Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga dietat nė KESH Security sh.a gjatė vitit 2017, shuma 22 000 lekė.
2) Tė ardhura si shpėrblim nga KESH Security, 83 895 lekė.
3) Tė ardhura nga puna si auditues ligjor i regjistruar nė QKR Tiranė, fitimi neto sipas bilanceve tė vitit 2017 ėshtė 3 888 872 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Keida Veipi, tė ardhura nga paga si ekonomiste pranė zyrės kontabėl Ermir Veipi me pagėn mujore 44 000 lekė/muaj pėr muajin korrik dhe me pagėn 47 625 lekė/muaj pėr periudhėn gusht – dhjetor 2017, shuma 237 252 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 0 lekė. Llogaria ėshtė mbyllur pas kėrkesė sė bankės pėr ndryshimin e kritereve tė llogarive tė biznesit.
2) Gjendja e llogarisė personale nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 21.74 euro.
3) Gjendja e llogarisė personale nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 12 558.28 lekė.
4) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė Procredit Bank mė 31.12.2017 ėshtė 2 576 749.13 lekė.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanapaolo Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 66.58 lekė.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 393.45 lekė.
7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Procredit Bank nė emėr tė aktivitetit tregtar “Ermir Veipi” si person fizik mė 31.12.2017 ėshtė 0 lekė.
8) Deklaruesi ka hequr dorė nga e drejta qė gėzonte sipas njė kontrate sipėrmarrje me dt. 05.05.2017 mbi njė apartament 108 m2, tė drejta qė i kanė kaluar motrės sė deklaruesit pėr tė lidhur kontratėn pėrfundimtare tė shitjes me shoqėrinė. Vlera e ap. ėshtė 54 000 dollarė.
9) Kredi bankare marrė nė Procredit Bank mė 28.05.2015 me afat 8 vjet nė shumėn 12 600 000 lekė, bashkė me bashkėshorten, Znj. Keida Veipi. Nė datė 01.12.2016 nė marrėveshje me bankėn janė ndryshuar kushtet e kredisė sipas tė cilave vlera e mbetur nė 31.12.2017 nė shumėn 9 937 859 lekė do tė shlyhet deri mė 16.11.2028 dhe kėsti mujor do tė jetė 98 927 lekė. Detyrimi i shlyer, 1 187 124 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 9 937 859 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr blerjen e njė autoveturė tip “Toyota Yaris” mė 18.09.2017 nė emėr tė aktivitetit tregtar, vlera 4 500 euro.