Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED All 290,001,595.00 68 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,416,903 2014-08-04 2014-08-05 170610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up.24.03.2014 rap.permb.26.03.2014 kontr.1543/9 dt. 28.03.2014 fat.333(13592679) dt. 09.04.2014 fh. 2861 dt. 10.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,515,392 2014-07-31 2014-08-01 187810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA kontr. ne vazhdim 2568/6 dt. 10.06.2014 fat. 536(14741182) dt. 19.06.2014 fh. 3189 dt. 19.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,972,898 2014-07-30 2014-07-31 170710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna,kont vazhdim nr.1543/9 dt. 28.03.2014 fh. 3012 dt. 08.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 725,851 2014-07-23 2014-07-24 170510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna kontrate nr.1318/10 dt.12.03.2014 fat.555(15104701)dt.26.06.2014 fh.3229 dt.26.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,409,720 2014-07-11 2014-07-14 167210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA AUTORIZIM 421/13 DT. 30.05.2014 uP. 91 DT. 10.03.2014 KONTR. 2568/6 DT. 10.06.2014 FAT. 554(14741200) DT. 26.06.2014 FH. 3231 DT. 26.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 89,752 2014-07-03 2014-07-04 161910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna shtese kontrate 1381/3 dt. 13.03.2014 fat.315(13592661) dt. 31.03.2014 fh.2830 dt. 31.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,757,058 2014-07-03 2014-07-04 161810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kont.ne vazhdim 1318/10 dt.12.03.2014 fat.362(14741008) dt. 21.04.2014 fh. 2925(21.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,528,618 2014-07-03 2014-07-04 162010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna shtese kontrate 1381/3 dt. 13.03.2014 fat.307(13592653) dt. 31.03.2014 fh. 2835 dt. 31.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,541,540 2014-07-03 2014-07-04 162210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Up.13.03.2014 vendim 13.03.2014 shtese kontrate 1380/3 dt. 13.03.2014 fat. 308(13592654) dt. 31.03.2014 fh. 2831 dt. 31.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 889,985 2014-06-30 2014-07-01 162110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 BARNA KONTRATE NE VAZHDIM NR.961/3 DT. 21.02.2014 FAT. 263(13592609) DT. 24.03.2014 FH. 2786 DT.26.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 306,000 2014-05-14 2014-05-15 469101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2237/8 d 30/7/12,fat 413 d 17/8/12 s 03399124,fh 672 d 17/8/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 73,958 2014-05-14 2014-05-15 468101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2414/6 d 18/7/12,fat 618 d 14/12/12 s 05932779,fh 1075 d 14/12/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,721,691 2014-05-14 2014-05-15 466101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 1358/3 d 12/3/12,fat 158 d 6/4/12 s 02477012,fh 256 d 9/4/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,570,680 2014-05-14 2014-05-15 470101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2237/8 d 30/7/12,fat 550 d 2/10/12 s 05090611,fh 835 d 2/10/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 669,637 2014-05-14 2014-05-15 467101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2414/6 d 18/7/12,fat 577 d 30/11/12 s 05932738,fh 1042 d 30/11/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 7,113,900 2014-05-14 2014-05-14 49010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 4031/3 d 22/7/13,fat 1003 d 26/11/13 s 11747199,fh 1003 d 27/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,648,920 2014-05-14 2014-05-14 48910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 4031/3 d 22/7/13,fat 922 d 11/11/13 s 11747328,fh 2275 d 12/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 110,994 2014-05-14 2014-05-14 47710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2691/4 d 5/6/13,fat 385 d 5/6/13 s 09114982,fh 1625 d 5/6/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,068,480 2014-05-14 2014-05-14 47110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 2691/1 d 30/4/13,fat 449 d 5/7/13 s 09433800,fh 1719 d 5/7/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,824,632 2014-05-14 2014-05-14 48610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kon vazh 4031/3 d 22/7/13,fat 615 d 29/8/13 s 10665667,fh 1969 d 3/9/13