Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURO-ALB All 1,033,830,515.00 106 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 39,973,404 2021-10-11 2021-10-12 168121070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIF GODINE RRG JAHJA BALLHYSA NR 6, KONTR. 3638/63 DT 9.6.21, LIK FAT 31/2021 DT 15.9.21 , SIT NR 2 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 13,893,378 2021-08-31 2021-09-01 147621070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIF. GODINE RRG JAHJA BALLHYSA, KONTR. 3638/63 DT 9.6.21, LIK FAT 28/2021 DT 3.8.21, LIK SIT NR 1/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 17,744,454 2021-08-17 2021-08-18 140921070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIFORCIM GODINE RRG NEKI LIBOHOVA, KONTR. 3638/42 DT 1.6.21 , LIK FAT 27/2021 DT 16.7.21 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Bulqize (0603) EURO-ALB Bulqize 35,293,463 2021-08-13 2021-08-16 526621030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion pjesor nr.3 "Rehabilitim i kanalit Tucep", PO.pl.nr.5370, UP nr.3341 dt.30.07.2020, kontr.dt.28.10.2020, fat nr.29/2021 dt.13.08.2021.L 3.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) EURO-ALB Tirane 17,472,437 2021-06-15 2021-06-17 24210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-89 dt 29.07.20230, nr ft 24/2021 dt 09.06.2021, sit nr 3
  Bashkia Kamez (3535) EURO-ALB Tirane 2,998,775 2021-05-31 2021-06-01 52821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez, Lik.10% Rikons.i kopshtit Kamza e Re, Up. 3035 dt 24.03.2021, pv. 26.04.21, rap. perf.26.04.2021 Njof. fit.4538 dt 29.04.2021,Kont.4802 dt 10.05.2021 Fat.21 dt 20.05.2021
  Bashkia Konispol (3731) EURO-ALB Sarande 18,240,000 2021-05-25 2021-05-28 114121560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) likujdim fat nr.67 dt.31.08.2020 sipas kont nr.539 dt.09.06.2020 rikonstruksion rrjeti i brendshem te ujsjellesit te fshatit xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 4,925,044 2021-05-26 2021-05-27 29221080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 92/2021 PERF TE GRANTIT TE RINDERTIMIT FAT 92 VKM 562 KONT SIP 2692 KONT 11282
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 4,403,761 2021-05-26 2021-05-27 29521080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 22/2021 PERF TE GRANTIT TE RINDERTIMIT VKM 562 KONT SIP 3019 KONT 965
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,452,077 2021-05-26 2021-05-27 29121080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 92/2021 PERF TE GRANTIT TE RINDERTIMIT VKM 562 KONT SIP 11282 KONT 92
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 6,378,171 2021-05-26 2021-05-27 29321080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 93/2021 PERF TE GRANTIT TE RINDERTIMIT VKM 562 KONT SIP 2693 KONT 11283 DT 24.12.2020
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,778,799 2021-05-26 2021-05-27 29421080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 91/2021 PERF TE GRANTIT TE RINDERTIMIT VKM 562 KONT SIP 2293 KONT 11281
  Bashkia Prenjas (0821) EURO-ALB Librazhd 17,345,807 2021-05-14 2021-05-17 33021530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore B. PRRENJAS,LIK FAT NR 20/2021,DT.04.05.2021,PER INV REHABILITIM TE SKEMES UJITESE RADIGOZ-STRANIK-BERZESHTE,SIT PJESOR NR 2 DT 04.05.2021,UP NR 45 DT 30.07.2020,PREV,OFERTE V.FIT NR 338 DT 02.10.2020,KONT 3623 DT 03.11.2020,UB NR.4308.
  Bashkia Berat (0202) EURO-ALB Berat 19,000,000 2021-04-26 2021-05-04 30321020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 20 date 30.03.2020 njoftim fituesi 27.05.2020 kontrata 2134 date 29.06.2020 situacioni nr 2 fatura 97 dt 30.12.2020 seria 77651497 ndertimi i linjes kryesore dhe shpernd te furnizimit me uje
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) EURO-ALB Lushnje 16,695,699 2021-04-20 2021-04-23 5821290102021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129010 Nderr. Pas.Pub. Lu, Lik.Kont.nr.377,dt.11.11.2020 Rehab.kanalit ujit.U3-27 fsh.Bishqethem dhe Bitaj NJ.A.Kolonje sipas fat fiskalizuar nr.13,dt.19.04.2021,situac.perfund., Akt.kolaud.dt.29.01.2021,Pcv marr.pekoh.dorez.dt.29.01.2021
  Bashkia Bulqize (0603) EURO-ALB Bulqize 40,017,301 2021-04-21 2021-04-22 27621030012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion pjesor nr.2 "Rehabilitim i kanalit Tucep", PO.pl.nr.5370, UP nr.3341 dt.30.07.2020, kontr.dt.28.10.2020, fat nr.15/2021 dt.20.04.2021.L 2.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) EURO-ALB Tirane 19,522,631 2021-04-14 2021-04-16 10310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-89 dt 29.07.2020, nr ft 4/2021 dt 25.02.2021, sit nr 2
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 1,086,000 2021-04-09 2021-04-15 5821020042021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 rruge trotuare berat pagese urdher prokurimi 1 dt 22.01.2019 njoftim fituesi 16.04.2019 kontrata 276 dt 24.04.2019 fatura 62 dt 30.12.2019 seria77653532 flete hyrja 51 dt 30.12.2019 pmd 30.12.2019 materiale per mirembajtje rrug
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 1,158,000 2021-04-09 2021-04-15 5721020042021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 rruge trotuare berat pagese urdher prokurimi 1 dt 22.01.2019 njoftim fituesi 16.04.2019 kontrata 276 dt 24.04.2019 fatura 19 dt 29.05.2019 seria 46096889 flete hyrja 21 dt 29.05.2019 pmd 29.05.2019 materiale per mirembajtje rrug
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 2,246,486 2021-03-09 2021-03-10 13521650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik Ndert KUZ Lagja Sul Haxhi, urdh prok nr 989 dt 19.2.2019,njof fituesi 989/4 dt 19.02.2019, kontrate 989/5 dt 26.03.2019,situac perfund nr 1dt 13.06.2019,fat 25 dt 13.06.2019 seri 46096895,,akt kolaud 1901/13 dt 03.06.2019