Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2014-11-13 2014-11-13 53910140012014 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit urdher 488 dt.05.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 191,728 2014-11-13 2014-11-13 52310140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje tetor 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,bordero dt 10.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,130,782 2014-11-13 2014-11-13 52110140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje tetor 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,bordero dt 10.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2014-11-13 2014-11-13 54010140012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi MINISTRIA E DREJTESISE ndihme e menjehershme per fatkeqesi,urdher nr 589 dt 28.10.2014,shkrese Min Fin nr 15076/1 dt 07.11.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 140,805 2014-11-13 2014-11-13 52610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme Min Drejtesise mbikqyrje sistemim skarpatave pburg Berat,kont vazhdim nr 259/8 dt 16.07.2014,cert pages 1 dt 28.10.2014 fat nr 158 dt 28.10.2014 sr 11774709
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-11-13 2014-11-13 52810140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,000 2014-11-13 2014-11-13 53710140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim shperblim komis licens te ndermjetesve,urdher min 213/1 dt 31.07.2013,VKM nr 418 dt 27.06.2012,bordero dt 12.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED FATAJ Tirane 444,000 2014-11-10 2014-11-11 51010140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Hartim projekti per rikonstruksion ambjentesh,up nr 566 dt 17.10.2014,fto dt 17.10.2014,njof fit 24.10.2014 fat nr 08 dt 24.10.2014 sr 00825608
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 274,062 2014-11-10 2014-11-10 51710140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE posta fat nr 4395 dt 26.10.2014 sr 12591524
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 319,419 2014-11-10 2014-11-10 51210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,491 2014-11-10 2014-11-10 51310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 14,400 2014-11-10 2014-11-10 51810140012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E DREJTESISE larje automjeti kont vazhdim nr 854/2 dt 29.01.14 fat nr 100 dt 31.10.2014 sr 001012 pv dt 31.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 92,300 2014-11-10 2014-11-10 51610140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,fat nr 112 dt 08.05.2014 sr 7170612
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,533,195 2014-11-10 2014-11-10 51910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE tarife lidhje e re Pburg Fier,fat nr 672 dt 29.09.2014 sr 14131422,memo dt 16.10.2014,shkresa DPBurgjeve nr 9912 dt 14.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 317,540 2014-11-10 2014-11-10 50810140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINISTRIA E DREJTESISE lende djegese,aut lidhje kont 4/14 dt 29.05.2014,kont nr 4056/1 dt 20.06.2014,fat nr 821 dt 30.10.2014 sr 10297522 fh nr 14 dt 30.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,296 2014-11-07 2014-11-10 51110140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE page e prapambetur,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 111,800 2014-11-10 2014-11-10 51510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,fat nr 105,106 dt 21.04.2014 sr 7170605,7170606
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 16,100 2014-11-10 2014-11-10 51410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,fat nr 33 dt 24.04.2014 sr 6256983
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,397,829 2014-11-07 2014-11-07 52010140012014 Organizatat nderkombetare te tjera MINISTRIA E DREJTESISE kontrib financiar zyres Nderl te sekr Raj te RAI,urdher nr 595 dt 31.10.2014 VKM nr 540 dt 22.08.2007,shuma 24000 euro kursi 141.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 15,000 2014-11-03 2014-11-04 50710140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE Ndalese page S.Dajcaj,urdher ndalimi nr 693/31 dt 22.04.2014,vend gjykate nr 193 dt 28.01.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 442,800 2014-10-31 2014-11-03 494110140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE blerje kancelari,aut nr 9/6 dt 30.05.14,kont nr 4055/1 dt 25.06.2014,fat nr 79666844 dt 29.09.2014,fh nr 12 dt 13.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 767,692 2014-10-31 2014-11-03 487110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni pv emergj dt 26.09.14,fat nr 41,42,43 dt 26.09.2014 sr 7244241,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,202,417 2014-11-03 2014-11-03 50310140012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 18,400 2014-10-31 2014-11-03 49510140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim katering,pv emergj dt 24.10.2014 fat nr 698 dt 24.10.14 sr 16309951
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 14,160 2014-10-31 2014-11-03 49610140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim katering,up nr 576/1 dt 27.10.2014 fto dt 27.10.14,njof fit dt 29.10.2014 fat nr 715 dt 29.10.2014 sr 16309968
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,300 2014-10-31 2014-11-03 49710140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sHERBIM PERKTHIMIO Sherbim perkthimi, urdher ministri 546 dt.10.10.14 bordero 30.10.14tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,700 2014-10-31 2014-11-03 49810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim, urdher 546 dt.10.10.14 Tetor 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 218,793 2014-11-03 2014-11-03 50610140012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 498,575 2014-11-03 2014-11-03 50210140012014 Shtesa page te tjera MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VI-ES Tirane 32,640 2014-10-31 2014-11-03 50010140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MINISTRIA E DREJTESISE pJESE KEMBIMI , GOMA up 575/1 DT.27.10.14 FTESE OFERTE 27.10.14 PUBLIKIM FITUESI 29.10.14 FT.25 DT.29.10.14 SERIAL 15026125 FH 13 DT.29.10.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 8,753,207 2014-10-31 2014-11-03 49310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 15 dt 30.04.2014 sr 72440554
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 110,880 2014-10-31 2014-11-03 488110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,pv emergj 21.10.2014 fat nr 02 dt 21.10.2014 sr 7634555
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,710,735 2014-11-03 2014-11-03 50510140012014 Shtesa page te tjera MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 277,997 2014-11-03 2014-11-03 50410140012014 Shtese page per funksionin MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,664 2014-10-31 2014-11-03 5011110140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE posta fat nr 173/s dt 25.09.2014 sr 12596825 ft. 191/s dt.27.10.14 seri 12596843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 360,049 2014-10-31 2014-11-03 491110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE mbikqyrje punimesh,kont vazhdim nr 258/8 dt 16.07.14,certif nr 2 dt 23.10.2014,fat nr 13 dt 23.10.2014 sr 68509950
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT-PARTNERS Tirane 9,895 2014-10-31 2014-10-31 49910140012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektronike UP 515/1 dt.16.10.14 pcv form.5 dt.16.10.14 ft 1030 dt.16.10.14 seri 17505078 fh 45/1 dt.16.10.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 5,024,471 2014-10-31 2014-10-31 49210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 12 dt 31.03.2014 sr 72440551
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 392,696 2014-10-27 2014-10-28 49010140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdh min 500 dt 15.09.14 nr 500/3 dt 26.09.14,pv emergj 26.09.14,fat nr 45 dt 26.09.14 sr 7244245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 265,896 2014-10-28 2014-10-28 48410140012014 Udhetim jashte shtetit Ministria Drejtesise bilete avioniup nr 568 dt 20.10.14,fto dt 20.10.14,njof fit dt 21.10.2014,fat nr 09 dt 22.10.2014 sr 7634562
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave