Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASHTEMIA All 63,969,375.00 79 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 285,000 2014-11-14 2014-11-14 29821220172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.52 DT 13.10.14
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 89,118 2014-11-12 2014-11-13 31825020012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA LIBONIK LIKUJDIM 5% GARANCI PER OBJEKTIN "ASFALTIM RRUGA DRITHAS LART-MALIQ-SYMIS-VLOCISHT"
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 72,064 2014-11-10 2014-11-11 31525020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.61 MIMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 242,400 2014-11-10 2014-11-11 30525020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA LIBONIK FAT.37 SHTRIM I RRUGEVE TE KOMUNES
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 2,609 2014-11-07 2014-11-07 31125020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.48 (LIKUJDIM PJESOR) MIRMB.UJESJELLSA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 75,600 2014-10-27 2014-10-29 47010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER mirembajte performance aksi korce petrush. fat tat 56 dt 22.10.2014 seria 16520238 tabele permbledhese situacion 9, lista 2.3.4 situacion progresiv
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 169,320 2014-10-27 2014-10-29 46910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER mirembajte performance aksi k zemlak liqenas bilisht babn hocisht fat nr 55 dt 22.10.2014 seria 16520237. situacion progresiv lista 4 , tabele permbledhese . situaco 2 .
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 176,640 2014-10-27 2014-10-29 47110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER miremb aksi korce/kapshtice, situacion 01.08.2013, fatura nr 57 dt 23.10.2014 ,seria 16520239
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 1,809,726 2014-10-27 2014-10-28 18324980012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VITHKUQ SISTEMIM LUMI & RIKONS.RRUGA E BRENDSHME FSHATI LUBONJE FAT.54 DT 21.10.14
  Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 304,915 2014-10-17 2014-10-20 18224980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA VITHKUQ RIKONS.RRUGE FSHATI LESHNJE FAT.51 DT 09.10.14
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 215,040 2014-10-09 2014-10-10 42310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 6421 mirembajtje rutine, rruga korce kapshtice fat nr 47/1 dt 19.09.2014 seria 16520229 situac nr 13 lista 2.3 situacion progresiv deri me 31.08.2014
  Komuna Trebinje (1529) VASHTEMIA Pogradec 345,943 2014-10-10 2014-10-10 19927040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT=00480855,00480870/00480900 CLIRIM GARANCIE AKT-MARJE NE DOREZIM DT 25.09.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 427,913 2014-10-09 2014-10-10 25321220172014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.43 DT 02.09.14
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 69,656 2014-10-08 2014-10-09 27525020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.48 MIRMB.UJESJELLSA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 2,609 2014-10-07 2014-10-07 27025020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.44/1 MIRMB.UJESJELLESA,PYJE KOMUNALE DHE AMBIENTE SHKOLLORE
  Komuna Qender (1514) VASHTEMIA Kolonje 45,489 2014-10-06 2014-10-06 314.24850012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2485001 komuna qender erseke cngurtesim 5% garanci punimesh rikonstruksion ujesjellesi bejkove ,kontarte dt 13.08.2013,akt kolaudimi dt 09.09.2013,akt marrje perfundim ne dorezim dt 09.09.2014,afati i garancise 1 vit nga akti i kolaudimit
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 568,994 2014-09-24 2014-09-26 40010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMB AKSI KORCE/PETRUSH, KONTRATE DT 01.08.2013, SIT NR8, FATURA NR 46/1 SERIA16520228
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 169,320 2014-09-24 2014-09-26 40110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMB AKSI K/ZEMBLAK/LIQENAS,,,HOÇISHT, KONTRATE DT 01.08.2014,SIT NR 1 GUSHT 2014, FATURA NR 45/1 SERIA 16520227 DT09.09.2014
  Komuna Vreshtas (1515) VASHTEMIA Korçe 945,242 2014-09-17 2014-09-18 18725010012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VRESHTAS SISTEMIM QENDER FSHATI KOPOLE FAT NR 40 DAT 22.08.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 119,040 2014-08-27 2014-09-16 38110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER mirembajtje korce/kapshtice, korrik 2014, sit nr 12 lista2 dhe 3, fature nr 35 dt 14.08.2014, seria 16520221