Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 1,684,515,408.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,552,150 2014-12-29 2014-12-31 521290092014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA sa xhirojme per lik.situacioni nr.1 objekti Rikonstruksion i linjes Cukas-Fiershegan dhe Fiershegan-Barbullinje,fat.nr.38 dt.26.12.2014 seria 10246638,kontr.nr.128/9 dt.16.12.2014
  Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 644,663 2014-12-30 2014-12-31 22926080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2608001 Komuna Kolonje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim Rikonstruksion i shkolles 9-vjecare RrapezSipas fat dt:03.08.2014, Akt Marrje ne Dorezim dt:14.09.2009,Certifikata e marrjes dorezimi Dt:14.09.2010
  Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 14,820,000 2014-12-24 2014-12-29 21426080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2608001 Komuna Kolonje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim Ndertim Ujesjellesi fshatit Kolonje sipas Fat seri 10246521,Nr.21, Dt:30.05.2014,Kontrata Nr.418, dt:05.10.2012, Akt kolaudimi dt:21.10.2013, Akt dorezimi Dt:04.11.2013
  Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 10,570,612 2014-12-24 2014-12-29 21526080012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2608001 Komuna Kolonje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim Ndertim Ujesjellesi fshatit Kolonje sipas Fat seri 00367489,Nr.39, Dt:30.06.2014 ( Pjesore ),Kontrata Nr.418, dt:05.10.2012, Akt kolaudimi dt:21.10.2013, Akt dorezimi Dt:04.11.2013
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 24,447,870 2014-12-22 2014-12-29 70621290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.situacion nr.2, Rikualifikim i sheshit,unifikim fasadash fat.nr.10246636 dt.22.12.2014,kontr.nr.3225 dt.18.08.2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 146,880 2014-12-22 2014-12-23 23010050812014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme lik.transport me rimorkiator fat.nr.34 dt.19.12.2014,shtese kontrate nr.284/2 dt.01.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 325,894,925 2014-12-18 2014-12-22 151110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 8906/1 dt 17.12.14 Sit Nr. 3 Fat Nr. 30 dt 10.12.14 ser 10246630, fat 28 dt 27.11.14 ser 10246628, fat 9 dt 31.10.14 ser 10246609, fat 38 dt 28.08.14 ser 10246538, fat nr. 48 dt 31.07.14 ser 00367498 Kon
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 8,587,278 2014-12-16 2014-12-17 70121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246632 dt.11.12.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 28,500,000 2014-12-16 2014-12-17 70321290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postbllok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246548 dt.30.09.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 29,640,000 2014-12-16 2014-12-17 70221290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246608 dt.30.10.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 60,606,208 2014-12-15 2014-12-16 66421180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE ,RIKUALIFIKIM I PLOTE.TROTUAR,ASFALT FAT 29 DT 10.12.2014 KONTR 1338/2 DT 18.08.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 38,653,273 2014-11-21 2014-12-15 116610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.7867/1 dt 19.11.14 Sit Nr 1 Fat Nr.13, dt 06.11.14 10246613, fat 45 dt 30.09.14 ser 10246545, fat nr. 50 dt 29.08.14 ser 003667500, Kon Nr. 5235/4 dt 12.08.14
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 37,050,000 2014-11-26 2014-11-27 59821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia lushnje rikualifikim sheshit ,unifikim fasadash kont. nr.3225 dt.18.08.2014, fat.10246610 dt.31.10.2014,fat.10246546 dt.30.09.2014
  Komuna Suc (0625) G. P. G. COMPANY Mat 9,235,350 2014-11-13 2014-11-14 18426520012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Suç (2652001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Nd. Shk. 9 - Vjeçare & Kopeshti Fsh. Kurdari".Fat.Nr.38 Dt.30.06.2014.Kontr. Dt.30.10.2012.Çertifikate te marrjes se perkoh.ne dorezim Dt.22.09.14. Akt.Kolaudim Dt.19.09.2014.
  Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 817,138 2014-11-10 2014-11-11 18526070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2607001 Kom.Bubullim LU lik.situacion perfundimtar i punimeve "Rrethimi i vorrezave te fshatrave te kom.Bubullime" fat.nr.12 dt.03.11.2014 seria 10246612,kontr.dt.04.06.2014
  Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,248,426 2014-11-10 2014-11-11 18426070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2607001 Kom.Bubullim LU lik.situacion perfundimtar i punimeve "Shtrim,mirembajtje te rrugeve me cakull dhe sistemim i qendrave te fshatrave Imshte,Eskaj dhe Bubullime" fat.nr.11 dt.03.11.2014 seria 10246611,kontr.dt.04.06.2014
  Komuna Kryevidh (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 3,800,000 2014-11-07 2014-11-07 17624730012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM RIKON RRUGA QENDER KRYEVIDH-SHKOLLA 9 VJECARE FAT 35 DT 30.09.2013 KONTR 486 DT 15.10.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 127,415,998 2014-11-04 2014-11-05 104210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 7515/1 dt 31.10.14 Diference Sit Nr 240 dt 30.06.14 ser 00367490, fat nr. 33 dt 21.07.14 ser 10246533 Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 274,960 2014-11-04 2014-11-05 19510050812014 Sherbime te tjera 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme per transport me rimorkiator fat.07 seria 10246607 dt.30.10.2014, kontr.dt.28.03.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 11,078,104 2014-10-30 2014-10-31 102210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 1372/3 dt 27.10.14 Diference Sit Nr 1 Fat Nr. 6 dt 31.01.14 ser 10246306,Fat Nr. 17 dt 28.02.14 ser 00367467, Fat Nr. 7 dt 13.03.14 ser 10246507 Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13