Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga dietat nė KESH Security sh.a gjatė vitit 2017, shuma 22 000 lekė.
2) Tė ardhura si shpėrblim nga KESH Security, 83 895 lekė.
3) Tė ardhura nga puna si auditues ligjor i regjistruar nė QKR Tiranė, fitimi neto sipas bilanceve tė vitit 2017 ėshtė 3 888 872 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Keida Veipi, tė ardhura nga paga si ekonomiste pranė zyrės kontabėl Ermir Veipi me pagėn mujore 44 000 lekė/muaj pėr muajin korrik dhe me pagėn 47 625 lekė/muaj pėr periudhėn gusht – dhjetor 2017, shuma 237 252 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 0 lekė. Llogaria ėshtė mbyllur pas kėrkesė sė bankės pėr ndryshimin e kritereve tė llogarive tė biznesit.
2) Gjendja e llogarisė personale nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 21.74 euro.
3) Gjendja e llogarisė personale nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 12 558.28 lekė.
4) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 2 576 749.13 lekė.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanapaolo Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 66.58 lekė.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 393.45 lekė.
7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 0 lekė.
8) Deklaruesi ka hequr dorė nga e drejta qė gėzonte sipas njė kontrate sipėrmarrje me dt. 05.05.2017 mbi njė apartament 108 m2, tė drejta qė i kanė kaluar motrės sė deklaruesit pėr tė lidhur kontratėn pėrfundimtare tė shitjes me shoqėrinė. Vlera e ap. ėshtė 54 000 dollarė.
9) Kredi bankare marrė nė Procredit Bank mė 28.05.2015 me afat 8 vjet nė shumėn 12 600 000 lekė, bashkė me bashkėshorten, Znj. Keida Veipi. Nė datė 01.12.2016 nė marrėveshje me bankėn janė ndryshuar kushtet e kredisė sipas tė cilave vlera e mbetur nė 31.12.2017 nė shumėn 9 937 859 lekė do tė shlyhet deri mė 16.11.2028 dhe kėsti mujor do tė jetė 98 927 lekė. Detyrimi i shlyer, 1 187 124 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 9 937 859 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime pėr blerjen e njė autoveturė tip “Toyota Yaris” mė 18.09.2017 nė emėr tė aktivitetit tregtar, vlera 4 500 euro.