Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 654,688,785.00 718 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,660 2014-12-12 2014-12-12 61510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta me jashte,urdher min nr 670 dt 10.12.2014 bordero,kursi 1 eur 142.2 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 16,500 2014-12-10 2014-12-11 60910140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE kartela plastike,pv emergj dt 31.10.2014,fat nr 119804110 dt 30.10.2014,fh nr 46/1 dt 30.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DOPPLER-AL Tirane 24,000 2014-12-10 2014-12-11 60810140012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MINISTRIA E DREJTESISE mirembajtje e ashensoreve,kont vazhdim nr 116/2 dt 28.2.14 sit dt 03.12.2014 fat nr 43 dt 03.12.2014 sr 14010539
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-12-10 2014-12-11 61310140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektrike,,up nr 599/3 dt 05.11.2014,pv KPBV dt 05.11.14,kupon tat nr 10 dt 05.11.2014 fh nr 50 dt 05.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 14,400 2014-12-10 2014-12-11 61410140012014 Shpenzime te tjera transporti MINISTRIA E DREJTESISE larje automjeti,kont vazhdim nr 854/2 dt 29.01.2014 fat nr 108 dt 30.11.2014 sr 001023
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LILIANA VLLAMASI Tirane 17,520 2014-12-10 2014-12-11 61110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE kolaud punimesh up nr 259/10 dt 17.11.2014,fto dt 17.11.2014 njof fit 21.11.2014 fat nr 06 dt 03.12.2014 sr 18692406
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 1,143,561 2014-12-10 2014-12-11 61010140012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera MINISTRIA E DREJTESISE dixhitalizimi i regjistrit te noterise,kont vazhdim nr 285/4 dt 04.09.2014 fat nr 14 dt 04.11.2014 sr 88710320,nr 20 dt 14.11.2014 sr 88710326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 251,754 2014-12-10 2014-12-11 61210140012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E DREJTESISE posta,fat nr 4777 dt 26.11.2014 sr 12596054
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RIA - 2000 Tirane 3,250 2014-12-03 2014-12-04 60310140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE bateri makine,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 761 dt 19.09.2014 sr 15812364
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 107,916 2014-12-03 2014-12-04 60410140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE materiale kancelarie kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 670 dt 17.10.2014 sr 17722631
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB - SIGURACION Tirane 17,740 2014-12-03 2014-12-04 60010140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE siguracion automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1486,4387,4388,1485 dt 19.09.2014 sr 1296360,14937797,14937798,1296359
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHQIP Tirane 7,000 2014-12-03 2014-12-04 60710140012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi,shkresa nr 1620/3 dt 11.12.2013,shkresa min fin 10047/26 dt 27.11.2014 fat nr 388mdt 26.12.2013 sr 11212041
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C L A S S I C Tirane 56,264 2014-12-03 2014-12-04 60110140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE servis automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 687/A dt 21.10.2014 sr 15629566
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 17,692 2014-12-03 2014-12-04 59810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 648 dt 27.11.2014,aft nr 3 dt 06.06.14,nr 5 dt 09.06.2014,nr 10 dt 01.07.14 sr 6056460
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 2,650 2014-12-03 2014-12-04 60210140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje pajisje zyre ne kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 120 dt 03.10.2014 sr 17591120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 59,500 2014-12-03 2014-12-04 60610140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Blerje karburanti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1606 dt 24.09.2014 sr 16827196
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 776,318 2014-12-03 2014-12-03 58210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje elektronike,aut lidhje kont MB nr 2/10 dt 31.07.2014 kont nr 5570/1 dt 16.08.2014 fat nr 1552 dt 03.09.2014 sr 13681252 fh nr 25 dt 10.09.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 67,700 2014-12-03 2014-12-03 59310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 648 dt 27.11.2014,fat nr 20 dt 20.06.2014 sr 0004722
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 15,347,288 2014-12-03 2014-12-03 59510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE implem rruga Pb Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,situacion dt 24.11.2014,fat nr 50 dt 25.11.2014 sr 12910750
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 207,518 2014-12-03 2014-12-03 58410140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje elektronike,aut lidhje kont MB nr 2/15 dt 04.08.2014 kont nr 5623/1 dt 22.08.2014 fat nr 80768810 dt 07.10.2014 fh nr 32 dt 15.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,050 2014-12-03 2014-12-03 59710140012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E DREJTESISE Buqete me lule,up nr 630/1 dt 17.11.2014 pv dt 17.11.2014,kupon tatimor nr 12 dt 17.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 215,577 2014-12-03 2014-12-03 58910140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim sherbim perkthimi,urdher min nr 638 dt 24.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 20,184,330 2014-12-03 2014-12-03 59610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemim i skarpateve,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,sit perf dt 24.11.2014,pv kolaud dt 24.11.2014 fat nr 51 dt 25.11.2014 sr 12910751
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C.C.S. Tirane 364,704 2014-12-03 2014-12-03 58310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje elektronike,aut lidhje kont MB nr 2/11 dt 29.07.2014,kont nr 5567/1 dt 14.08.2014,fat nr 271 dt 04.09.2014 sr 15683271 fh nr 26 dt 10.09.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 216,504 2014-12-03 2014-12-03 58510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje elektronike,up nr 464/1 dt 26.08.2014 fto dt 26.08.2014 njof fit dt 29.08.2014 fat nr 229 dt 01.09.2014 sr 15679679 fh nr 24 dt 01.09.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-03 2014-12-03 58710140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE tatim pjesmarrje ne mbledhjen e KKT,shkresa AKPT nr 1584/06 dt 21.11.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 54,350 2014-12-03 2014-12-03 59210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 648 dt 27.11.2014,fat nr 117,118 dt 18.06.2014 sr 7170617,7170618,fat nr 119 sr 7170619
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 9,000 2014-12-03 2014-12-03 58110140012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E DREJTESISE shpenzime pritje,up nr 578/1 dt 29.10.2014 pv nr 5 dt 29.10.2014 fat nr 6973 dt 29.10.2014 sr 18235523 fh nr 46 dt 29.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 130,382 2014-12-03 2014-12-03 59410140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE mbikqyrje punimesh,kont vazhdim nr 258/8 dt 16.07.14,fat nr 03 dt 25.11.2014 sr 18488453
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 341,100 2014-12-03 2014-12-03 58010140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E DREJTESISE riparim mjeti,up nr 502/1 dt 27.10.2014 fto dt 27.10.2014,njof fit 07.11.14,fat nr 570 dt 11.11.2014 sr 15627603,pv dt 11.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,300 2014-12-03 2014-12-03 59010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 638 dt 24.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,940,189 2014-12-03 2014-12-03 58810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 648 dt 27.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,700 2014-12-03 2014-12-03 59110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim sherbim perkthimi,urdher min nr 638 dt 24.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2014-12-03 2014-12-03 58610140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE pjesmarrje ne mbledhjen e KKT,shkresa AKPT nr 1584/06 dt 21.11.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 213,870 2014-12-01 2014-12-01 57510140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE Paga nentor 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 479,042 2014-12-01 2014-12-01 57110140012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MINISTRIA E DREJTESISE Paga nentor 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 15,000 2014-12-01 2014-12-01 57610140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE debitor ndalese nga paga S Dajcaj nentor 14,urdher nr 693/1 dt 22.04.2014 vend gjyk 193 dt 28.01.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,702,276 2014-12-01 2014-12-01 57410140012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E DREJTESISE Paga nentor 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,044,223 2014-12-01 2014-12-01 57210140012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E DREJTESISE Paga nentor 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 273,054 2014-12-01 2014-12-01 57310140012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E DREJTESISE Paga nrentor 2014 nr pun 112/110
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave