Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASHTEMIA All 63,969,375.00 79 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 219,002 2014-09-09 2014-09-10 22825020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.44/1 MIRMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 1,463,000 2014-09-08 2014-09-09 22821220172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.43 DT 02.09.14
  Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 165,600 2014-09-02 2014-09-03 12925030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese KOMUNA PIRG NDERTIM MURI RRETHUES I DEPOS PLEHRAVE LIK FAT NR.45 DT.04.08.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 1,537,764 2014-08-25 2014-08-26 21821220172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.44 DT 04.08.14
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 172,800 2014-08-25 2014-08-26 21925020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA LIBONIK FAT.37 SHTRIM I RRUGEVE TE KOMUNES
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 198,000 2014-08-22 2014-08-22 13724980012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA VITHKUQ MIREMBAJTJE RRUGE SHTYLLE - PANARIT FAT.32 DT 16.07.14
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 75,600 2014-08-14 2014-08-21 36210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 6193 mirembajtje performance rutine aksi rrugor korce petrushe fat tat 46 dt 06.07.2014 seria 16520217, situacioni. lista 2.3 kontrate 01.08.2013
  Universiteti Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 146,400 2014-08-19 2014-08-20 27310110462014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE TE TJERA NDERTIMORE LIK FAT NR.36 DT.25.07.14
  Komuna Pojan (1515) VASHTEMIA Korçe 37,059 2014-08-19 2014-08-20 17525000012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA POJAN LIKUIDIM 5%GARANCI MIREMBAJTJE RRUGE ME CAKULL VITI 2012
  Komuna Proger (1505) VASHTEMIA Devoll 7,139,708 2014-08-14 2014-08-18 18523380012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA PROGER PER VASHTMIA PER SITUACIONI PERF UJESJELLSI MACURISHT
  Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 139,920 2014-08-08 2014-08-11 11725030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOMUNA PIRG LIK KUZ FSHATI VELITERNE FAT NR 31 DAT 11.07.2014
  Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 363,186 2014-08-04 2014-08-05 11625030012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore KOMUNA PIRG KAPJE KANALI PER KULLIM TE TOKAVE FAT 30 DAT 11.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 2,342,160 2014-07-30 2014-08-04 33410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI KORCE PETRUSH T FAT NR 10 DT 30.07.2014 SERIA 00480997 SITUACION 6 LISTA 2.3 KONTRATE 01.08.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 647,040 2014-07-30 2014-08-04 33510060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI KORCE KAPSHTICE FAT NR 29 DT 05.07.2014 SERIA00480998 SITUACION 11 LISTA 2.3 KONTRATE 01.08.2013
  Universiteti Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 325,200 2014-07-29 2014-07-30 25010110462014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore UNIVERSITETI "FAN.S.NOLI"KORCE TE TJERA NDERTIMORE LIK FAT NR.33 DT.16.07.2014
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 196,342 2014-07-04 2014-07-07 16925020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.26 MIRMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 170,000 2014-06-24 2014-06-25 15125020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.26 MIRMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 704,640 2014-06-19 2014-06-20 28610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5840 mirembaj aksi korce kapshtice fat nr 25 dt 11.06.2014 seria 00480994 situaci nr 10 list 2.3
  Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 200,000 2014-06-17 2014-06-18 36521220012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-758
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 133,200 2014-06-13 2014-06-17 26010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5807 mirembajtje performance aksi korce petrushe fat nr 24 dt 04.06.2014 seria 00480993 situacion nr 5 lista 2.3 kontrate 01.08.2013