Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASHTEMIA All 63,969,375.00 79 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 157,200 2014-06-09 2014-06-10 23410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5750 mikrembajtje performance rruga kthesa zemlak liqenas kontrate 01.01.2014 fat nr 22 dt 15.05.2014 seria 000480990 situacion nr 4 lista 2.3
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 141,600 2014-06-09 2014-06-10 23210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5749 miremb rruga korce petrushe fat nr 21 dt 15.05.2014 seria 00480991 situacioni nr 4 llista 2.3
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 1,215,360 2014-06-09 2014-06-10 23310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5748 miremb RRuga KORCE KAPSHTICE KONTRATE 01.08.2013, SITUACION NR 9 LISTA 2.3 PRILL 2014 FAT NR 20 DT 14.05.2014 SERIA 00480989
  Komuna Proger (1505) VASHTEMIA Devoll 4,044,346 2014-05-26 2014-05-27 11323380012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA PROGER PER VASHTEMIA PER SITUACIONI NR 2 UJESJELLSI MACURISHT
  Komuna Proger (1505) VASHTEMIA Devoll 4,144,196 2014-05-26 2014-05-27 11223380012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA PROGER PER VASHTEMIA PER SITUACIONI NR 1 UJESJELLSI MACURISHT
  Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korçe 2,988,000 2014-05-13 2014-05-14 7925070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 2507001 KOMUNA DRENOVE KORCE BLERJE BOREPASTRUESE FAT.NR.83 DT.25.11.2013
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 118,800 2014-04-28 2014-04-29 5524980012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA VITHKUQ SHERBIM PASTRIMI FAT.18 DT 10.04.14
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 2,573,076 2014-04-25 2014-04-28 15910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5520 mirembajtje rutine aksi korce... zemlak liqenas fat nr 17,16 dt 05.04.2014 seria 00480986, 00480985 kontate shtese 31.12.2013
  Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 100,000 2014-04-25 2014-04-28 27121220012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-758
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 2,957,489 2014-04-10 2014-04-10 13010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE KORCE/KAPSHTICE, ZEMBLAK/LIQENAS. SIT NR 4 SERIA 00480956,00480954 DT 03/12/20104, KONTRATE 01.08.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 1,185,660 2014-03-26 2014-03-27 11610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5309 miremb RRuga KORCE /kapshtice, nr serial 00480982 dt 06/03/2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 1,899,189 2014-03-24 2014-03-25 11210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5394 NR SER 00480981/0480980 FAT 11+12
  Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 100,000 2014-03-21 2014-03-24 18121220012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-758
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 2,047,109 2014-03-18 2014-03-18 9110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE , KORCE/ZEMBLAK/LIQENAS.. K/KAPSHTICE, NR SERIAL 00480975,00480979,00480978
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 83,400 2014-03-05 2014-03-06 4321680012014 Unspecified BASHKIA MALIQ RIPARIM K U Z MALIQ NR FAT 8 DAT 21.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 1,415,383 2014-02-25 2014-02-25 6110060672014 Unspecified 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMB RUTINE K/PETRUSHE, KONTRATE 01/08/2013, SIT NR 1, SERIA 00480974
  Komuna Voskop (1515) VASHTEMIA Korçe 93,685 2014-02-07 2014-02-11 1725060012014 Unspecified 2506001 KOMUNA VOSKOP LIKUJDIM GARANCI PUNIMESH SHKOLLA 9 VJECARE GOSKOVE
  Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 173,729 2014-02-10 2014-02-11 6721220012014 Unspecified BASHKIA 5% GARANCI SISTEMIM RRUGE E LULISHTE L 15; 17/1
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 3,528,498 2014-02-06 2014-02-10 3910060672014 Unspecified 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5309 miremb RRuga KORCE PETRUSH