Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 3,659 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,769,585,105.00 3,659 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 171,048 2018-10-01 2018-10-05 100210100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA160AX,Fat.Nr.360,dt.30.08.2018,seri 65231906,situac.punimesh.dt.30.08.18,akt-verifik.dt.22.08.18,p.verb.marr.dorez.dt.22.08.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 176,748 2018-10-01 2018-10-05 100810100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA759FA,Fat.Nr.364,dt.31.08.18,seri 65231910,situac.punim.dt.31.08.18,akt-verifik.dt.30.08.18,p.verb.marr.dorez.dt.30.08.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr7580/3,dt.14.05.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,705 2018-10-01 2018-10-05 101710100012018 Sherbime telefonike Min.Fin.Pagese e telefonise celulare Shtator 2018 (E.Kokthi),Fature dt. 01.10.2018, seri nr. 00000000279205740, shkr. Nr.12244, dt. 27.06.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 2,022,024 2018-10-01 2018-10-05 101510100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min.Fin.Miremb.sist.thesar.dhe bler.licens.Oracle,Fat.Nr.80737638,dt.19.09.18,rap.rinov.licens,dt.19.09.18,p.verb.Nr.2,Dt.26.09.18,kont.Nr.2865,dt.21.06.18,shkr.Nr.3177,dt.02.07.18,nr.7507/2,dt.22.05.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 244,860 2018-10-01 2018-10-05 100510100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA478LU,Fat.Nr.347,dt.22.08.18,seri 65231893,situac.punim.dt.22.08.18,akt-verifik.dt.13.08.18,p.verb.marr.dorez.dt.13.08.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.14.05.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 70,212 2018-10-01 2018-10-05 100710100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA268PS,Fat.Nr.363,dt.31.08.18,seri 65231909,situac.punim.dt.31.08.18,akt-verifik.dt.27.07.18,p.verb.marr.dorez.dt.27.07.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr7580/3,dt.14.05.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 243,642 2018-10-01 2018-10-05 100310100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA446JD,Fat.Nr.346,dt.20.08.18,seri 65231892,situac.punim..dt.20.08.18,akt-verifik.dt.14.07.18,p.verb.marr.dorez.dt.14.07.18,certifik.garancie,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.14.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTECH + Tirane 396,450 2018-10-01 2018-10-05 101310100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Suport teknik (konsulence) per sist.thesar. (13.08.18 -12.09.18)Fat.nr110918,dt.24.09.18,seri 60642822,p.verb.dt.24.09.18,rap.Sherb.Dt.13.09.2018,kont.nr.1852/6,dt.13.11.17,u.prok.nr.1852/1,dt.30.08.17,urdh.nr.1852/4,dt.25.10.17,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTECH + Tirane 1,582,097 2018-10-01 2018-10-05 101410100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min.Fin.Miremb.sist.thesar.dhe bler.licens.Oracle,Fat.Nr.100918,dt.19.09.18,seri 60642821,rap.periudh 21.07.18-21.08.18,p.verb.Nr.2,Dt.26.09.18,kont.Nr.2865,dt.21.06.18,shkr.Nr.3177,dt.02.07.18,nr.7507/2,dt.22.05.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) Instituti i Modelimeve ne Biznes Tirane 11,688,000 2018-10-01 2018-10-05 101610100012018 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Min.Fin.Miremb.e.upgrade.sist.Alpha per llog.instituc.Loti2 (Azhorn.Sist.qenderz.per Min.Fin.e Deg.Thesar)(implement+tajnim).Fat,nr.1036,dt.10.09.18,seri223917013,p.verb.nr.1,dt.26.09.18,rap.nr.15523,dt.27.08.19,kont.nr.2930,dt.22.06.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 121,152 2018-10-01 2018-10-05 100410100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA348PM,Fat. Nr.353,dt.25.08.2018,seri 65231899,situac.punim.dt.25.08.18,akt-verifik.dt.07.08.18,p.verb.marr.dorez.dt.07.08.18,certifik.garancie,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) FACILIZATION Tirane 79,166 2018-10-01 2018-10-05 101110100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Mirmb.sist.REMIP(15.08.18-15.09.18)Fat.nr.103,dt.14.09.18,seri 67753715,p.verb.dt.26.09.18,shkr.nr.17042,dt.21.09.18,rap.dt.14.09.18,konr.nr.134/8,dt.20.04.15,urdh.nr.9967/7,dt.15.09.16,amend.kont.nr.9967/6,dt.15.06.16,memo.dt.20.09
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 87,912 2018-10-01 2018-10-05 100610100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA080PL,Fat.Nr.352,dt.24.08.18,seri 65231898,situac.punim.dt.24.08.18,akt-verifik.dt.20.07.18,p.verb.marr.dorez.dt.20.07.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.14.05.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 294,000 2018-10-01 2018-10-05 101210100012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Min.Fin.Miremb.mjedis.ri dhom.server.(22.07.18-22.08.18)Fat.220,dt.30.08.18,seri 55422970,p.verb.dt.25.09.18,rap.dt.28.08.18,kont.nr.816/30,dt.31.08.15,prok.posac.nr.920rep,nr.471kol/,dt.27.05.15,amend,kont.nr.816/44,dt.31.12.15,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 256,554 2018-10-01 2018-10-05 100910100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA438BI,Fat.Nr.342,dt.16.08.18,seri 65231888,situac.punim.dt.16.08.18,akt-verifik.dt.16.08.18,p.verb.marr.dorez.dt.16.08.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.14.05.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 136,848 2018-10-01 2018-10-05 101010100012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.Fin.Rip.makin.AA631GF,Fat.Nr.346,dt.17.08.2018,seri 65231889,situac.punim.dt.17.08.18,akt-verifik.dt.27.07.18,p.verb.marr.dorez.dt.27.07.18,certifik.garanc,kont.nr.7580/10,dt.26.06.18,urdh.nr.7580/11,dt.28.06.18,u.prok.nr.7580/3,dt.14.0
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,341,257 2018-10-01 2018-10-02 98410100012018 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 107,Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,698,094 2018-10-01 2018-10-02 98310100012018 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 50,Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,054,040 2018-10-01 2018-10-02 98610100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 85 ,Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) UNION BANK SHA Tirane 65,780 2018-10-01 2018-10-02 98910100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Union Bank 2, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 277,341 2018-10-01 2018-10-02 99610100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per Raiffeisen Bank 8, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,229,442 2018-10-01 2018-10-02 98510100012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 45 ,Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 136,591 2018-10-01 2018-10-02 99510100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per ISP Bank 4, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,343 2018-10-01 2018-10-02 100110100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,(Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,654 2018-10-01 2018-10-02 100010100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,(Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 116,447 2018-10-01 2018-10-02 99110100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Alpha Bank 2, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 95,112 2018-10-01 2018-10-02 99210100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per NBG Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 49,827 2018-10-01 2018-10-02 99810100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,(Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,615 2018-10-01 2018-10-02 98710100012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Pro Credit Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 377,717 2018-10-01 2018-10-02 99410100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per BKT 10, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 70,876 2018-10-01 2018-10-02 99010100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Societe General Albania Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,547 2018-10-01 2018-10-02 99710100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per Tirana Bank 1, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 877,498 2018-10-01 2018-10-02 98810100012018 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per Tirana Bank 14, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 382,668 2018-10-01 2018-10-02 99310100012018 Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Shtator 2018,Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve me kontrate per Credins Bank 11, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 283,377 2018-10-01 2018-10-02 99910100012018 Paga baze Min.Fin.Pagat Shtator 2018,(Drejtoria e Pergjithshme e Takses se Pasurise)Liste pagese per muajin Shtator 2018,Nr. Faktik i punonjesve per BKT 4, Përmbledhëse borderoje dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) T&T BETON Tirane 11,167,909 2018-09-27 2018-10-01 98210100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Rikonstruk.Shkoll.Mesme.Profesion"Kristo Isak" Berat (situac.nr.2)Fat.nr.01,dt.20.08.18,seri64278101,p.verb.dt.30.08.18,kerk.nr.15304,dt.20.08.18,kont.nr.1641/6,dt.13.06.17,relac.per situac.nr.2,relac.situac.2,memo.dt.20.09.18,u.p
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 248,500 2018-09-26 2018-10-01 97910100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Diet.brend.vend.(B.Kurti,E.Kokthi,I.Mece,I.Barkaj)L.Pag,dt.24.09.18,u.sherb.P.pune nr.14938/1,dt.22.08.18,nr.13284/1,dt.16.07.18,Autoriz.nr.740,dt.03.09.18,nr.15469,dt.24.08.18,fat.nr.2,dt.31.08.18,nr.6,dt.03.09.18,nr.10,dt.14.09.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 176,000 2018-09-26 2018-10-01 98110100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Diet.brend.vend.(L.Cela,I.Lala,V.Vasjari,L.Blaceri,s.Isufi,E.Xhaka)L.Pag.Dt.24.09.18,u.sherb.Autoriz.Nr.15326,dt.22.08.18,nr.14420/1,dt.30.07.18,nr.15825,dt.03.09.18,nr.13112/3,dt.19.07.18,nr.13582/2,dt.20.07.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 846,802 2018-09-26 2018-10-01 97710100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Sherb.suport.metalink.licens.thesar.(29.07.18-28.08.18)Fat.nr.80737597,dt.12.09.18,rap.mujor.dt.10.09.18,p.verb.nr 20,dt.24.09.18,urdh.nr.11682,dt.19.06.18,nr.1191,dt.19.01.18,kont.nr.2153/21,dt.08.07.16,u.prok.nr.2153/13,dt.13.04.1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,500 2018-09-26 2018-10-01 97810100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit (O.Dermishi, A.Koka)L.pag.dt. 24.09.18, u.sherb. Autoriz.nr.13582/3, dt. 26.07.18, nr.13556, dt. 16.07.18, nr. 740 dt. 03.09.18, memo dt27.08.18, fat.nr.729, dt. 27.07.18, nr. 436, dt.20.07.18,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave