Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 1,542,191,064.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 28,023,821 2014-12-29 2014-12-30 76721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 127 .dt.26.12.2014
  Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 1,576,135 2014-12-19 2014-12-29 53920420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fat nentor 2014 reabilitim vepra arti
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,600,000 2014-12-24 2014-12-29 159110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr. 9157/1 dt 19.12.14 Sit Nr. 9* Fat Nr. 114 dt 16.12.14 ser 08503521 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 9,155,286 2014-10-09 2014-12-29 42220420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fat shtator 2014 reabilitim i veprave te artit
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 17,100,000 2014-12-24 2014-12-29 159210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 9156/1 dt 22.12.14 Sit Nr. 11 Fat Nr. 113 dt 16.12.14 ser 08503520 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) SALILLARI Tirane 444,857 2014-12-26 2014-12-26 28710061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit ndertimi i ujesjellesit fresco Dhermi,kont P07 dt 31.10.2014 fat nr 125 dt 23.12.2014 sr 08503532 sit dt 27.11.2014-10.12.2014
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) SALILLARI Tirane 2,432,566 2014-12-26 2014-12-26 28610061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit ndertimi i ujesjellesit fresco Dhermi,kont P07 dt 31.10.2014 fat nr 124 dt 23.12.2014 sr 08503531 sit 27.11.2014-10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 15,685,023 2014-12-24 2014-12-26 74821020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 83.dt.30.10.2014
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) SALILLARI Tirane 4,317,782 2014-12-26 2014-12-26 28510061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit kontrata e ndertimit te ujesjellesit Dhermi kont nr P05 dt 31.10.2014 fat nr 123 dt 23.12.2014 sr 08503530 sit dt 27.11.14-10.12.2014
  Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 17,062,754 2014-12-22 2014-12-23 28223810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Bradashesh Sistemim asfaltim rruge nga hotel europa ne N.MT-Uzina
  Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 4,847 2014-12-22 2014-12-23 28023810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Bradashesh Elbasan Sistemim asfaltim rruga hotel europa-N.M.Y-Uzina12
  Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 2,458,944 2014-12-22 2014-12-23 28123810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Bradashesh Elbasan Sistemim asfaltim rruga hotel europa-N.M.Y-Uzina12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 47,454,280 2014-12-16 2014-12-22 145310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 1886/1, 2485/1, 8105/1 dt 11.12.14 Sit Nr. 5,6,7 Fat Nr.28dt 31.03.14 ser 08500984, fat 37 dt 30.04.14 ser 08500993, fat nr. 96 dt 14.11.14 ser 08503503 Kontrata ne vazhdim Nr. 4486/5 dt 16.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 94,734,843 2014-12-18 2014-12-22 151710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 8722/1 dt 15.12.14 Sit Nr. 7 Fat Nr. 1737 dt 03.12.14 ser 08502613 Kontrata Nr. 4288/4 Dt 22.10.12
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) SALILLARI Shkoder 14,811,000 2014-12-19 2014-12-22 26610160712014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PREFEKTURA SHKODER FAT. 72804819 DT.01.03.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 25,594,765 2014-12-16 2014-12-19 145410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 8791/1 dt 11.12.14 Sit Nr 4, 3 Fat Nr. 94 dt 14.11.14 , Fat Nr.107 dt 09.12.14 ser 08503514 Pagese e pjesshme Kontrata Nr. 4211/4 Dt 13.09.13
  Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 142,986 2014-12-17 2014-12-18 28323810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Bradashesh Sistemimi asfaltim rruge
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) SALILLARI Tirane 2,047,767 2014-12-18 2014-12-18 24910061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit paradhenie sipas kontrates ndertimit te ujesjellesit Fresco Dhermi,kont nr P07 dt 31.10.2014 fat nr 112 dt 10.12.2014 sr 08503519
  Komuna Fshat Ballsh (0924) SALILLARI Mallakaster 29,627,624 2014-12-18 2014-12-18 284 2635001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER SALILLARI SHPK NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  Fondi Shqiptar i Zhvillimit ne Ministrine e Transportit dhe Infrastruktures (3535) SALILLARI Tirane 3,522,090 2014-12-18 2014-12-18 24610061482014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006148 FSHZH Min Transportit paradhenie sipas kontrates ndertimit te ujesjellesit Dhermi kont nr P05 dt 30.10.2014 fat nr 111 dt 10.12.2014 sr 08503518