Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 215,423 2014-12-30 2014-12-31 71010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,414,368 2014-12-30 2014-12-31 7162010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 706 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 101,680 2014-12-30 2014-12-31 71810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 fat 136 dt 12.11.14 sr 7170636,nr 138 dt 09.12.14 sr 7170638 nr 122 dt 03.09.2014 sr 7170622
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 186,920 2014-12-30 2014-12-31 70710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdher nr 670 dt 10.12.2014 pv emergj nr 4 dt 10.12.2014 fat nr 10 dt 10.12.2014 sr 7634568
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 201,718 2014-12-30 2014-12-31 70810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE punime sist ngrohjes qendrore te godine,kont vazhdim nr 333/4 dt 07.08.2014 fat nr 5,9 dt 22.12.2014 sr 17932705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 14,400 2014-12-30 2014-12-31 73010140012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E DREJTESISE Larje aut.kont.sherb.854/2 dt.29.01.14 vazhdim ft.116 dt.30.12.14 seri 001023 pcv 30.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARBAN PEQINI Tirane 9,900 2014-12-30 2014-12-31 73410140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE Kartolina urimi UP 686/1 dt.23.12.14 pcv 23.12.14 form.5 ft.23 dt.23.12.14 seri 5890323 fh 56 dt.24.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 9,490 2014-12-30 2014-12-31 72410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 fat nr 44 dt 30.10.2014 sr 7142942
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 361,660 2014-12-30 2014-12-31 71110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 fat 123,124,127,125 dt 24.09.2014 sr 7170627,7170623,7170624,7170625
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZENIT - 06 Tirane 12,000 2014-12-30 2014-12-31 73510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Mbikqyrje punimesh,up 2650/5 dt 04.08.2014 fto dt 04.08.14,app dt 07.08.2014 kont 11.08.2014 fat nr 47 dt 29.12.2014 sr 03783156
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 39,310 2014-12-30 2014-12-31 71910140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 706 dt 29.12.2014 fat nr 47,48 dt 24.11.2014 sr 6056499 sr 6056498
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 13,167,794 2014-12-30 2014-12-31 72610140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE Rikons ambjente arkives kont vazhdim nr 4136/9 dt 21.10.2014 sit dt 29.12.2014 fat nr 30 dt 30.12.2014 sr 87110930
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 21,341,636 2014-12-30 2014-12-31 72810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi i qendres Pburg Fier kont 2010/255-963 IPA2007 fat nr 22 dt 07.10.2014 sr 16519572
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 106,450 2014-12-30 2014-12-31 72210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 fat 130 dt 07.10.2014 sr 7170630,nr 133,132,131 dt 21.10.2014 sr 7170633,7170632,7170631
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 4,999 2014-12-30 2014-12-31 73210140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE Kartvizita UP 574/1 dt.26.12.14 pcv 26.12.14 ft.1237 dt.26.12.14 seri 18922772 fh 57 dt.26.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 3,200 2014-12-30 2014-12-31 71310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 fat nr 32 dt 08.09.2014 sr 6056483
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 32,810 2014-12-30 2014-12-31 71210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 fat nr 45,46 dt 30.10.2014 sr 7142943,7142944
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 259,918 2014-12-30 2014-12-31 7212010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 329,949 2014-12-30 2014-12-31 68510140012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E DREJTESISE vend gjyq Lumturi Cenaj,vend gjyk nr 145 dt 25.01.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 48,750 2014-12-30 2014-12-31 71510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.14 fat nr 25 dt 23.12.2014 sr 6968517
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 105,968 2014-12-30 2014-12-31 73710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bilete avioni,urdher min nr 4795/2 dt 30.10.2014 fat nr 41 dt 31.10.2014 miratim dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DOPPLER-AL Tirane 24,000 2014-12-30 2014-12-31 72910140012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MINISTRIA E DREJTESISEMirembajtje sist ashensoreve,kont vazhdim nr 116/2 dt 28.02.2014 sit dt 30.12.2014 fat nr 60 dt 30.12.2014 sr 16391657
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CARA Tirane 73,103 2014-12-30 2014-12-31 72510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Rikons zyres arkives,kont vazhdim nr 315/4 dt 11.08.2014 sit perf 30.12.2014 fat nr 264 dt 30.12.14 sr 18954221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 12,000 2014-12-30 2014-12-31 71410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.14 fat nr 28 dt 26.09.2014 sr 0004730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PAERA Tirane 70,680 2014-12-30 2014-12-31 73310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MINISTRIA E DREJTESISE perde zyre UP 572/1 dt.19.12.14 ftese oferte 19.12.14 ft.7 dt.29.12.14 seri 19437009 fh 45 dt.29.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 215,423 2014-12-30 2014-12-31 7172010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher min nr 706 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LILIANA VLLAMASI Tirane 24,600 2014-12-30 2014-12-31 73610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Kolaud punimesh up nr 705/2 dt 26.12.2014 app dt 29.12.2014 kont dt 29.12.2014 fat nr 21 dt 30.12.2014 sr 18692421
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,339,262 2014-12-30 2014-12-31 72010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,938,807 2014-12-30 2014-12-31 7092010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CARA Tirane 472,672 2014-12-27 2014-12-29 70110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Rikons zyres arkiv prot,kont vazhdim nr 315/4 dt 11.08.14 sit nr 2 dt 24.12.2014 fat nr 250 dt 24.12.2014 sr 18954217
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 768,320 2014-12-27 2014-12-29 70010140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave MINISTRIA E DREJTESISE Mirembajtje sist kont vazhdim nr 288/6 dt 05.08.2014,up nr 288 dt 28.05.14,njof fit dt 14.07.2014,fat nr 330 dt 04.09.2014 sr 1120149,nr 356 dt 06.10.2014 sr 15935621,nr 373 dt 05.11.2014 sr 15933640 nr 396 dt 05.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 129,195 2014-12-27 2014-12-29 69910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE Mbikqyrje punimesh pburg Berat,kont vazhdim nr 259/8 dt 16.07.2014,fat nr 171 dt 05.12.14 sr 11774722,cert nr 2 dt 05.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 58,630 2014-12-27 2014-12-29 69710140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 699 dt 22.12.2014 fat nr 14 dt 14.08.2014 sr 7142912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 30,540 2014-12-27 2014-12-29 69810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 699dt 22.12.2014 fat nr 25 DT 14.08.14,NR 26 DT 18.08.14,NR 29 DT 25.08.14,NR 28 DT 19.08.14,NR 20 DT 19.08.14 SR 6056476
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 33,020 2014-12-27 2014-12-29 69210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 700 dt 22.12.2014 fat nr 140 dt 21.07.2014 sr 7170640 nr 120 dt 11.07.2014 sr 7170620
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 26,040 2014-12-27 2014-12-29 69110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 700 dt 22.12.2014 fat nr 7 dt 25.07.14 sr 7142907,nr 6 dt 22.07.2014 sr 7142906
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 343,874 2014-12-27 2014-12-29 68910140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim Sherbim perkthimi,urdher min nr 700 dt 22.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,782 2014-12-29 2014-12-29 70510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta jashte vendit urdher Min nr 570 dt 21.10.14,nr 682 dt 18.12.2014 kurs euro 142.1 lek bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,968 2014-12-27 2014-12-29 70310140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE posta fat nr 232/s dt 23.12.2014 sr 12596886
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,189,601 2014-12-27 2014-12-29 69410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 699 dt 22.12.2014 bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave