Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 1,684,515,408.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 99,264,000 2014-04-02 2014-04-07 5810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1372/1 Dt 25.03.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 6 dt 31.01.14 Ser 10246506, Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 50,736,000 2014-04-02 2014-04-07 5910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1372/1 Dt 25.03.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 3 dt 30.12.2013 ser 10246503 Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 8,726,287 2014-02-25 2014-02-26 510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 19.12.2012, seri 00367234 dt 30.7.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 24,889,561 2014-02-24 2014-02-25 4310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 21.1.2013, seri 003673226/337/346 dt 31.10.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 6,969,347 2013-12-31 2014-01-06 121710060542013 Unspecified 231-ARRSH Shkresa Nr.5828 dt 30.12.13 Sit Nr 4, 5 Fat 3 dt 09.12.13, Kont. Nr. 2461/5 Dt 08.06.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 127,982,796 2013-12-31 2014-01-06 122010060542013 Unspecified ARRSH SISTEMIM ASFALTIM RRUGA PUHSIMI I SHOFERIT SHKRESA 15836 DT 30.12.13 SIT 8+9 E PJESSHME FAT 52 DT 31.10.10 SR 721296216 FAT 5 DT 11.03.11 SR 72803455 FAT 2 DT 30.06.13 SR 86686852 KONT 3727/9 DT 12.06.09