Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 1,542,191,064.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 22,547,470 2014-12-12 2014-12-15 2392160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE SITUACION NR 2 RRUGA KONDRAQ- GJILEKE
  Komuna Kozare (0217) SALILLARI Kuçove 1,146,929 2014-11-17 2014-11-19 48825310012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie KUZ lagje e malit Havaleas komuna kozare kod.2531001 proces verbali i marrjes ne dorezim dt 08.09.2014
  Komuna Kozare (0217) SALILLARI Kuçove 328,122 2014-11-17 2014-11-19 48925310012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie KUZ lagje e malit Havaleas komuna kozare kod.2531001 proces verbali i marrjes ne dorezim dt 08.09.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 38,968,520 2014-11-12 2014-11-13 110210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 77061/1 dt 10.11.14 Sit Nr 7 Diference Fat Nr. 54 dt 08.07.14 ser 08501960, Sit Nr 8 Fat Nr. 89 dt 03.11.14 ser 08501996 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 39,266,748 2014-11-12 2014-11-13 110710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 7761/1 dt 11.11.14 Sit Nr. 6 Fat Nr. 90 dt 4.11.14 ser 08501997 Kontrata Nr. 4288/4 Dt 22.10.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 40,248,181 2014-11-12 2014-11-13 110310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 7707/1 dt 10.11.14 Diference Sit Nr 9 Fat Nr. 53 dt 08.07.14 ser 08501959 & Sit Nr 10 Fat Nr. 88 dt 03.11.14 ser 08501995 Kontrata ne vazhdim Nr. 8273/5 Dt 11.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 40,522,608 2014-10-31 2014-11-05 102110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 6915/1 dt 28.10.14 Sit Nr. 4 Fat Nr. 450 dt 30.06.14 ser 08501956 dhe Fat Nr. 77 dt 09.10.14 ser 08501983 Kontrata Nr. 4288/4 Dt 22.10.12
  Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) SALILLARI Gjirokaster 4,636,807 2014-10-24 2014-10-29 11810050712014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BORDI I KULLIMIT 1005071 5% GARANCISE I SISTEMIMI I SHTRATIT TE LUMIT DRINO GJIROK , CERTIFIKATE E MARRJES PERFUNDIMTARE NE DOREZIM TE OBJEKTIT , KONTRATE E LIDHUR ME DT 21.05.2012
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 30,074,788 2014-10-23 2014-10-24 62621020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 80.dt.22.10.2014
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 16,263,810 2014-10-14 2014-10-14 1952160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE SITUACION NR 1 RIKONSTRUKSION RRUGES KONDRAQ GJILEKE
  Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 23,585,447 2014-10-09 2014-10-09 42120420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve keshilli i qarkut berat lik fat shtator 2014 reabilitim i veprave te artit
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 678,004 2014-10-07 2014-10-08 15010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 66 DT 01.06.2011 FAT NR 49 DT 24.06.2014 SR 08501955
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 1,545,963 2014-10-03 2014-10-03 1682160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI RIKONSTRUKSION UJESJELLSI GJILEKE
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 29,429,184 2014-10-01 2014-10-02 57321020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 70.dt.24.09.2014
  Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 2,407,810 2014-09-30 2014-09-30 1672160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2160001 B HIMARE 5% GARANCI RIKONSTRUKSION LAGJJA STEFANEL
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 10,000,000 2014-09-18 2014-09-19 77921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane shtese kont rik nblloku 45 jkont ne vazhd 9819 dt 16.11.09 sit 16.08.10 pv 17.12.10 fat 72804801 dt 16.12.10
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 45,875,344 2014-08-21 2014-08-22 49521020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001 per likujdim fature nr.63.dt.14.08.2014
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 4,750,000 2014-08-11 2014-08-12 15521650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore lik situac nr 1 dt sist asfal rruge ,urdh prok nr 40 dt 25.02.2013,njof fit 40/7 dt 14.05.2013,kontr 40/8 dt 10.6.2013,,situac nr 1 dt 30.04.2014,fat 36 dt 30.04.2014 seri 08500992
  Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 13,081,749 2014-08-05 2014-08-06 31620420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fat gusht 2013 rabilitim vepra arti ne rruger rurale
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,489,290 2014-07-24 2014-07-25 61521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane RIK BLLOKU NJAZI MEKA NIKO AVRAMI SHKRESA 11000/1 DT 03.12.13 KONT 36/6 DT 10.06.13 SIT 30.04.2014 FAT 08500991 DT 30.04.2014