Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 1,542,191,064.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 1,227,827 2014-07-17 2014-07-21 44921020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 83.dt.13.11.2012
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 796,886 2014-07-17 2014-07-18 45021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 42.dt.25.07.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 8,294,079 2014-07-16 2014-07-18 60510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4711 dt 11.07.14 D.P vendimi Nr 8 Sit Nr. Sit Nr perfundimtar Fat Nr. 6 dt 27.02.12 ser 88732042 Kontrata ne vazhdim Nr. 1876/4 dt 18.03.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 66,500,000 2014-07-16 2014-07-18 60710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 4564/1 Dt 15.07.14 Sit Nr 9 Fat Nr. 53 dt 08.07.14 ser 08501959 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 66,500,000 2014-07-16 2014-07-18 60910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4565/1 dt 15.07.14 Fat Nr. 54 dt 08.07.14 ser 08501960 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 24,781,092 2014-06-26 2014-06-27 45310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr. 4084/4 dt 24.06.14 D.P Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 4 Fat Nr.8 dt 29.02.12 ser 88732044 Kontrata ne vazhdim Nr. 4486/5 dt 16.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 42,450,360 2014-06-26 2014-06-27 46810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 4130 dt 24.06.14 D.P. Vendimi 8 Diference Sit Nr. 1 Fat Tat Nr. 9 Dt 27.03.12 Ser 88732045 Kontrata ne vazhdim Nr. 7514/4 dt 30.12.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 27,892,095 2014-06-25 2014-06-26 4540060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 4077 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Fat 4 dt 31.01.2012 ser 88732040 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 3,510,710 2014-06-13 2014-06-16 48621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane RIK BLLOKU NJAZI MEKA NIKO AVRAMI SHKRESA 11000/1 DT 03.12.13 KONT 36/6 DT 10.06.13 SIT 15.10.13 FAT 08500284 DT 12.11.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 30,535,687 2014-06-11 2014-06-12 36610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 3364/1 Dt 06.06.14 Sit Nr. 3 Fat Nr. 43 dt 02.06.14 ser 08500999 Kontrata Nr. 4288/4 Dt 22.10.12
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,246,057 2014-06-05 2014-06-06 111105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.9.2012, seri 8500956 dt 31.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,031,827 2014-06-06 2014-06-06 90105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 2.7.2013, seri 08500951 dt 28.12.2013
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 1,903,654 2014-06-04 2014-06-05 32121020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt30.05.2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 1,701,026 2014-06-04 2014-06-05 32021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt30.05.2014
  Komuna Fshat Ballsh (0924) SALILLARI Mallakaster 6,650,000 2014-05-09 2014-05-09 92 2635001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER SALILLARI SHPK NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 40,233,211 2014-05-05 2014-05-07 24710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2387 Dt 02.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Fat 130 dt 30.11.2011 Ser 88732026 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 22,993,019 2014-05-06 2014-05-07 25110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.2382 Dt 02.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Diference Sit Perfundimtar Nr. 80 Dt 15.03.2011 Ser 72804821 Kontrata ne vazhdim Nr. 4151/1 dt 29.04.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 32,719,960 2014-05-05 2014-05-07 24910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2385 Dt 02.05.14 D.P vendimi Nr 4 Sit Nr. Sit Nr 1. Fat 81 Dt 31.03.2011 Ser. 72804822 Kontrata ne vazhdim Nr. 1876/4 dt 18.03.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1 2014-05-02 2014-05-05 21410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 2336 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 5 Fat Ser.72804848 Dt 30.07.2011 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1 2014-05-02 2014-05-05 21310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2336 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 4 Fat Ser. 72804841 Dt 30.06.2011 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011