Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 3,659 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,769,585,105.00 3,659 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-10-25 2018-11-06 111610100012018 Shpenzime per honorare Min.Fin.Pagese honorar,L.Pag.dt. 24.10.2018, shkr.nr.2436/3, dt.04.10.18, nr. 17872 prot.Min.Fin. Dt. 04.10.18, l.prezence dt. 03.10.18, autoriz. Nr. 11762/2, dt. 03.10.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 556,514 2018-11-01 2018-11-06 114210100012018 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin. Bilete avioni, Fat.nr.407, dt. 08.10.2018, seri 69856601, miratim dt.08.10.18, pverb.dt.08.10.18,nj.fit.dt. 08.10.18, minikont.nr.18014/2, dt.08.10.18, autoriz.nr. 18014/1, dt. 08.10.18, memo dt .31.10.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-11-01 2018-11-06 113110100012018 Shpenzime per honorare Min.Fin.Honorar - Kom.apel.Tatimor.L. pag. dt.29.10.2018, p.verb.dt.06.09.18, dt. 20.09.18,urdh. nr 38 dt 28.04.17,nr. 131, dt. 30.04.18, nr. 8373, prot, nr. 138, dt, 15.05.18, nr. 6436/2, prot, dt. 15.05.18, VKM nr 11 dt 11.01.2017
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 84,500 2018-11-01 2018-11-06 114110100012018 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin. Bilete avioni, Fat. Nr. 1445, dt. 16.10.18, seri 67102295, minikont.nr.18522/1, dt. 16.10.18, ft.ofert.dt.16.10.18, nj.fit. Dt. 16.10.18, p.verb dt. 16.10.18mirat. Dt. 16.10.18, autoriz. Nr. 18555, dt. 16.10.18, memo dt. 31.10.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 117,782 2018-11-01 2018-11-06 113910100012018 Shpenzime per hotele Min.Fin.Akomodim ne hotel Fat. Nr. 1442, dt. 15.10.18, autoriz. Ne. 18098, dt. 09.10.18, tre oferta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 115,500 2018-11-01 2018-11-05 113710100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit.L.Pag.dt.30.10.18,U.sherb,autoriz.nr.17353/1,dt.26.09.18,nr.15469/2,dt.10.09.18,nr.15825/1,dt.03.09.18,nr.15469/1,dt.28.08.18,nr.15469,dt.24.08.18,nr.16611/1,dt.17.09.18,nr.17166,dt.24.09.18,nr.17502/2,dt.01.10.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 88,000 2018-11-01 2018-11-05 113510100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda Vendit.L.pag. Dt. 30.10.18, u.sherbim, autoriz. Nr. 17725, dt. 03.10.18, memo dt. 01.10.18, Pl.audit nr. 16210/1, dt 17.09.18, fat. Nr. Dt. 28.09.18, nr. 817, dt. 05.10.18, nr. 280, dt. 12.10.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2018-11-01 2018-11-05 113310100012018 Shpenzime per honorare Min.Fin.Honorar - Kom.apel.Tatimor.L. pag. dt.29.10.2018, p.verb.dt.06.09.18, dt. 20.09.18,urdh. nr 38 dt 28.04.17,nr. 131, dt. 30.04.18, nr. 8373, prot, nr. 138, dt, 15.05.18, nr. 6436/2, prot, dt. 15.05.18, VKM nr 11 dt 11.01.2017
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 69,240 2018-11-01 2018-11-05 113410100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta Brenda vendit. L.pag.dt.30.10.18, u.sherbim. Pl.audit nr. 16210/1, dt 17.09.18, fat. Nr. Dt. 28.09.18, nr. 814, dt. 05.10.18, nr. 281, dt. 12.10.18, bileta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 124,240 2018-11-01 2018-11-05 113610100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit,L.pag.dt.30.10.18,u.sherb.Autoriz.nr.17972,dt.08.10.18,nr.17502/1,dt.01.10.18,nr.9601,dt.16.05.18,nr.9834/2,dt.21.05.18,nr.15825,dt.03.09.18,nr.15825/1,dt.03.09.18,urdh nr.1695/1,dt.22.06.18,memo.dt.17.09.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 378,423 2018-11-01 2018-11-02 116310100012018 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018, punonjes me kontrate,numri punonjesve me kontrate ne BKT 11,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 280,364 2018-11-01 2018-11-02 116510100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018, punonjes me kontrate,numri punonjesve me kontrate ne Raiffeisen Bank 8,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,213,584 2018-11-01 2018-11-02 115410100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 44, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 70,876 2018-11-01 2018-11-02 115910100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Societe General Albania Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,912 2018-11-01 2018-11-02 116410100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018, punonjes me kontrate,numri punonjesve me kontrate ne ISP Bank 4,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 132,375 2018-11-01 2018-11-02 115810100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Union Bank 2, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,547 2018-11-01 2018-11-02 116610100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018, punonjes me kontrate,numri punonjesve me kontrate ne Tirana Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,615 2018-11-01 2018-11-02 115610100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Procredit Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,391,114 2018-11-01 2018-11-02 115310100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 109, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 49,380 2018-11-01 2018-11-02 114810100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Tetor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 392,086 2018-11-01 2018-11-02 116210100012018 Paga baze Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018, punonjes me kontrate,numri punonjesve me kontrate ne Credins Bank 11,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,641,015 2018-11-01 2018-11-02 115210100012018 Paga baze Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 50, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 849,346 2018-11-01 2018-11-02 115710100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Tirana Bank 14, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 110,125 2018-11-01 2018-11-02 116010100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Alpha Bank 2, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 95,112 2018-11-01 2018-11-02 116110100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per NBG Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,044,391 2018-11-01 2018-11-02 115510100012018 Shtese page per kualifikimin Min.Fin. Pagat Tetor 2018, Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 84, Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 275,414 2018-11-01 2018-11-02 114910100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Tetor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 4,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,796 2018-11-01 2018-11-02 115110100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Tetor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 2,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,654 2018-11-01 2018-11-02 115010100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Tetor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Tetor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.01.11.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 241,663 2018-11-01 2018-11-02 117310100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Oponence teknik per hartim projekti dhe preventivi ne zbatim te punimeve per ndertimin e Shkolles se IT Tirane,Fat.nr.236, dt. 30.10.18, seri 48570586, shkr. Nr. 15580/11, dt. 24.10.2018, p.verbal dt. 25.10.18, memo dt. 31.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 101,455 2018-10-24 2018-10-29 111710100012018 Sherbimet bankare Min.Fin.Sherb.Komun.elektr.midis sist.thes.e sist.pag.AIPS dhe AECH (490 Euro muaji Shtator 2018)Fat. 14208690, dt. 30.09.2018, nr. 3018089210 dt. 30.09.18, p.verbal dt.23.10.2018, urdh.nr. 18697/1, dt. 22.10.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) UZINA KABLLOVE Tirane 571,123 2018-10-23 2018-10-29 111010100012018 Te tjera transferime korrente Min.Fin.Transfer.fond.shoq.100% kapit.shtet.veshtir.financ(diferen.mbet)Rrit.autoriz.D.Thesar,Tirane,nr.1054,dt.19.10.18,autoriz.nr.18395,dt.15.10.18,vendim.nr.11680,dt.19.06.18,memo nr.11680/3,dt.11.07.18,nr.11680/2dt.02.07.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,735 2018-10-24 2018-10-26 111810100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Min.Fin.Terheqje 550 Euro per paradhenie sherbimi,Urdhr. Nr. 18974/1, dt. 24.10.18, autorz. Nr. 18974, dt, 24.10.18, memo dt. 08.10.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 325,368 2018-10-19 2018-10-24 108710100012018 Elektricitet 1010001 Min.Fin.Energji elektrike Shtator 2018 Kodi kl. TR1H080021110004,Fature muaji Shtator 2018, nr. fat.289440484, dt. 30.09.18, kont.nr. H110004, Kod klienti TR1H080021110004
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,414,560 2018-10-18 2018-10-24 110110100012018 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Demshpermbl.nderprer. marrdhen.financiare Liste pagese, urdh.nr 255, dt. 05.10.18, nr.17880 prot, dt. 05.10.2018, shkr.nr.17917/1, dt.11.12.17 nr. 17880/1, dt. 09.10.18, nr. 17880/2, dt. 18.10.18, ligj 152/2013, e-mail
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) MANIELA SOTA Tirane 62,000 2018-10-19 2018-10-24 109310100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Sherbim perkthimi (Marreveshje abonimi e leter angazhimi)Fat. Nr.25, date 28.09.18, seri 62625075, p.verb. dt.28.09.18, urdher nr. 736, dt. 12.01.18 kontrate nr. 736/1, dt. 12.01.18, urdh.736/2 dt. 12.01.18, memo dt. 23.03.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 117,500 2018-10-19 2018-10-24 108810100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Bler.pajis.disaster recov.center.sist.thesar.(Mirembajtje)(25.08.18 - 24.09.18)Fat.nr 80737770,dt.08.10.18,rap.,p.verb.dt.15.10.18,kont.nr 2149/37 dt 24.11.16,urdh.nr.2149/31,dt.27.10.16,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 1,295,000 2018-10-19 2018-10-24 109810100012018 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilet.avion(A.Ahmetaj,K.Bashari,E.Luci,E.Lami,A.LLeshi)Londer,Milano,Frankfurt,Paris,Fat.nr.1405,dt.10.10.18,mirat.extr.dt.24.09.18,autoriz.Nr.17045,dt.24.09.18,nj.fit dt.24.09.18,p.verb.dt.24.09.18,minikont.nr.17045/1,dt.24.09.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) R & T ADVERTISING Tirane 150,816 2018-10-22 2018-10-24 110410100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Min.Fin.Pag.Event.MFE (23Maj18)(projekti P.A.S.T.4Future)(Translations services)at. Nr.85,dt.21.09.18,urdh.Nr.276,dt.17.10.18,nr.18620prot.dt.17.10.18,Ligj.Nr.138/2016,urdh.nr.9533,dt. 15.05.18,p.verb.dt.21.05.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 197,000 2018-10-19 2018-10-24 109610100012018 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilet.avion(E.Hamitaj,M.Melani)Sarajeve,Fat.Nr.3014,dt.02.10.18,minikont.nr.17693/1dt.02.10.18,p.verb.dt.02.10.18,nj.fit.dt. 02.10.18,mirat.dt. 02.10.18,autoriz nr.17693,dt.02.10.18,memo.dt.17.10.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave