Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURO-ALB All 1,134,480,731.00 119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 840,000 2020-07-15 2020-07-21 17921020042020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 sherbimet publike berat pagese urdher prokurimi 01 dt 22.01.2019 njoftim fituesi 16.04.2019 kontrat 276 dt 24.04.2019 fatura 23 dt 13.06.2019 seria 46096893 flete hyrja 25 dt 13.06.2019 pmd 13.06.2019 materiale per mirembejtje rruge
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EURO-ALB Tirane 26,819,011 2020-07-17 2020-07-20 30210170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017001 Ministria e Mbrojtjes, Shpenzime ndertim objekti (termet), up 1795 dt 14.11.19,kont.vazhdim 7169/1 dt 22.11.19, ft 77653537 dt 28.1.20
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 50,400 2020-07-09 2020-07-13 175210520042020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 sherbimet publike,up nr.01, dt.22.01.2019, kontrat nr.276, dt 24.04.2019, fature 30, dt.05.08.2019, seria 46096900, fh 34, dt.05.08.2019, pmd dt.05.08.2019, materiale mirembajtje rruge
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 15,810,316 2020-07-10 2020-07-13 38821080012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 'REABILITIMI KANALIT UJITES HARDHISHTE RRETH '' KONTRATA 3171 DT 09.09.2019 FATURA 46 DT 30.04.2020
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 10,155,051 2020-07-10 2020-07-13 39021080012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 'REABILITIMI KANALIT UJITES HARDHISHTE RRETH '' KONTRATA 3171 DT 09.09.2019 FATURA 52 DT 23.06.2020
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 671,520 2020-06-16 2020-06-18 14521020042020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 sherbimet publike berat pagese urdher prokurimi 2 dt 28.01.2019 proces verbali 07.03.2019 kontrata 184 dt 15.03.2019 fatura 27 dt 02.07.2019 seria 46096897 flete hyrja 30 dt 02.07.2019 pmd 02.07.2019 materiale mirembajtje rrjetit
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 3,296,371 2020-06-15 2020-06-16 30221650012020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashkia Vore,lik garanci objekti,urdh kryet 115 dt 9.6.2020,procverb kolaud 99/15 dt 15.12.2017,Çertifikate marje dorezim 7.5.2020,kerkese nr 45 dt 6.6.2020
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,213,334 2020-06-04 2020-06-05 31721080012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 0707 BASHKIA SHIJAK NDERTIM SHKOLLA 9-VJECARE ADEM SABLI ,KONTR. 3009 DT 26.8.2019 ,LIK FAT 47 28.5.2020
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,921,147 2020-05-21 2020-05-22 27521080012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore NDERTIM SHKOLLA 9-VJ. ADEM SABLI KONTR. 3009 DT 26.8.19 LIK FAT 43 DT 31.3.20 /BASHKIA SHIJAK/ 2108001/DEGA E THESARIT DURRES
  Kuvendi Popullor (3535) EURO-ALB Tirane 1,026,666 2020-03-11 2020-03-12 20310020012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Kuvendi miremb godinash shtes kontr ft 6 dt 27.2.2020 ser 77653540 up 2 dt 31.1.2020 kiontr shtes 26/3 dt 19.2.2020 njf 12.2.2020 urdh 67 dt 19.2.2020
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EURO-ALB Tirane 3,505,927 2020-02-19 2020-02-20 4910170012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Materiale mirembajtje ,fat 48,27.11.2019,77653518, pverb. 1, 27.11.2019,fhyrje 22, 27.11.2019, up 756 dt 21.5.2019,kontrata 6701/5, date 18.11.2019
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EURO-ALB Tirane 1,377,360 2020-02-19 2020-02-20 5110170012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Materiale mirembajtje ,fat 23 dt 10.12.2019,seri 77653526, pverb. 1,10.12.2019,fhyrje 23, 10.12.2019, up 756 dt 21.5.2019,kontrata 6701/5, date 18.11.2019
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EURO-ALB Tirane 22,042,988 2020-01-22 2020-01-23 98210170012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Shpenzime tetjera ndertime, up. 1795, 14.11.2019,kontr. 7169/1, 22.11.2019, njf. 7172/1, 20.11.2019,fat,63,30.12.2019,77653533
  Kuvendi Popullor (3535) EURO-ALB Tirane 815,002 2020-01-20 2020-01-21 106410020012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1002001 KUVENDI miremb godine raport 3043/27 dt 31.12.2019 ft 64 dt 30.12.2019 ser 77653534 situac perf njoftim 20.11.2019 pv 20.11.2019 akt m d 30.12.2019 up 24 dt 29.8.19 kontt 3043/20 dt 18.11.2019 njf 31.10.2019
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EURO-ALB Tirane 24,948,816 2020-01-13 2020-01-14 124510170512019 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017051 reparti 4001, materiale dhe sherbime ushtarake, up 756 dt 21.5.19, nj.fitues 1.11.19, UMm lidhje zb.kont. 1703 dt 1.11.19, kont.7369/3 dt 27.11.19, ft 77653531 dt 13.12.19, fh 02 dt 13.12.19, pvmd 02 dt 13.12.19
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EURO-ALB Tirane 17,806,796 2020-01-13 2020-01-14 123410170512019 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017051 reparti 4001, materiale dhe sherbime ushtarake, up 756 dt 21.5.19, nj.fitues 1.11.19, UMm lidhje zb.kont. 1703 dt 1.11.19, kont.7369/3 dt 27.11.19, ft 77653528 dt 12.12.19, fh 01 dt 12.12.19, pvmd 01 dt 12.12.19
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 12,517,547 2019-12-20 2019-12-23 60621080012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001REHAB. I KANALIT UJITES HARDHISHTE RRETH KONTR. 3171 DT 09.09.19 LIK FAT 55 DT 10.12.2019
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 12,728,318 2019-12-20 2019-12-23 60421080012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 NDERTIM I SHK. 9-VJECARE ADEM SABLI KONTR. 3009 DT 26.8.19 LIK FAT 57 DT 10.12.2019
  Kuvendi Popullor (3535) EURO-ALB Tirane 3,917,658 2019-12-19 2019-12-20 105110020012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1002001 KUVENDI miremb godine raport 3043/26 dt 13.12.2019 ft 59 dt 13.12.2019 ser 77653529 situac 12.12.2019 njoftim 20.11.2019 pv 20.11.2019 akt m d 20.11.2019 up 24 dt 29.8.19 kontt 3043/20 dt 18.11.2019 njf 31.10.2019
  Kuvendi Popullor (3535) EURO-ALB Tirane 2,127,690 2019-12-18 2019-12-19 95910020012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1002001 KUVENDI miremb godine raport 3043/25 dt 5.12.2019 ft 51 dt 4.12.2019 ser 77653521 situac 4.12.2019 njoftim 20.11.2019 pv 20.11.2019 akt m d 20.11.2019 up 24 dt 29.8.19 kontt 3043/20 dt 18.11.2019 njf 31.10.2019