Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga neto si Kryeministėr i Shqipėrisė, shuma 2 011 693 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightTė ardhura neto nga krijimtaria artistike ose shitja e punimeve artistike, 929 588 Lekė.
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga dhe puna si eksperte nė shumėn 1 540 000 Lekė.
2) Znj. Rama tė ardhura neto nga honoraret, 900 926 Lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura neto nė vlerėn 2 098 140 Lekė nga qiradhėnia e njė apartamenti nė Tiranė.
4) Bashkėshortja tė ardhura neto nė vlerėn 2 865 Lekė nga interesat bankare.
5) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga konsulenca nė shumėn 1 521 593 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar me 74 659 Lekė tė ardhurat personale nė njė llogari bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
2) Bashkėshortja, shtuar me 3 681 399 Lekė tė ardhurat personale nė njė llogari bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
3) Bashkėshortja, pakėsuar me 81 000 Lekė gjendjen monetare cash.
4) I biri ka pakėsuar me 432.82 Lekė, gjendjen e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
5) I biri, pakėsim 16 206.95 Euro tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
6) Z. Gregor Rama, kontratė qiraje me gjendje detyrimi nė 31 Dhjetor, 360 000 Lekė. Pėr vitin 2018, nuk ėshtė bėrė pagesė pėr shlyerje detyrimi.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nė vitin 2018, nga bashkėshortėt ėshtė shpenzuar shuma 4 274 Euro si shlyerje e principalit dhe interesave tė kredisė bankare 80 000 Euro tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 22.10.2013, me afat shlyerje 10 vite. Pėr kredinė bankare tė marrė sė bashku me bashkėshorten me pjesė takuese 50%, gjendja e detyrimit kundrejt bankės nė 31 Dhjetor ėshtė 22 187 Euro.