njėrit prej fėmijėve, me burim tė ardhura nga interesat bankare dhe nga dhuratat e familjarėve pėr ditėlindje.
4) Shtesė me 224.52 Dollarė, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė njėrit prej fėmijėve, me burim tė ardhura nga interesat bankare dhe nga dhuratat e familjarėve pėr ditėlindje.
5) Shtesė me 21.45 Dollarė, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė njėrit prej fėmijėve, me burim tė ardhura nga interesat bankare dhe nga dhuratat e familjarėve pėr ditėlindje.
6) Gjendja e kartės sė kreditit me vlerė limiti 2 000 Euro, nė njė bankė tė nivelit tė dytė me afat skadimi deri nė vitin 2022, ėshtė 5 Euro. Pėr vitin 2018, ėshtė shlyer 679.66 Euro e gjendjes sė detyrimit 684.66 Euro qė ėshtė deklaruar nė 31 Dhjetor 2017.
7) Bashkėshortja, pakėsuar me 163 083 Lekė, gjendjen e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr pagesa tė ndryshme.
8) Bashkėshortja, pakėsuar me 1 577 972 Lekė, gjendjen e depozitės me afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Shuma ėshtė pėrdorur pėr shkollimin e fėmijėve, likuidimin pjesor tė kredisė dhe qirasė.
9) Pakėsuar me 159 490 Lekė, gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė tė Znj. Peleshi. Shuma ėshtė pėrdorur pėr likuidimin e pagesave tė ndryshme.
10) Bashkėshortja, kartė krediti me vlerė limiti 200 000 Lekė, nė njė bankė tė nivelit tė dytė me afat skadimi deri nė Janar 2023. Gjendja e detyrimit tė kartės sė kreditit nė 31 Dhjetor ėshtė 0 Lekė, dhe pėr vitin 2018 Znj. Peleshi nuk ka bėrė asnjė derdhje/tėrheqje nė kartė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shlyer shuma prej 679.66 Euro pėr detyrimin e kartės sė kreditit me limit 2 000 Euro pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pėr tė cilėn detyrimi i mbetur nė datė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 5 Euro.
2) Shpenzuar nė vitin 2018, shuma 4 153 Euro si pricipal dhe interesa tė kredisė sė marrė nė 23.02.2010 me afat shlyerje 15 vite me prinicpal 60 000 Euro, me normė interesi eurolibor plus 0.5% dhe me kėst mujor 355 Euro. Pėr kredinė bankare me objekt arredimin e banesės, gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 25 865.3 Euro.