Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURO-ALB All 1,134,480,731.00 119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) EURO-ALB Berat 375,600 2019-04-25 2019-04-26 6821020042019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2102004 nd/ja e sherbimeve publike berat pagese urdher prokurimi 2 dt 31.01.2018, fatura 68 dt 27.12.2018 seria 46096868 flete hyrja 43 dt 27.12.2018 materiale ndertimi
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) EURO-ALB Elbasan 927,691 2019-04-17 2019-04-18 3910061592019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006159 Qendra e Grumb Trajt Kimikateve kthim garancie per Rikonstruksion i objekteve te QGTKRR urdher nr 1 dt 07.01.2019 Pv kolaudimi dt 04.03.2016 akt marrje ne dorezim dt 04.03.2016 kontrat dt.0 7.09.2015
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) EURO-ALB Elbasan 181,092 2019-04-17 2019-04-18 4010061592019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006159 Qendra e Grumb Trajt Kimikateve kthim garancie per Rikonstruksion i objekteve te QGTKRR urdher nr 1 dt 07.01.2019 Pv kolaudimi dt 04.03.2016 akt marrje ne dorezim dt 04.03.2016 kontrat dt.07.09.2015
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) EURO-ALB Elbasan 927,691 2019-04-17 2019-04-18 3910061592019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006159 Qendra e Grumb Trajt Kimikateve kthim garancie per Rikonstruksion i objekteve te QGTKRR urdher nr 1 dt 07.01.2019 Pv kolaudimi dt 04.03.2016 akt marrje ne dorezim dt 04.03.2016 kontrat dt.0 7.09.2015
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) EURO-ALB Elbasan 181,092 2019-04-17 2019-04-18 4010061592019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006159 Qendra e Grumb Trajt Kimikateve kthim garancie per Rikonstruksion i objekteve te QGTKRR urdher nr 1 dt 07.01.2019 Pv kolaudimi dt 04.03.2016 akt marrje ne dorezim dt 04.03.2016 kontrat dt.07.09.2015
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,211,870 2019-04-12 2019-04-16 15921080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 kontrata 2654 dt 25.7.2017; fat 46 dt 1.6.2018
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 4,535,604 2019-04-12 2019-04-16 16421080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 kontrata 4026 dt 24.11.2017 ; fat 46 dt 1.6.2018 2654 dt 25.7.2017; fat 46 dt 1.6.2018
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 5,211,870 2019-04-12 2019-04-16 15921080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 kontrata 2654 dt 25.7.2017; fat 46 dt 1.6.2018
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 4,535,604 2019-04-12 2019-04-16 16421080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 kontrata 4026 dt 24.11.2017 ; fat 46 dt 1.6.2018 2654 dt 25.7.2017; fat 46 dt 1.6.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EURO-ALB Tirane 110,400 2019-04-05 2019-04-08 32010100772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt Pergj Doganave, lik ft shp mirmb seri 46096879 dt 04.03.2019, pv nr 3261/1 dt 18.03.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EURO-ALB Tirane 110,400 2019-04-05 2019-04-08 32010100772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt Pergj Doganave, lik ft shp mirmb seri 46096879 dt 04.03.2019, pv nr 3261/1 dt 18.03.2019
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 17,071,331 2019-04-03 2019-04-04 6810050682019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DREJTORIA E UJITJES DHE E KULLIMIT DURRES /1005068FAT 11 DT 29.03.2019 KANALI UJITES NDROQ CALLIK KONTRATA 46/13
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) EURO-ALB Durres 17,071,331 2019-04-03 2019-04-04 6810050682019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DREJTORIA E UJITJES DHE E KULLIMIT DURRES /1005068FAT 11 DT 29.03.2019 KANALI UJITES NDROQ CALLIK KONTRATA 46/13
  Bashkia Shijak (0707) EURO-ALB Durres 12,198,964 2019-03-04 2019-03-05 9521080012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 , lik fat 8 dt 28.2.2019;kontrate 3447 dt 27.9.2018
  Bashkia Shkoder (3333) EURO-ALB Shkoder 1,583,532 2019-02-18 2019-02-20 21021410012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2141001 loti II blerje materiale per riparimin e urave kembesore,kontr nr 19023/12 dt 08.01.2019, up nr 906 dt 12.11.2018, buletin kontrate app nr 2 dt 14.01.2019, ft 46096871 dt 23.01.2019,fletehyrje nr 06 dt 23.01.2019, pcv 23.01.2019
  Bashkia Shkoder (3333) EURO-ALB Shkoder 1,583,532 2019-02-18 2019-02-19 21021410012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2141001 loti II blerje materiale per riparimin e urave kembesore,kontr nr 19023/12 dt 08.01.2019, up nr 906 dt 12.11.2018, buletin kontrate app nr 2 dt 14.01.2019, ft 46096871 dt 23.01.2019,fletehyrje nr 06 dt 23.01.2019, pcv 23.01.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EURO-ALB Tirane 7,500 2019-02-13 2019-02-15 2310900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike, urdher nr528 DT 31.12.2018 , V KPP NR 852 DT 19.12.2018
  Bashkia Rreshen (2026) EURO-ALB Mirdite 31,680 2019-01-29 2019-01-30 9721330012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Mirdite likujdim blerje tubash vija uji dif fat nr 12 dt 03.10.2017 ser 46096812
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 4,989,000 2018-12-26 2019-01-07 115321070012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MBYLLJE KANALI RRG OHRI ,KONTR. 17554 DT 4.10.18 ,LIK FAT 57 DT 16.11.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707