Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASHTEMIA All 63,969,375.00 79 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 1,855,418 2014-12-31 2014-12-31 29121680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ SITUACIONE PERFUNDIMTARE KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 186 DAT 30.12.2014
  Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 186,388 2014-12-30 2014-12-31 22425030012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA PIRG PASTRIM NGA BORA LIK FAT NR.185 DT.30.12.2014
  Komuna Vreshtas (1515) VASHTEMIA Korçe 364,082 2014-12-29 2014-12-30 27025010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve komuna vreshtas riparim rruge me cakull lot 1 fat nr 143 dat 12.12.2014
  Komuna Vreshtas (1515) VASHTEMIA Korçe 134,047 2014-12-29 2014-12-30 27225010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna vreshtas riparim rruge me cakull lot 3 fat nr 144 dat 12.12.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 475,000 2014-12-23 2014-12-24 36421220172014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.52 DT 13.10.14 (PJESORE)
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 1,277,298 2014-12-19 2014-12-23 23124980012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VITHKUQ RIKONS.RRUGA E BRENDSHME URA SHEN GJERGJI FSHATI LUBONJE, LAGJE DUKAS FSHATI VITHKUQ FAT.145 DT 12.12.14
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 838,080 2014-12-18 2014-12-19 59210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER mirembajtje rutine aksi korce kapshtice fat nr 142 dt 12.12.2014 seria 16520125 situacion 16 lista 2.3 kontrate 01.08.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 701,712 2014-12-18 2014-12-19 59510060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE FAT NR 112 SERIA 16520195. SITUACION 11 LIST A2.3 SITUACION PROGRESIV KONTRATE 01.08.2013
  Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korçe 326,916 2014-12-17 2014-12-18 26025070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2507001 KOMUNA DRENOVE KORCE SIT.RIPARIM CATIA SHKOLLA QATROM FAT.NR.158 DT.15.12.2014
  Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korçe 1,016,652 2014-12-17 2014-12-18 27225070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2507001 KOMUNA DRENOVE KORCE SITUACION RIPARIM CATIA SHKOLLA DRENOVE FAT.NR.133 DT.11.12.2014
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 2,189,085 2014-12-17 2014-12-18 22424980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA VITHKUQ RIKONS.QENDRA E KOMUNES VITHKUQ & RIKONS.LAGJE SARAQ, LAGJE GREKAS FSHATI VITHKUQ FAT.65 DT 14.11.14
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 77,148 2014-12-17 2014-12-18 23324980012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA VITHKUQ LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI SISTEMIM ASFALTIM RRUGA URA J.SHORE SARAQ FSHATI VITHKUQ
  Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 276,000 2014-12-12 2014-12-15 19925030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOMUNA PIRG NDRICIM RRUGOR FSHATI PIRG LIK FAT NR.132 DT.12.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 689,604 2014-12-12 2014-12-15 57010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI K/ZEMBLAK/LIQENAS.. KONTRATE DT 01.08.2014,FATURA NR 113 DT 08.12.2014, NR SERIAL 16520196
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 222,240 2014-12-12 2014-12-12 54810060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI K/ZEMLAK LIQENAS BILISH BABBAN HOCISHT TETOR 2014. FAT TAT 68 SERIA 16520151 SITUACION PROGRESIV, PJESOR NR 3 LISTA 2.3 KONTRATE 01.08.2014
  Komuna Proger (1505) VASHTEMIA Devoll 870,287 2014-12-10 2014-12-11 28323380012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA PROGER PER VASHTMIA PER SITUACIONI PERFUNDIMTAR UJESJELLSI MACURISHT
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 168,000 2014-12-05 2014-12-09 54210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE PERFORMANCE RUTINE FAT NR 67 SERIA 16520250 TABELE PERMBLEDHESE, SITUACION NR 10.LISTA 2,3,4 SITUACION PROGRESIV,
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 119,040 2014-12-05 2014-12-09 54110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE PERFORMANCE AKSI KORCE KAPSHTICE FAT NR 6 SERIA 16520249 TABELE PERMBLEDHESE.TABELE PERMBLEDHESE. SITUACIONI 15 LISTA 2 SITUACION PROGRESIV,
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 72,264 2014-12-04 2014-12-05 34125020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.86 MIRMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Komuna Pojan (1515) VASHTEMIA Korçe 630,135 2014-11-24 2014-11-25 26325000012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA POJAN MIREMB.RRUG.BUJQ.RRUG.LIDHESE TE FSHATRAVE ME CAKULL FAT.NR.64 DT.12.11.2014