Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 1,684,515,408.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) G. P. G. COMPANY Berat 57,624 2014-08-05 2014-08-06 9121020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature nr 68.dt.30.07.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) G. P. G. COMPANY Berat 72,072 2014-08-05 2014-08-06 9221020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature nr 69.dt.31.07.2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 388,800 2014-08-05 2014-08-06 13810050812014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme per likujd. transport karburanti fat.nr.43 dt.30.07.2014, u.prok.nr.8 dt.12.03.2014
  Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,361,398 2014-07-17 2014-07-21 12326070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2607001 Kom.Bubullim LU lik.pjesor i punimeve kontr.dt.04.06.2014 me objekt Rrethimi i vorrezave te fshatrave,fat.nr.41,seria 003667491 dt.01.07.2014
  Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,504,230 2014-07-17 2014-07-21 12426070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2607001 Kom.Bubullim LU lik.pjesor i punimeve kontr.dt.04.06.2014 me objekt shtrim e mirembajtje te rrugeve me cakull,fat.nr.42,seria 00367492 dt.04.07.2014
  Komuna Suc (0625) G. P. G. COMPANY Mat 4,750,000 2014-07-10 2014-07-11 11326520012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Suç (2652001) Lik. Dety.Viti 2013 Rik.Shkoll.Kurdari situsc.nr.4 fat.nr.43 dt.29.10.2013 Kont.dt.30.10.2013
  Komuna Gurre (0625) G. P. G. COMPANY Mat 3,173,098 2014-07-07 2014-07-08 17026530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Gurre(2653001) Lik.Dety.V"13" Rikonst.Shkolla Fat.Nr.35 Dt.19.08.2013 Me Numer Serie 00367236 Urdh.Prok.Nr.2 Dt.23.05.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 57,000,000 2014-06-27 2014-07-01 48810060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 4192 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 3 Fat Nr.34 dt 31.10.12 ser 00367184 Kontrata ne Vazdim 5302/1 Dt 01.08.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 62,130,000 2014-06-27 2014-07-01 488/110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4192 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 3 Fat Nr.34 dt 31.10.12 ser 00367184 Kontrata ne Vazdim 5302/1 Dt 01.08.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 18,648,120 2014-06-27 2014-07-01 48910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 4192 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 3/5 Fat Nr.17 dt 31.12.12 ser 00367217 Kontrata ne Vazdim 5302/1 Dt 01.08.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,657,160 2014-06-27 2014-07-01 48710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4192 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 3 Fat Nr.29 dt 28.09.12 Ser 00367179 Kontrata ne Vazdim 5302/1 Dt 01.08.2011
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 232,140 2014-06-24 2014-06-25 11110050812014 Sherbime te tjera 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme per likujd transport me rimorkiator fat.34 dt.23.06.2014,seria 00367484,kontr.dt.28.03.2014
  Qarku Berat (0202) G. P. G. COMPANY Berat 475,000 2014-06-12 2014-06-16 25320420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fiference fatura korrik 2013 rrikostruksion rruga 5 maj berat
  Komuna Suc (0625) G. P. G. COMPANY Mat 6,662,201 2014-05-14 2014-05-15 7726520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Suç (2652001) Lik. Situac. progr. Nr.05 Objekti "Nd. Shk. 9 - Vjeçare & Kopeshti Fsh. Kurdari".Fat.Nr.16 Dt.02.05.2014.Kontr. Dt.30.10.2012.
  Bashkia Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 4,750,000 2014-05-07 2014-05-08 13621110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Bashkia Fier 2111001te prapambetura rikonstruksion dhe zgjerim Ura e Sheqit
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,060 2014-05-02 2014-05-06 2272129001201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'2014 (lik. PERFUNDIMTAR
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 81,391,251 2014-04-21 2014-04-22 13210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 2098 Dt 18.04.14 D.P.Vendimi nr. 4 Sit Nr.9 Fat 05 dt 11.03.11 Ser 72803455 Kontrata Nr. 3727/9 Dt 12.06.2009
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,616 2014-04-21 2014-04-22 19421290012014. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'14 (lik. Pjesor)
  Komuna Remas (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,095,232 2014-04-16 2014-04-17 5226100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2610001 Kom.Remas Lu rruga S.Hela-Sravec fat.88319252,dt.29.08.2011
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 240,500 2014-04-04 2014-04-08 4410050812014 Sherbime te tjera 1005081 Bordi Kullimit Lu transport me rimorkiator dt.02.04.2014