Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,040 2014-08-11 2014-08-12 35810140012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E DREJTESISE Materiale kancelari,up nr 383/1 dt 18.07.2014,pv nr 5 dt 18.07.2014,fat nr 275 dt 18.07.2014 sr 15287445,fh nr 35 dt 18.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-08-11 2014-08-12 35410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-08-11 2014-08-12 35210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-08-11 2014-08-12 35610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT-PARTNERS Tirane 348,000 2014-08-08 2014-08-11 36310140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E DREJTESISE Riparim printerash up 236/1 dt 25.04.2014 ft. oferte 25.04.2014 pv 20.05.2014 fat 799 dt 5.06.2014 seri 14692097
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT-PARTNERS Tirane 418,800 2014-08-08 2014-08-11 36210140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E DREJTESISE sherbim fotokopje up 237/1 dt 25.04.2014 ft oferte 25.04.2014 pv 30.04.2014 fat 798 dt 5.06.2014 seri 14692096
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 328,692 2014-08-08 2014-08-11 35710140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE posta fat 3329 dt 26.07.2014 seri 12590957
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 14,400 2014-08-08 2014-08-11 36110140012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E DREJTESISE sherbim automjeti kontrate ne vazhdim 854/2 dt 29.01.2014 fat 57 dt 30.07.2014 seri 6747389
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SCREEN AD Tirane 198,000 2014-08-08 2014-08-11 36010140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim per pr. perc. up 387/1 dt 23.07.2014 ft. oferte 23.07.2014 nj. fit 29.07.2014 fat 190 dt 29.07.2014 seri 09940790
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-08-11 2014-08-11 35310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 248,045 2014-08-08 2014-08-08 35110140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE paga liste pritje,shkrese e M.F nr 1431/2 dt 10.02.2014,pembledhese borderoje dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 187,728 2014-08-08 2014-08-08 35010140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE paga liste pritje,shkrese e M.F nr 1431/2 dt 10.02.2014,pembledhese borderoje dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 169,630 2014-08-08 2014-08-08 34910140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE paga liste pritje,shkrese e M.F nr 1431/2 dt 10.02.2014,pembledhese borderoje dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 148,680 2014-08-07 2014-08-08 35910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE paradhenie dieta,urdher ministri nr 390 dt 29.07.2014,1050 euro me 141.6,bordero paradhenie dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,049,693 2014-08-08 2014-08-08 34810140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE paga liste pritje,shkrese e M.F nr 1431/2 dt 10.02.2014,pembledhese borderoje dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,737,077 2014-08-01 2014-08-01 34310140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE Paga korrik 2014 nr pun 112/112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,168,773 2014-08-01 2014-08-01 34110140012014 Shtese page per funksionin MINISTRIA E DREJTESISE Paga korrik 2014 nr pun 112/112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 15,000 2014-08-01 2014-08-01 34510140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE Ndalese nga paga S Dajcaj korrik 14.urdh nr 693/31 dt 22.04.2014,vend gjyk 193 dt 28.01.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 267,991 2014-08-01 2014-08-01 34410140012014 Shtese page per funksionin MINISTRIA E DREJTESISE Pagat bordero korrik 2014 nr pun.112- 112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 177,105 2014-08-01 2014-08-01 34210140012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E DREJTESISE Paga korrik 2014 nr pun 112/112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 488,501 2014-08-01 2014-08-01 34010140012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MINISTRIA E DREJTESISE Paga korrik 2014 nr pun 112/112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 4,991,377 2014-07-30 2014-07-31 33810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE Sistemimi i skarpateve dhe pelloit pburg Berat 10%,UP nr 193/15 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 07.07.14,kont nr 193/31 dt 16.07.2014,fat nr 30. dt 24.07.2014 sr 12910730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 9,906,865 2014-07-30 2014-07-31 33910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese p.burg Berat,10%,UP nr 193/17 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 30.06.2014,kont 193/32 dt 16.07.2014,fat nr 29 dt 24.07.2014 sr 12910729
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 188,255 2014-07-29 2014-07-29 33210140012014 Libra dhe publikime profesionale MINISTRIA E DREJTESISE Abonim i shtypit,up nr 853/1 dt 06.01.2014,fto dt 06.01.2014,njof fit 07.01.2014,kont nr 853/2 dt 09.01.2014 fat nr 129 dt 01.07.14 sr 07915354,07915355
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,500 2014-07-29 2014-07-29 33410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-07-29 2014-07-29 33610140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,000 2014-07-29 2014-07-29 33310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,000 2014-07-29 2014-07-29 33710140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 13,500 2014-07-29 2014-07-29 33510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-07-18 2014-07-21 27210140012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE siguracion nderkombetar automjeti,urdher nr 307 dt 06.06.14,mandat arketimi 186 dt 09.06.2014,kerkese dt 18.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 15,470 2014-07-18 2014-07-21 32710140012014 Shpenzime per honorare 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher ministri nr 377 dt 16.07.2014,fat nr 17 dt 24.01.2014 sr 6256967
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 24,060 2014-07-18 2014-07-21 32410140012014 Uje 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE uje,fat nr 1406-159080-1-1 kont nr 4-D-159080-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLSI FIER Tirane 19,200 2014-07-18 2014-07-21 32110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE tarife lidhje e re,shkresa nr 3200/3 dt 04.07.2014 fat nr 77 dt 02.07.2014 sr 15008616
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,908 2014-07-18 2014-07-21 32510140012014 Paga baze 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE ndale ne page cel qershor,kodi abonentit 54433410 fat nr 1188798340 dt 01.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 100,321 2014-07-18 2014-07-21 31610140012014 Paga baze 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE ndale ne page cel qershor,kont 705/1 dt 22.11.2013,kodi abonenti 544334,fat nr 1188798332 dt 01.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,333,995 2014-07-18 2014-07-21 32010140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE tarife lidhje e re,shkrese nr 3200/3 dt 04.07.2014,fat nr 445 dt 02.07.14 sr 12450843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,234 2014-07-18 2014-07-18 32910140012014 Shpenzime per honorare 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher nr 377 dt 16.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 574,627 2014-07-18 2014-07-18 33010140012014 Elektricitet 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji kontrate nr C-110816 fat nr 613209318 dt 11.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,848 2014-07-18 2014-07-18 31710140012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E DREJTESISE shpenzim cel qershor,kodi abonentit 54433412 fat nr 118879835 dt 01.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,349 2014-07-18 2014-07-18 31810140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE ndalese ne page cel qershor,kodi abonentit 54433414,fat nr 1188798365 dt 01.07.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave