Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga si Zv.Kryeminister pėr periudhėn Janar-Maj, 1 140 605 Lek.
2) Tė ardhura neto nga paga si Ministėri Bujqesise dhe Zhvillimit Rural pėr periudhen Shtator-Dhjetor, 412 224 Lek.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga pjesėmarrja nė bordin e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, 40 425 Lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e pėrfituara nga depozitat e veta, tė bashkėshortes dhe fėmijėve, 36 233 Lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Tė ardhura nga paga neto e bashkeshortes pėr periudhėn Janar-Dhjetor 2017, si Senior Associate nė Ernst & Young, 2 341 756 Lek.
2) Tė ardhura nga interesa bankare nė llogari tė bashkėshortes: 24 315 Lek.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim me 794 701 Lek i gjendjes sė llogariė bankare nė Raiffesissen Bank.
2) Shtesė me 208,03 Euro nė llogarinė bankare nė ISPA Bankė, pėr pagėsėn e kėsteve tė kredisė, llogari e pėrbashkėt me bashkėshorten.
3) Pakėsim me 515 890 Lek dhe mbyllje e llogarisė bankare nė ISPA Bank.
4) Shtesa nė llogaritė bankare tė tre fėmijėve me vlera pėr katėsisht 191,25 USD; 223,36 USD dhe 221,68 USD .
5) Bashkėshortja, pakėsim me 18 092 Lek nė llogarinė rrjedhėse pranė ISPA Bank.
6) Bashkėshortja, shtesė me 18 166 Lek nė llogarinė pranė Alpha Bank, e krijuar nga paga.
7) Bashkėshortja, shtesė me 24 216 Lek nga interesat mbi depozitėn me afat.
8) Bashkėshortja ka shlyer 6 727 Lek pėr detyrimin e kartės sė kreditit me limit 200 000 Lekė pranė Alpha Bank, gjendja e tė cilės nė datė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 687 Lek.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer gjatė vitit shuma prej 4 120 Euro pėr kredinė e marrė nė datėn 23. 02. 2010 me prinicpal 60 000 Euro, me normė interesi Eurolibor plus 0.5% dhe me kėst mujor prej 355 Euro. Detyrimi i i mbetur nė datė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 30 014,87 Euro.
2) Shlyer shuma prej 691,37 Euro pėr detyrimin e kartės sė kreditit me limit 2 000 Euro, pėr tė cilėn detyrimi i mbetur nė datė 31 Dhjetor 2017 ėeshtė 684,66 Euro. .