Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 3,659 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,769,585,105.00 3,659 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) TOWER Tirane 1,860,600 2018-12-04 2018-12-12 131810100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Mbik.punim.ndert.Baz.prodh.Shkoll.Karla Gega Tiran,Fat.nr.273,dt.20.09.18,kerk.nr.17145,dt.24.09.18,p.verb.dt.24.09.18,kont.nr.4073/7, dt. 05.09.17
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ALEN-CO Tirane 7,682,340 2018-12-04 2018-12-12 131910100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje audio-vizuale Min.Fin.Krijimi I sistemit konferece room,Fat.nbr.39,dt.26.10.18,seri 59313689,rap,dt.15.10.18,akt marr.Dorez.Dt.19.10.18,kont.Nr.13827/4,dt.07.09.18,u.prok.Nr.13827,dt.19.07.18,nj.fit.Nr.13827/3,dt.20.08.18,urdh.nr.13827/6,dt.10.09.18,nr.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 32,015,000 2018-11-26 2018-12-12 127610100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Ndert.shkoll.AMP "Beqir Cela"Durres(situac.nr.1)(pag.pjesor)Fat.nr.47,dt.31.08.18,seri 47240707,situac.nr.1,kerk.nr.16217,dt.10.09.18,p.verb.dt.21.09.18,kont.nr.1648/6,dt.03.04.17,u.prok.nr.49,dt.10.03.17,nj.kont.nr.1648/2,dt.24.03.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 335,960 2018-12-03 2018-12-12 128410100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Mirmb.sist.(01.10.18-31.10.18)Fat.Nr.80738051,dt.20.11.18,rap.mujor,p.verb.Nr.4,Dt.23.11.18,kont.Nr.2865,dt.21.06.18shkr.Nr.3177,dt.02.07.18,shkr.Nr.7507/2,dt.22.05.18,kont.bashk.operta.Nr.1725 rep.nr.713kol,dt.22.05.18,prok.posa.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 85,200 2018-12-07 2018-12-12 134310100012018 Shpenzime per hotele Min.Fin. Akomodim ne hotel,Fat. Nr. 484, dt. 26.11.18, seri 69856680, autoriz. Nr. 21040, dt. 26.11.18, oferta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTECH + Tirane 396,450 2018-11-26 2018-12-12 127710100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Suport teknik(konsulence)sist.thesar.Fat.nr.091118,dt.20.11.18,seri 60642858,p.verb.dt.21.11.18,rap.Sherb.Dt.13.11.18,kont.nr.1852/6,dt.13.11.17,u.prok.nr.1852/1,dt.30.08.17,urdh.nr.1852/4,dt.25.10.17,nr.1852/8,dt.13.11.17,nr.11159,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) FACILIZATION Tirane 79,166 2018-12-03 2018-12-12 131610100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Mirmb.sist,REMIP,Fat.nr.127,dt.20.11.18,seri 67753739,p.verb.dt.26.11.18,rap.20976dt.23.11.18,(16.10.18-15.11.18),konr.nr.134/8,dt.20.04.15,urdh.nr.9967/7,dt.15.09.16,amend.kont.nr.9967/6,dt.15.09.16,akt.marr.dorez.dt.17.06.15,urdh.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 85,200 2018-12-07 2018-12-12 134110100012018 Shpenzime per hotele Min.Fin. Akomodim ne hotel,Fat. Nr. 481, dt. 26.11.18, seri 69856677, autoriz. Nr. 21040, dt. 26.11.18, oferta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 85,200 2018-12-07 2018-12-12 134210100012018 Shpenzime per hotele Min.Fin. Akomodim ne hotel,Fat. Nr. 483, dt. 26.11.18, seri 69856679, autoriz. Nr. 21040, dt. 26.11.18, oferta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,771 2018-12-11 2018-12-12 134410100012018 Sherbime telefonike Min.Fin.Shpenzime telefoni celulear Tetor - Nentor 2018,Fature dt. 01.11.2018, seri nr. 0000000279231085, dt. 01.12.18, seri 00000002792566441, shkr. Nr.12244, dt. 27.06.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 62,500 2018-12-05 2018-12-12 132210100012018 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni,Fat. Nr.3205, dt. 15.11.18, seri 67689505, minikont.nr. 20379/1 dt.15.11.18, p.verbal dt.15.11.18, nj.fit.dt. 15.11.18, miratim dt. 14.11.18, autoriz nr. 20379, dt. 14.11.18 memo dt. 04.12.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,918 2018-12-07 2018-12-12 133110100012018 Paga baze Min.Fin.Leje e zakonshme e vitit 2017,l.Pag. Dt. 06.12.2018, shkr. Nr. 17804/3, dt. 05.12.2018, nr. 17804/2, dt. 31.10.2018, nr. 17804, dt. 03.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTECH + Tirane 1,582,098 2018-11-27 2018-12-12 128110100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min.Fin.Blerje licensa Oracle (pagesa 4)Fat.Nr.081118,dt.20.11.18,seri 60642857,rap.periudh 21.09.18-21.10.18, p.verb.Nr.4,Dt.23.11.18,kont.Nr.2865,dt.21.06.18shkr.Nr.3177,dt.02.07.18,shkr.Nr.7507/2,dt.22.05.18,kont.bashk.operta.Nr.1725 rep
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INERTI (J66926804L) Tirane 30,656,462 2018-11-26 2018-12-12 127410100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Ndert.Baz.prodh.shkoll."Arben Broci" Shkoder (faza II) (Korrik 18),Fat.nr.019,dt.31.07.18,seri 55174520,p.verb.dt.11.09.18,kerk.dt.30.08.18,kont.nr.1643/6,dt.05.07.17,kont.bashk.operat. nr.1228 rep,nr.78 kol,dt.19.04.17,situac.nr.5
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,120 2018-11-27 2018-12-12 127910100012018 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Shpenzime postare muaj Tetor 2018 (DSHP Durres),Fat.nr.746, dt. 31.10.18, seri61420639, shkr.nr.180, dt. 16.11.18, VKM nr, 241, dt. 31.03.2011
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,691 2018-12-03 2018-12-04 131010100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Thesar)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per BKT 3,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 286,396 2018-12-03 2018-12-04 130610100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Thesar)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 9,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,928 2018-12-03 2018-12-04 131510100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Financiam.& Kontraktim.)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve ne Raiffeisen Bank 5
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,706 2018-12-03 2018-12-04 131110100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Thesar)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per Raiffeisen Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,035 2018-12-03 2018-12-04 129510100012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Procredit Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 59,441 2018-12-03 2018-12-04 131410100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Financiam.& Kontraktim.)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve ne ISP Bank 3
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,641,230 2018-12-03 2018-12-04 129410100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 82,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,094,531 2018-12-03 2018-12-04 129110100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 47,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,912 2018-12-03 2018-12-04 130310100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018, punonjes me kontrate,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve me kontrate ne ISP Bank 4
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,061,529 2018-12-03 2018-12-04 129310100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 45,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 795,457 2018-12-03 2018-12-04 129610100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Tirana Bank 13,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 428,150 2018-12-03 2018-12-04 131310100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Financiam.& Kontraktim.)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve ne BKT 15
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 442,074 2018-12-03 2018-12-04 130710100012018 Shtese page per kualifikimin Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Thesar)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 13,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,814,658 2018-12-03 2018-12-04 129210100012018 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 107,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 70,876 2018-12-03 2018-12-04 129810100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Societe general Albania Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 128,956 2018-12-03 2018-12-04 129710100012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Union Bank 2,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,331 2018-12-03 2018-12-04 130410100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018, punonjes me kontrate,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve me kontrate ne Raiffeisen Bank 8
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 122,768 2018-12-03 2018-12-04 129910100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Alpha Bank 2,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,899 2018-12-03 2018-12-04 130910100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Thesar)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per Credins Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 370,724 2018-12-03 2018-12-04 130110100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018, punonjes me kontrate,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve me kontrate ne Credins Bank 11
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 366,710 2018-12-03 2018-12-04 130210100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018, punonjes me kontrate,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve me kontrate ne BKT 11
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 49,380 2018-12-03 2018-12-04 128710100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 1,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,547 2018-12-03 2018-12-04 130510100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018,Liste pagese per muajin Nentor 2018, punonjes me kontrate,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve me kontrate ne Tirana Bank 1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,730 2018-12-03 2018-12-04 131210100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejt.Pergjith.Financiam.& Kontraktim.)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.numri punonjesve ne Credins Bank 2
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 51,654 2018-12-03 2018-12-04 129010100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Nentor 2018 (Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Nentor 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.03.12.2018.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave