Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED All 290,001,595.00 68 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,106,400 2014-12-28 2014-12-29 335110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3610/11 DT 08.10.14 FAT 1046 SR 18112398 DT 07.11.14 FH 4219 DT 07.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,711,608 2014-12-27 2014-12-29 310310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4031/3 DT 22.07.13 FAT 848 SR 11747254 DT 22.10.13 FH 2215 DT 23.10.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 204,360 2014-12-23 2014-12-24 330910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP BARNA kontr vazh 2511/14 d 14/7/14,fat 1056 d 10/11/14 s 18168008,fh 4220 d 10/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,625,864 2014-12-19 2014-12-23 343310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2511/14 dt.14.07.2014 fat.998(18112350 ) dt. 23.10.2014 fh. 4121 dt. 23.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 78,000 2014-12-22 2014-12-23 340610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 2735/9 dt 06.08.14 fat 928 dt 17260428 dt 03.10.14 fh 4030 dt 03.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 774,000 2014-12-19 2014-12-23 341910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 2260/7 DT 04.07.14 FAT 920 SR 17260419 DT 02.10.14 FH 4011 DT 02.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,103,040 2014-12-19 2014-12-23 342010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2511/14 dt.14.07.2014 fat.924(17260423 ) dt. 2.10.2014 fh. 4120 dt. 2.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,620,840 2014-12-11 2014-12-12 310210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP BARNA KONT NE VAZHD 2237/8 DT 30.07.12 FAT 571 SR 05932732 DT 27.11.12 FH 1040 DT 27.11.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 43,261,507 2014-12-11 2014-12-12 310110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP BARNA KONT NE VAZHD 2414/6 DT 18.07.12 PV 09.08.12 NFAT 396 SR 03399107 DT 09.08.12 FH 614 DT 15.08.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,330,534 2014-12-05 2014-12-09 283410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2568/6 DT 10.06.14 FAT 986 SR 18112346 DT 22.10.14 FH 4107 DT 22.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 804,250 2014-12-03 2014-12-04 258610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT UP 2735/1 11.06.14 RAP 2735/4 DT 01.08.14 KONT 2735/9 DT 06.08.14 NJOF 2735/8 DT 01.08.14 FAT 864 SR 1720363 DT 18.09.14 FH 3912 DT 18.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 10,953,439 2014-11-25 2014-11-26 271410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2568/6 DT 10.06.2014 FAT 903 SERI 17260402 DT 30.09.2014 FH 4007 DT 30.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,499,326 2014-11-06 2014-11-07 258410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr. ne vazhdim nr.2260/7 dt. 04.07.2014 fat.785(17260284) dt. 05.09.2014 fh. 3805 dt. 05.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 12,364,142 2014-11-05 2014-11-06 258510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2480/9 dt.30.06.2014 fat.105087(16814330) dt. 25.09.2014 fh. 3960 dt. 25.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 28,506,804 2014-10-13 2014-10-14 235010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up.2511 dt. 28.5.2014 rap poermbledhes 2511/6 dt. 09.07.2014 njft.2511/8 dt. 10.07.2014 kontr.2511/14 dt. 14.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,370,656 2014-10-13 2014-10-14 234910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr.2568/6 dt. 10.06.2014 fat.684(161046310 dt. 31.07.2014 fh. 3524 dt. 31.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,478,000 2014-10-13 2014-10-14 234810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr.2568/6 dt. 10.06.2014 fat.698(16104646) dt. 05.08.2014 fh. 3550 dt.05.08.2014 fh. 3550 dt. 05.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,669,212 2014-10-13 2014-10-14 235210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up.2251 dt. 13.05.2014 rap permb. 2251/13 dt. 27.06.2014 kontr.2251/7 dt. 07.07.2014 fat.742(16104690) dt. 20.08.2014 fh. 3667 dt. 20.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 42,466,105 2014-08-12 2014-08-13 192010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up. dt.13.05.2014 rap perrmbledhes 30.06.2014 njft.30.06.2014 kontrate 2260/7 dt. 04.07.2014 fat. 662(16104609) dt. 24.07.2014 fh. 3462 dt. 24.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,489,782 2014-08-12 2014-08-13 191910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2568/6 dt. 10.06.2014 fat.608(16104554) dt. 10.07.2014 fh. 3340 dt. 10.07.2014