Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 18,360 2014-11-27 2014-11-27 56510140012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektronike,up nr 593/2 dt 11.11.2014 fto dt 11.11.2014 app dt 13.11.2014 fat nr 2105 dt 13.11.2014 sr 13681805 fh nr 52 dt 17.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT GJERGJI KOMPJUTER Tirane 5,309 2014-11-27 2014-11-27 56810140012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektronike,up nr 573/1 dt 10.11.2014,pv dt 11.11.2014,fat nr 11.11.2014 sr 125454382 fh nr 51 dt 17.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 433,568 2014-11-26 2014-11-27 55910140012014 Elektricitet 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji fat nr 617934294 dt 11.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 39,999 2014-11-27 2014-11-27 56710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Kolaudim punimesh Implemnt i rruges Pburg Berat,up nr 258/10 dt 17.11.2014 fto dt 17.11.2014 app dt 21.11.2014 fat nr 54 dt 25.11.2014 sr 09959248
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 192,590 2014-11-26 2014-11-27 56310140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE telefon fat nr 718741456 dt 31.10.2014 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,070 2014-11-26 2014-11-27 56110140012014 Udhetim i brendshem 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE dieta urdher nr 501,502 dt 04.11.2014 bordero dt 24.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alfa Services shpk Tirane 6,300 2014-11-27 2014-11-27 56610140012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektronike,up nr 560/1 dt 04.11.2014,pv dt 05.11.2014 fat nr 15 dt 05.11.2014 sr 17950265 fh nr 47 dt 05.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NIKO IBRO Tirane 36,000 2014-11-26 2014-11-27 56010140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE kompozim lulesh pv emergj dt 31.10.2014 fat nr 348 dt 31.10.2014 sr 6475181
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GUSTOSO Tirane 214,800 2014-11-27 2014-11-27 57010140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim katering,up nr 590/2 dt 29.10.2014 fto dt 29.10.2014,pv dt 30.10.2014,njof fit 30.10.2014 fat nr 149 dt 31.10.2014 sr 15751249
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,570 2014-11-26 2014-11-27 56210140012014 Udhetim i brendshem 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE dieta urdher nr 501,502 dt 04.11.2014 bordero dt 24.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HENDI - MOBIL Tirane 360,000 2014-11-26 2014-11-27 55010140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MINISTRIA E DREJTESISE pajisje zyre,up nr 545/1 dt 27.10.2014,fto dt 27.10.2014 app dt 30.10.2014 fat nr 172 dt 31.10.2014 sr 17504872 fh nr 38/1 dt 31.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBITAL - CANON Tirane 9,435,600 2014-11-27 2014-11-27 56910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje IT UP nr 381 dt 18.07.2014 njof fit dt 18.09.2014 kont nr 381/6 dt 10.10.2014,pv kolaudimi dt 18.11.2014 fat nr 822 dt 18.11.2014 sr 18267147
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CARA Tirane 811,406 2014-11-20 2014-11-21 55810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria Drejtesise Rikonstruksion i zyres se arkives,lik pjesor,up nr 315 dt 11.06.2014,njof fit dt 14.07.2014,konr nr 315/4 dt 11.08.2014,sit pjesor dt 29.10.2014 fat nr 228 dt 29.10.2014 sr 05449634
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 107,730 2014-11-19 2014-11-20 55710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE paradhenie dieta me jashte,urdher min 8452/1 dt 18.11.2014 kursi 1 usd =114 lek,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 112,878 2014-11-18 2014-11-19 54410140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE ndalese nga paga,shpenz cel,fat nr 1212535932 dt 01.11.2014 kodi 544334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 30,330 2014-11-18 2014-11-19 55510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 624 dt 13.11.2014 fat nr 42,43 dt 30.10.2014 sr 7142940,7142941
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,325 2014-11-18 2014-11-19 54510140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE shpenz cel fat nr 1212535957 dt 01.11.2014 kodi 54433412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 178,739 2014-11-18 2014-11-19 55210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim sherbim perkthimi,urdhe min.nr 624 dt 13.11.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,608,651 2014-11-18 2014-11-19 55110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdhe min.nr 624 dt 13.11.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 30,680 2014-11-18 2014-11-19 55410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 624 dt 13.11.2014 fat nr 4 dt 18.07.2014 sr 7142904
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 12,067 2014-11-18 2014-11-19 54610140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE shpenz cel fat 1212535965 dt 01.11.2014 kodi 54433414
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 9,500 2014-11-18 2014-11-19 54810140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MINISTRIA E DREJTESISE Materiale zyre,up nr 577/1 dt 22.10.2014 pv form 5 dt 22.10.2014 fat nr 13476 dt 22.10.2014 sr 125440702 fh nr 45/1 dt 22.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 56,810 2014-11-18 2014-11-19 55310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 624 dt 13.11.2014 fat nr 39,41 dt 26.05.14 sr 6256989 6256991
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 6,240 2014-11-18 2014-11-19 55610140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 624 dt 13.11.2014 fat nr 116 dt 3.06.2014 sr 7170616
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 9,500 2014-11-18 2014-11-19 54910140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MINISTRIA E DREJTESISE Materiale zyre,up nr537/1 dt 22.10.2014 pv form 5 dt 22.10.2014 fat nr 13475 dt 22.10.2014 sr 125440701 fh nr 45/2 dt 22.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,947 2014-11-18 2014-11-19 54310140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE shpenz cel tetor Ll.Misto,fat nr 1212253594 dt 01.11.2014 kodi 54433410
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 9,960 2014-11-18 2014-11-19 45710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete udhetimi,up nr 588/1 dt 29.10.2014,pv KPBV dt 29.10.2014,fat nr 09 dt 29.10.2014 sr 7634566
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 1,443,200 2014-11-13 2014-11-14 53310140012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min Drejtesise dixhitalizimi i regjistrit te noterise,up nr 285 dt 28.05.14,fto 26.07.14,njof fit 04.08.2014,kont nr 285/4 dt 04.09.14,fat nr 11,12 dt 08.10.2014,sr 88710317,88710318
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-11-13 2014-11-13 53510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE shperblim komis licens te ndermjetesve,urdher min 213/1 dt 31.07.2013,VKM nr 418 dt 27.06.2012,bordero dt 12.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-11-13 2014-11-13 52910140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-11-13 2014-11-13 53210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Ministria Drejtesise tatim i mbajtur grupi keshilltareve Tetor 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-11-13 2014-11-13 53410140012014 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim Kom.i licensimit te ndewrmjetesve urdher Min.231/1 dt.31.07.13 VKM 418 dt.27.06.12 Nentor 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 253,353 2014-11-13 2014-11-13 52410140012014 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Paga liste pritje Tetor 2014 Shkrese Min.Fnancave Nr.1431/2 dt.10.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DOPPLER-AL Tirane 192,000 2014-11-13 2014-11-13 52710140012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirembajtje sistemi i ashensoreve,up nr 116/1 dt 26.02.2014,fto dt 26.02.2014 app dt 28.02.2014,kont 116/2 dt 28.02.2014,fat nr 37 dt 05.11.2014 sr 14010532
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,500 2014-11-13 2014-11-13 53810140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE Dieta brenda vendit urdher 488 dt.05.09.14 Autorizim 23/09 dt.23.09.14; 20/10 dt.20.10.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-11-13 2014-11-13 53010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,500 2014-11-13 2014-11-13 53610140012014 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim Kom.i licensimit te ndewrmjetesve urdher Min.231/1 dt.31.07.13 VKM 418 dt.27.06.12 Nentor 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-11-13 2014-11-13 53110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 391,387 2014-11-13 2014-11-13 52510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise mirembajtje sistemi ICMIS kont vazhdim nr 96/11 dt 20.06.2013,fat nr 348 dt 22.09.2014 sr 15935612
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,447 2014-11-13 2014-11-13 52210140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje tetor 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,bordero dt 10.11.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave