Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 1,542,191,064.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1 2014-05-02 2014-05-05 22510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 2211 Dt 24.04.14 D.P Vendimi nr. 4 Sit 5 Fat Nr. Dt 26.10.2010 Ser 69312989 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 64,186,188 2014-05-02 2014-05-05 21210060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 2336 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 6 Fat Ser. 88732023 Dt 24.11.2011 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 10,374,158 2014-05-02 2014-05-05 22410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2346 Dt 30.04.13 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Perf. Fat Nr. 69 dt 27.01.2011 ser 72804810 Kontrata ne vazhdim Nr. 10622/6 dt 30.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,035,856 2014-04-28 2014-04-30 17910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2195 dt 23.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr3 Fat Nr. 87 Dt 30.04.11 Ser 72804828 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 9,271,079 2014-04-24 2014-04-28 244 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane lik rikon rruga ruga Dibres--N Avrami-Grigor ,urdh prok nr 36 dt 27.03.2013,vleresimi ofertave 27.03.2013,njoft kontr 27.3.2013,njoft fit 27.5.2013,kontr 10.06.2013,situac15.10.2013,fat 08500284 dt 12.11.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 58,294,101 2014-04-21 2014-04-23 13710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2100 Dt 18.04.14 D.P Vendimi nr. 4 Sit 6 Fat 135 dt 20.12.11 Ser 88732031 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1 2014-04-21 2014-04-23 13810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2100 Dt 18.04.14 D.P Vendimi nr. 4 Sit 3 Fat 32 dt 29.07.2010 Ser 69312972 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1 2014-04-21 2014-04-23 13910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2100 Dt 18.04.14 D.P Vendimi nr. 4 Sit 4 Fat Nr. 39 Dt 31.08.2010 Nr Ser. 69312980 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 7,462,565 2014-04-21 2014-04-22 13610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2099 Dt 18.04.14 D.P vendimi Nr. 4 Sit Nr. 3 Fat Nr.49 Dt 26.10.10 Ser 69312990 Kontrata ne vazhdim Nr. 4486/5 dt 16.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 86,117,300 2014-04-21 2014-04-22 13510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 2099 Dt 18.04.14 D.P vendimi Nr. 4 Sit Nr. 2 Fat Nr. 41 Dt 07.09.2010 Ser 69312982 Kontrata ne vazhdim Nr. 4486/5 dt 16.06.2009
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 9,295,560 2014-04-17 2014-04-17 21621020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature23 dt.28.03.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 27,296,493 2014-02-26 2014-02-27 2610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 17.6.2013,fat nr.111/142/6,1.01.2014,31.8.2013/30.11.2013,s08500261/294/952sit1-3,25.11.2013-26.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,114,529 2014-02-26 2014-02-26 2010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt opec wlrec1-3,dt.02.7.2013,s08500262,sit1,15.7.203-15.8.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 29,131,596 2014-02-25 2014-02-25 3710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 4.9.2012, seri 8500274/275 dt 7.10.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 111,349,408 2013-12-31 2014-01-06 121610060542013 Unspecified 231-ARSH Sh. Nr. 5825 dt 30.12.13 Sit Nr.3,dif me Fat Nr.87 Dt 30.04.2011 Nr. 72804828, Sit Nr. 4, 5 Fat Nr. 100 Dt 30.03.2011, Ser 72804841, Fat Nr. 106 Dt 31.07.2011 Ser. 72804848 Sit Nr.6 K Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 38,650,592 2013-12-31 2014-01-06 121510060542013 Unspecified 231 ARRSH Shkresa Nr. 5824 dt 30.12.13 Sit Nr.4 Diference Fat Nr. 39 Dt 31.08.2010 Nr Ser. 69312980, Sit Nr. 5 Fat Nr. 48 Dt 26.10.2010 Ser 69312989 Sit 6 Fat 135 dt 20.12.11 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009