Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURO-ALB All 1,134,480,731.00 119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 6,055,520 2019-11-06 2019-11-07 53621080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 NDERTIM I SHKOLLES 9-VJECARE ADEM SABLI,KONTR. 3009 DT 26.8.19 LIK FAT 43 DT 30.10.2019 SIT 1
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 11,199,150 2019-11-06 2019-11-07 53821080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 REHABILITIM KANALI UJITES HARDHISHTE RRETH,KONTR. 3171 DT 9.9.19 LIK FAT 44 DT 31.1.19 SIT 1
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 7,020,457 2019-09-18 2019-09-20 23410050682019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DREJTORIA E UJITJES DHE E KULLIMIT DURRES /1005068FAT 29 KU NDROQ CALLIK KONT 46/13 DT 18.03.2019
  Bashkia Lezhe (2020) EURO-ALB Lezhe 1,461,492 2019-09-18 2019-09-19 137821270012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 05 DT 04.02.2019,F HYRJE NR 4 DT 04.02.2019,URDHER PROKURIMI NR 33 DT 01.10.2018,NJ FITUESI DT 07.01.2019,KONTRATEN NR 9016/3 DT 21.01.2019
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 12,356,062 2019-08-26 2019-08-27 42621080012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 LIK FAT 35 DT 19.8.2019; KONTRATE3447 DT 27.9.2018
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 591,764 2019-08-26 2019-08-27 43321080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 LIK FAT 35 DT 19.8.2019; KONTRATE3447 DT 27.9.2018
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 3,974,510 2019-07-31 2019-08-01 41121080012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 URDHER 309 DT 31.7.2019;AKT KOLAUDIMI DT 5.6.2018; AKT MARRJE NE DORZIM DT 31.7.2019 ; KONTRATE NR 2654 DT 25.7.2017
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 4,750,000 2019-07-19 2019-07-22 48621650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2165001 Bashkia Vore,lik ndert rrjeti KUZ Berxulle,9,urdh kryet 83 dt 02.07.2019,vazhdim kontr 961/5 dt 05.06.2018,relac sit 31.08.2018 vazhd fat 51 dt 31.08.18 seri 46096851,proc verb kolaud 961/17 dt 30.11.2018
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 950,000 2019-07-08 2019-07-10 34021650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2165001 Bashkia Vore,lik ndert rrjeti KUZ Berxulle,9,urdh kryet 86 dt 02.07.2019,urdh prok nr 961 dt 27.02.2018,njoft fit 961/4 dt 23.05.2018,APP 09 dt 05.03.2019,kontr 961/5 dt 05.06.2018,relac sit 31.08.2018 fat 51 dt 31.08.18 sr46096851
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 12,427,943 2019-06-18 2019-06-19 14110050682019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE E KULLIMIT DURRES /1005068FAT 22 KU NDROQ CALLIK KONTRATA 46/13 DT 18.03.2019 U PROK 4 DT 24.01.2019
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 5,110,433 2019-06-14 2019-06-17 13910050682019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE E KULLIMIT DURRES /1005068KONT 46/13 DT 18.03.2019 KU NDROQ CALLIK U PROK 4 DT 24.01.2019 FAT 21 DT 31.05.2019
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 10,269,574 2019-06-14 2019-06-17 29621080012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 LIK FAT 20 DT 29.5.2019 KONTRATE 3447 DT 27.9.2018
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 1,155,000 2019-06-13 2019-06-14 10721020042019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 nd/ja e sherbimeve publike berat pagese urdher prokurimi 2 dt 28.01.2019 proces verbali 07.03.2019 kontrata 184 dt 15.03.2019 fatura 13 dt 12.04.2019 seria 46096883 flete hyrja 13 dt 12.04.2019 mat per mirremb. te rrjetit elekt.
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 6,270,000 2019-05-21 2019-05-22 24721080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 RINDERTI SHKOLLA 9-VJ. "M.DOLLAKU" ,KONTR. 3447 DT 27.9.18 LIK FAT 17 DT 30.4.19 NR SERIE 46096887
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 4,750,000 2019-05-16 2019-05-17 25621650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,lik ndert shk 9 vjeçare Kuç-Vore urdher tit 68 dt 13.05.2019,vazhd kontr 198/5 dt 29.05.2017,situac dt 01.02.2018,fat 34 dt 01.02.2018 seri 46096834
  Bashkia Vore (3535) EURO-ALB Tirane 4,750,000 2019-05-16 2019-05-17 26121650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,lik rikon rruga 1-Qershori,urdh prok nr 10160 dt 02.03.2018,njoft fit 1016/4 dt 02.05.2018,kontrate 1016/5 dt 5.06.2018,situac nr 1 dt 30.09.2018,fat 55 dt 30.09.2018 seri 46096855
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 1,562,580 2019-05-15 2019-05-16 48521070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve LIK MBYLLJE KANALI RRG OHRI,KONTR. 17554 DT 4.10.19 LIK FAT 7 DT 4.2.19,AKT KOL. DT 21.2.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Ndërrmarrja e Mirëmbajtjes Urbane dhe Rurale (0909) / Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) EURO-ALB Fier 1,839,540 2019-05-13 2019-05-14 4021120022019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Nd.Miremb.Urbane dhe Rurale Patos 2112002 materiale per rik.rrug. UP.40 dt.15.10.2018 RP.16.11.2018 NJ.F.16.11.2018 kontr.82 dt.11.12.2018 fat.67 seri 46096867 dt.27.12.2018 fh.69 dt.27.12.2018
  Bashkia Roskovec (0909) EURO-ALB Fier 6,257,640 2019-05-03 2019-05-07 15121130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve NDERT.TROT .DERI TEK RRUGA E VARREZAVE FSHATI KUMAN KNTR 2210 DT 22/05/2018,FAT 53 SERI 46096853 DT 15/09/2018
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 375,600 2019-04-25 2019-04-26 6821020042019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 nd/ja e sherbimeve publike berat pagese urdher prokurimi 2 dt 31.01.2018, fatura 68 dt 27.12.2018 seria 46096868 flete hyrja 43 dt 27.12.2018 materiale ndertimi