Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 14,899 2014-09-19 2014-09-19 40810140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE telefon,fat nr 11211959067 dt 01.09.2014 kodi abonenti 54433412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,504,693 2014-09-10 2014-09-11 40110140012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MINISTRIA E DREJTESISE Tonera,autorizim MB nr 11/4 dt 12.05.14,kont prokur nr 3598/1 dt 05.06.14,fat nr 119795231 dt 07.07.14,fh nr 7 dt 04.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-09-10 2014-09-11 39310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 14,547,982 2014-09-10 2014-09-11 40210140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE Sistemim i skarpateve dhe prroi pburg.Berat,Kont vazhdim 193/31 dt 16.07.14,situac nr 1 dt 11.08.14,fat nr 33 dt 11.08.14 sr 12910733
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2014-09-11 2014-09-11 404110140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE Tarife rinovim domain,fat nr 125221381 dt 06.05.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 248,020 2014-09-10 2014-09-11 40010140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje gusht 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,listpagese dt 08.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 23,720,738 2014-09-10 2014-09-11 40310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implement rruges hyerse pburg Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.14,situacion nr 1 dt 11.08.14,fat nr 32 dt 11.08.14 sr 12910732
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-09-10 2014-09-11 39410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 187,728 2014-09-10 2014-09-11 39910140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje gusht 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,listpagese dt 08.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,096,757 2014-09-10 2014-09-11 39710140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje gusht 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,listpagese dt 08.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,500 2014-09-09 2014-09-10 39010140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,autoriz nr 4/6 dt 04.06.14,nr 21/6 dt 21.06.14,nr 18/7 dt 18.07.14,urdher nr 355 dt 02.07.14,nr 382 dt 18.07.14,nr 387 dt 23.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 14,400 2014-09-09 2014-09-10 38410140012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E DREJTESISE larje automjeti kont ne vazhdim nr 854/2 dt 29.01.14,fat nr 89 dt 31.08.14,sr 001035
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MALUKA Tirane 12,000 2014-09-09 2014-09-10 385 10140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE Kancelari,up nr 459/1 dt 05.08.2014,fto dt 05.08.14,app dt 09.08.2014,fat nr 42 dt 12.08.14 sr 06702029,fh nr 39 dt 12.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-09-10 2014-09-10 39610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,640 2014-09-09 2014-09-10 38810140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje,fat nr 1407-159080-1-1 dt 26.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 158,023 2014-09-10 2014-09-10 39810140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje gusht 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,listpagese dt 08.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2014-09-09 2014-09-10 38910140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,urdher nr 387 dt 23.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,000 2014-09-09 2014-09-10 39110140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,autorizim nr 28/02 dt 28.02.14,29/04 dt 29.04.14,02/07 dt 02.07.14,23/07 dt 23.07.2014,22/08 dt 22.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 270,000 2014-09-09 2014-09-10 38610140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MINISTRIA E DREJTESISE medalje me logon e Ministrise,up nr 281/1 dt 25.07.2014,fto 25.07.14,njof fit 06.08.14,fat nr 15 dt 07.08.14 sr 16035115,fh nr 38 dt 07.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 138,000 2014-09-09 2014-09-10 38710140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E DREJTESISE sherbim riparim automjeti,up nr 363/1 dt 28.07.14,fto dt 28.07.14,njof fit 06.08.14,fat nr 391 dt 06.08.14 sr 15624470
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-09-10 2014-09-10 39510140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-09-10 2014-09-10 39210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) D E V I S. Tirane 60,000 2014-09-09 2014-09-10 36510140012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E DREJTESISE sherbim larje perdesh,pv emergj nr 4 dt 01.08.2014,fat nr 70 dt 01.08.2014 sr 15792270
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 520,380 2014-09-04 2014-09-05 38010140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta jashte shtetit urdher nr 479 dt 03.09.14,bordero,lursi 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,240 2014-09-04 2014-09-05 37810140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte,urdher nr 477 dt 03.09.14,kursi 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 199,656 2014-09-04 2014-09-05 37910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE shpenz vize udhetimi,urdher nr 480 dt 03.09.2014 kursi dt 04.09.14 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,171,038 2014-09-01 2014-09-01 37310140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit gusht 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,672,165 2014-09-01 2014-09-01 37510140012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit gusht 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 174,806 2014-09-01 2014-09-01 37410140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit gusht 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 209,639 2014-09-01 2014-09-01 37610140012014 Shtese page per funksionin MINISTRIA E DREJTESISE Pagat bordero gusht 2014 nr pun.112- 110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 15,000 2014-09-01 2014-09-01 37710140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE Debitor ndalese nga paga S Dajcaj gusht,urdher 693/1 dt 22.04.14,vend gjykate 193 dt 28.01.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 489,016 2014-09-01 2014-09-01 37210140012014 Shtese page per funksionin MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit gusht 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 25,733 2014-08-27 2014-08-27 36810140012014 Paga baze Ministria e Drejtesise ndalese ne page shpenzime celulari korrik 2014 fat.1211663222 dt.01.08.2014 kod ab.54433412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 666,221 2014-08-27 2014-08-27 37110140012014 Elektricitet 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE pag cez kont. C-110816 ft.614387514 dt.12.08.14 Korrik 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 175,261 2014-08-27 2014-08-27 37010140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim teleefoni, fat.718185311 dt.31.07.2014 klienti nr. 3100001696716 kontrate ne vazhdim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 89,000 2014-08-27 2014-08-27 36410140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni up 390/1 dt.05.08.14 ftese oferte 05.08.14 app 08.08.14 ft.22 dt.08.08.14 serial 7244222
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,476 2014-08-27 2014-08-27 36910140012014 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise shpenzime celulari korrik2014 kodi abonentit 54433410 fat.1211663206 dt.01.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 60,856 2014-08-27 2014-08-27 36710140012014 Paga baze Ministria e Drejtesise ndalese ne page shpenzime celulari korrik 2014 fat.1211663214 dt.01.08.2014 kod ab.54433412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 130,335 2014-08-27 2014-08-27 36610140012014 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise ndalese ne page shpenzime celulari korrik 2014 kont. 705/1 dt.22.11.2013 kodi abonentit 544334 fat.1211663198 dt.01.08.2014 periudha e fat.01.07.2014-31.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-08-11 2014-08-12 35510140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave