Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 1,684,515,408.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 25,037,786 2014-10-30 2014-10-31 59121180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE RIKUALIFIKIM I PLOTE,TROTUARE FAT 06 DT 20.10.2014.2014 KONTRATE 1338/2 DT 18.08.2014
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 35,910,000 2014-10-30 2014-10-31 59021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA DALESE ZONA INDUSTRIALE RIKUALIFIKIM I PLOTE,TROTUARE FAT 39 DT 29.08.2014 KONTRATE 1338/2 DT 18.08.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 23,795,146 2014-10-14 2014-10-17 92210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.6851/1 dt 14.10.14 Sit Nr 8 Fat nr. 47 dt 30.09.14 ser 10246547, Fat Nr. 4 dt 06.10.14 ser 10246604 Fat Nr. 37 dt 30.06.14 ser 00367487 Kont. Nr. 2461/5 Dt 08.06.2011
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 11,252,458 2014-10-09 2014-10-09 18510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 18 DT 29.05.2014 SR 10246518
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,500,000 2014-10-08 2014-10-08 9910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 21 DT 31.03.2014 SR 00367471
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10,330,000 2014-10-08 2014-10-08 9810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 18 DT 28.02.2014 SR 00367468
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 19,602,398 2014-10-08 2014-10-08 10010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 09 DT 07.04.2014 SR 00367509
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 423,358 2014-10-06 2014-10-07 14910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 21 FAT NR 35 DT 24.06.2014 SR 00367485 SIT DT 16.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 940,379 2014-10-06 2014-10-06 13410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont 19.12.12,fat nr 34 dt 30.07.2013 sr 00367234,sit 2 dt 27.07.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 336,041 2014-10-06 2014-10-06 13510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont 19.12.12,fat nr 02.05.2014 sr 00367234 sit 2 dt 27.07.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,654,544 2014-09-02 2014-09-10 79510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 5847 dt 01.09.14 Sit Nr. 2 Fat Nr. 5 dt 30.01.14 ser 10246505 Kontrata Nr. 3280/4 Dt 25.06.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 38,501,961 2014-08-27 2014-08-29 72510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.5028/1 dt 30.07.14 Sit Nr 7 Fat Nr. 37 dt 30.06.14 ser 00367487 Kont. Nr. 2461/5 Dt 08.06.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 75,000,000 2014-08-25 2014-08-27 71810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 1372/2 Dt 04.08.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 6 dt 31.01.14 ser 10246306,Fat Nr. 17 dt 28.02.14 ser 00367467, Fat Nr. 7 dt 13.03.14 ser 10246507 Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13
  Komuna Kryevidh (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 2,850,000 2014-08-26 2014-08-26 13124730012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA QENDER KRYEVIDH-SHKOLLA 9 VJECARE KONTRATE 486 DT 15.10.2012 FAT 35 DT 30.09.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 38,501,961 2014-08-18 2014-08-20 72510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.5028/1 dt 30.07.14 Sit Nr 7 Fat Nr. 37 dt 30.06.14 ser 00367487 Kont. Nr. 2461/5 Dt 08.06.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 75,000,000 2014-08-18 2014-08-19 71810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 1372/2 Dt 04.08.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 6 dt 31.01.14 ser 10246306,Fat Nr. 17 dt 28.02.14 ser 00367467, Fat Nr. 7 dt 13.03.14 ser 10246507 Kon Nr. 1200/6 Dt 03.05.13
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) G. P. G. COMPANY Berat 77,784 2014-08-13 2014-08-15 9721020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 ,likujdim fature nr 70.dt.04.08.2014
  Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,161,000 2014-08-12 2014-08-14 13826070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2607001 Kom.Bubullim LU lik.pjesor i punimeve kontr.dt.06.06.2014 me objekt shtrim e mirembajtje te rrugeve me cakull, fat.nr.34 dt.01.08.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) G. P. G. COMPANY Berat 143,136 2014-08-05 2014-08-07 8921020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature nr 66.dt.25.07.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) G. P. G. COMPANY Berat 58,128 2014-08-05 2014-08-07 9021020042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004 likujdim fature nr 67.dt.26.07.2014